Co je to?
Definice výrazu, termínu Dezinfekce. Co znamená odborný pojem Dezinfekce z kategorie Lékařství?

Co je Dezinfekce?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dezinfekce

Dezinfekce je název pro činnost i prostředky k ničení mikroorganizmů chemickými nebo fyzikálními metodami. Jejím cílem je minimalizovat nebo zcela odstranit rizika výskytu infekcí především v místech, která mají na čistotu zvýšené nároky.
Dezinfekce jako přípravek obsahuje určitou dezinfekční látku s protimikrobiálními účinky. Používá se na předměty, na kterých je potřeba zničit mikroorganizmy.


Co je to Dezinfekce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dezinfekce. Co znamená odborný pojem Dezinfekce z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dezinfekce se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Dezinfekce je v kategorii lékařství

Klíčová slova: Dezinfekce, lékařství, význam slova, terminus technicus, lékařství, slovník, odborné názvosloví, přesný význam, přesný výraz, wiki, slovo, definice pojmu, co je to Dezinfekce?, vysvětlení, lexikon, názvosloví, co to je, definice


Pojem Dezinfekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dezinfekce? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv). Dezinfekci lze také definovat jako Čištění předmětu od některých nebo všech patogenních organismů, které mohou způsobit infekci.

Jiné informační zdroje o pojmu Dezinfekce

Zkusit najít slovo Dezinfekce ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dezinfekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dezinfekce na Youtube

Zkusit najít pojem Dezinfekce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezinfekce ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dezinfekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezinfekce například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dezinfekce? resp. jaká je definice slova Dezinfekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezinfekce, odpověď na dotaz co je to Dezinfekce?. Víte např. kdo to je Kateřina Stočesová? Znáte a víte kdo je Pansexuál? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dezinfekce v jiné sekci než lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Barevná náplast, dezinfekce, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.