Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Co je Epitaf? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Epitaf?

Velmi krátký text informující o zemřelé osobě. Zabývá se životem zesnulého, nebo se nějak tematicky vrací k jeho myšlenkám, názorům, hodnotám, životním postojům a dílu. Může, ale také nemusí jít přímo o nápis vyrytý na náhrobku. V dalším smyslu může epitaf označovat i přímo náhrobní kámen nebo desku.


Co je to Epitaf? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Epitaf? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Epitaf patří do sekce literatura

Klíčová slova: slovník, termín, heslo, popis, odborný výraz, význam pojmu, literatura, lexikon, co je to Epitaf?, přesný význam, pojem, terminus technicus, wiki, přesný výraz, význam slova, formulace, názvosloví, slovo


Pojem Epitaf je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epitaf? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epitaf je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Epitaf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epitaf ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Epitaf ve vyhledávači Yandex

Najít termín Epitaf ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Epitaf ve Wikislovníku

Hledat výraz Epitaf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epitaf například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Epitaf? resp. co se skrývá pod slovem Epitaf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epitaf, odpověď na dotaz co je to Epitaf?. Víte např. kdo to je Andělíčkářka? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Epitaf i v jiné kategorii než v literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.