Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Co to je Epitaf? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Epitaf?

Velmi krátký text informující o zemřelé osobě. Zabývá se životem zesnulého, nebo se nějak tematicky vrací k jeho myšlenkám, názorům, hodnotám, životním postojům a dílu. Může, ale také nemusí jít přímo o nápis vyrytý na náhrobku. V dalším smyslu může epitaf označovat i přímo náhrobní kámen nebo desku.


Co je to Epitaf? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Epitaf? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Epitaf se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, Epitaf, přesný význam, odborný výraz, popis, wiki, přesný výraz, význam slova, co to je, slovník, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, Literatura, heslo, pojem, význam pojmu, termín


Pojem Epitaf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Epitaf?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epitaf je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu.

Více informací o slovu Epitaf doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Epitaf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Epitaf na Youtube

Najít heslo Epitaf ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Epitaf ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epitaf ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Epitaf ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Epitaf například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Epitaf? resp. co se přesně ukrývá za slovem Epitaf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epitaf, odpověď na dotaz co je to Epitaf?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.