Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dezinfekce. Co znamená odborný pojem Dezinfekce z kategorie Lékařství?

Co je to Dezinfekce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dezinfekce?

Dezinfekce je název pro činnost i prostředky k ničení mikroorganizmů chemickými nebo fyzikálními metodami. Jejím cílem je minimalizovat nebo zcela odstranit rizika výskytu infekcí především v místech, která mají na čistotu zvýšené nároky.
Dezinfekce jako přípravek obsahuje určitou dezinfekční látku s protimikrobiálními účinky. Používá se na předměty, na kterých je potřeba zničit mikroorganizmy.


Co je to Dezinfekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dezinfekce. Co znamená odborný pojem Dezinfekce z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dezinfekce doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dezinfekce se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, definice, wiki, slovník, lékařství, přesný výraz, vysvětlení, informace, slovo, význam pojmu, popis, co to je, význam, synonymum, termín


Pojem Dezinfekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dezinfekce? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv). Dezinfekci lze také definovat jako Čištění předmětu od některých nebo všech patogenních organismů, které mohou způsobit infekci.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Dezinfekce na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dezinfekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezinfekce ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Dezinfekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Dezinfekce ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Dezinfekce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezinfekce například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Dezinfekce? resp. co označuje slovo Dezinfekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezinfekce, odpověď na dotaz co je to Dezinfekce?. Víte např. kdo to je Domkář? Znáte a víte kdo je Marxista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.