Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Co to je Epitaf? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Epitaf

Velmi krátký text informující o zemřelé osobě. Zabývá se životem zesnulého, nebo se nějak tematicky vrací k jeho myšlenkám, názorům, hodnotám, životním postojům a dílu. Může, ale také nemusí jít přímo o nápis vyrytý na náhrobku. V dalším smyslu může epitaf označovat i přímo náhrobní kámen nebo desku.


Co je to Epitaf? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Epitaf? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Epitaf je v kategorii Literatura

Klíčová slova: synonymum, význam, názvosloví, co je to Epitaf?, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, Literatura, Literatura, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, popis, terminologie, formulace, Epitaf, co znamená, odborný výraz


Pojem Epitaf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epitaf? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epitaf je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Epitaf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epitaf ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Epitaf na Google.cz

Najít slovo Epitaf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Epitaf ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Epitaf na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Epitaf například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Epitaf? resp. co znamená Epitaf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epitaf, odpověď na dotaz co je to Epitaf?. Víte např. kdo to je Diana Kalashová? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Epitaf hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.