Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dezinfekce. Co znamená pojem Dezinfekce z kategorie Lékařství?

Co to je Dezinfekce? Význam slova

Co znamená termín Dezinfekce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dezinfekce je název pro činnost i prostředky k ničení mikroorganizmů chemickými nebo fyzikálními metodami. Jejím cílem je minimalizovat nebo zcela odstranit rizika výskytu infekcí především v místech, která mají na čistotu zvýšené nároky.
Dezinfekce jako přípravek obsahuje určitou dezinfekční látku s protimikrobiálními účinky. Používá se na předměty, na kterých je potřeba zničit mikroorganizmy.


Odborný termín, výraz, slovo Dezinfekce. Co znamená pojem Dezinfekce z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dezinfekce? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dezinfekce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, informace, formulace, definice pojmu, popis, přesný význam, definice, lexikon, co to je, co znamená, terminus technicus, co je to Dezinfekce?, termín, synonymum, Lékařství, přesný výraz


Pojem Dezinfekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dezinfekce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv). Dezinfekci lze také definovat jako Čištění předmětu od některých nebo všech patogenních organismů, které mohou způsobit infekci.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Dezinfekce na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dezinfekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Dezinfekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dezinfekce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Dezinfekce ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Dezinfekce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezinfekce například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dezinfekce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dezinfekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezinfekce, odpověď na dotaz co je to Dezinfekce?. Víte např. kdo to je Kim Čong-un? Znáte a víte kdo je Pardál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Dezinfekce hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.