Co je to?
Definice výrazu, termínu Fusilli. Co znamená odborný pojem Fusilli z kategorie Jídlo?

Co je Fusilli?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fusilli

Fusilli, česky vřetena, jsou těstoviny, které mohou mít vřetenovitý nebo spirálovitý tvar. Fusile bylo původně italské označení pro pušku, která má hlaveň uvnitř rýhovanou právě do tvaru spirál. Jinou možností je překlad sousloví malá vřetena. Tyto těstoviny se připravují bez použití vajec, ze semolinové mouky, vody a soli.
Oblíbené jsou i barevné těstovin, které svůj odstín získávají ze zeleniny – červené řepy, špenátu nebo rajčat. Mohou se vyrábět i ručně, kdy se těsto namotává na špejli nebo tyčku. Fusilli se podávají jako předkrm, se salátem nebo zalité omáčkou.


Co je to Fusilli? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fusilli. Co znamená odborný pojem Fusilli z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Fusilli je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, slovo, termín, heslo, lexikon, jídlo, formulace, přesný význam, definice pojmu, slovník, terminus technicus, co znamená, informace, vysvětlení, význam, pojem, wiki


Pojem Fusilli je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fusilli? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fusilli čili vřeténka jsou těstoviny italského původu ve tvaru vřeten nebo spirály.
Slovo fusilli pochází pravděpodobně z „fusile“, archaického výrazu pro pušky (fucile v moderní italštině), protože připomínají spirálovitě rýhovanou hlaveň pušky zevnitř.
Jako většina italských těstovin, jsou fusilli v italské kuchyni součástí prima piatti, tedy předkrmu, podávány jako součást salátu nebo s omáčkou.

Těstoviny fusilli

Těstoviny fusilli, česky nazývané vřetena. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay
Těstoviny fusilli, česky nazývané vřetena. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Fusilli ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Fusilli ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Fusilli ve Wikizdrojích

Hledat výraz Fusilli na Google obrázcích

Zkusit najít termín Fusilli ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fusilli ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fusilli například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Fusilli? resp. co označuje slovo Fusilli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fusilli, odpověď na dotaz co je to Fusilli?. Víte např. kdo to je Václav Oukropec? Znáte a víte kdo je Rudolf II? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Fusilli hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, fík, fusilli, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.