Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fusilli. Co znamená pojem Fusilli z kategorie Jídlo?

Co je Fusilli? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fusilli?

Fusilli, česky vřetena, jsou těstoviny, které mohou mít vřetenovitý nebo spirálovitý tvar. Fusile bylo původně italské označení pro pušku, která má hlaveň uvnitř rýhovanou právě do tvaru spirál. Jinou možností je překlad sousloví malá vřetena. Tyto těstoviny se připravují bez použití vajec, ze semolinové mouky, vody a soli.
Oblíbené jsou i barevné těstovin, které svůj odstín získávají ze zeleniny – červené řepy, špenátu nebo rajčat. Mohou se vyrábět i ručně, kdy se těsto namotává na špejli nebo tyčku. Fusilli se podávají jako předkrm, se salátem nebo zalité omáčkou.


Co je to Fusilli? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fusilli. Co znamená pojem Fusilli z kategorie Jídlo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Fusilli se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, slovník, význam, odborné názvosloví, co je to Fusilli?, terminus technicus, formulace, lexikon, wiki, heslo, přesný výraz, pojem, jídlo, jídlo, přesný význam, Fusilli, co to je


Pojem Fusilli je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fusilli?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fusilli čili vřeténka jsou těstoviny italského původu ve tvaru vřeten nebo spirály.
Slovo fusilli pochází pravděpodobně z „fusile“, archaického výrazu pro pušky (fucile v moderní italštině), protože připomínají spirálovitě rýhovanou hlaveň pušky zevnitř.
Jako většina italských těstovin, jsou fusilli v italské kuchyni součástí prima piatti, tedy předkrmu, podávány jako součást salátu nebo s omáčkou.

Těstoviny fusilli

Těstoviny fusilli, česky nazývané vřetena. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay
Těstoviny fusilli, česky nazývané vřetena. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Fusilli ve Wikislovníku

Najít heslo Fusilli ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fusilli ve Wikimedia Commons

Najít termín Fusilli ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fusilli na Youtube

Najít pojem Fusilli ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fusilli například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fusilli? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fusilli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fusilli, odpověď na dotaz co je to Fusilli?. Víte např. kdo to je Karel Štědrý? Znáte a víte kdo je Elliot Page? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.