Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Co to je Epitaf? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Epitaf?

Velmi krátký text informující o zemřelé osobě. Zabývá se životem zesnulého, nebo se nějak tematicky vrací k jeho myšlenkám, názorům, hodnotám, životním postojům a dílu. Může, ale také nemusí jít přímo o nápis vyrytý na náhrobku. V dalším smyslu může epitaf označovat i přímo náhrobní kámen nebo desku.


Co je to Epitaf? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Epitaf sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Epitaf je v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, definice, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, Literatura, lexikon, pojem, názvosloví, Epitaf, slovník, popis


Pojem Epitaf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Epitaf?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epitaf je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu.

Další zdroje informací o slovu Epitaf

Hledat pojem Epitaf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Epitaf na Google.cz

Zkusit najít termín Epitaf ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Epitaf ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Epitaf ve Wikizdrojích

Hledat termín Epitaf ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Epitaf například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Epitaf? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Epitaf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epitaf, odpověď na dotaz co je to Epitaf?. Víte např. kdo to je Podiatr? Znáte a víte kdo je Antonín Zápotocký? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Epitaf i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.