Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fusilli. Co znamená pojem Fusilli z kategorie Jídlo?

Co je to Fusilli? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fusilli

Fusilli, česky vřetena, jsou těstoviny, které mohou mít vřetenovitý nebo spirálovitý tvar. Fusile bylo původně italské označení pro pušku, která má hlaveň uvnitř rýhovanou právě do tvaru spirál. Jinou možností je překlad sousloví malá vřetena. Tyto těstoviny se připravují bez použití vajec, ze semolinové mouky, vody a soli.
Oblíbené jsou i barevné těstovin, které svůj odstín získávají ze zeleniny – červené řepy, špenátu nebo rajčat. Mohou se vyrábět i ručně, kdy se těsto namotává na špejli nebo tyčku. Fusilli se podávají jako předkrm, se salátem nebo zalité omáčkou.


Co je to Fusilli? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fusilli. Co znamená pojem Fusilli z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fusilli doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fusilli se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, definice, co znamená, termín, synonymum, co je to Fusilli?, význam pojmu, význam slova, význam, vysvětlení, informace, terminologie, wiki, Fusilli, terminus technicus, odborné názvosloví, názvosloví, heslo


Pojem Fusilli je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fusilli? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fusilli čili vřeténka jsou těstoviny italského původu ve tvaru vřeten nebo spirály.
Slovo fusilli pochází pravděpodobně z „fusile“, archaického výrazu pro pušky (fucile v moderní italštině), protože připomínají spirálovitě rýhovanou hlaveň pušky zevnitř.
Jako většina italských těstovin, jsou fusilli v italské kuchyni součástí prima piatti, tedy předkrmu, podávány jako součást salátu nebo s omáčkou.

Těstoviny fusilli

Těstoviny fusilli, česky nazývané vřetena. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay
Těstoviny fusilli, česky nazývané vřetena. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Fusilli ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fusilli ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Fusilli ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Fusilli na Google.cz

Hledat výraz Fusilli ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fusilli na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fusilli například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fusilli? resp. co znamená výraz Fusilli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fusilli, odpověď na dotaz co je to Fusilli?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Zdeněk Troška? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.