Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Single. Co znamená pojem Single z kategorie Různé?

Co je Single?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Single?

Single je z angličtiny přejaté a dnes už běžné označení člověka, který žije sám, bez partnera, ať už na základě vlastního svobodného rozhodnutí nebo pod vlivem okolností, že je v daném okamžiku nezadaný a nemá (nebo nechce mít) žádný vztah, např. po rozvodu. Pojem single nemá v češtině svůj přesný ekvivalent. Starší single muže však lze označit jako staré mládence a starší single ženy jako staré panny.

Co je to Single? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Single. Co znamená pojem Single z kategorie Různé?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Single? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Single se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: vysvětlení, význam, lexikon, odborný výraz, popis, slovník, definice pojmu, formulace, co je to Single?, různé, význam slova, synonymum, přesný význam, různé, co znamená, definice, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Single je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Single?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Single je osoba, která z různých důvodů, ať již dobrovolně či nedobrovolně volí nebo je donucena okolnostmi žít život o samotě, tedy bez partnera. Do této kategorie spadají relativně mladí lidé ve věku 25 až 40 let, kteří se rozhodli žít po delší dobu bez partnera proto, aby mohli rozvíjet jiné než rodinné životní strategie. Čeština zatím pro anglický termín singles nemá odpovídající český ekvivalent, dal by se přeložit jako nezadaní nebo bydlící sami. Sociolog Možný užívá termín „dobrovolná nepárovost“.

Jiné zdroje informací o pojmu Single

Zkusit najít termín Single ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Single ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Single ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Single ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Single ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Single ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Single například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Single? resp. co to je Single? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Single, odpověď na dotaz co je to Single?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Buzík? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Michaný modrý otazník, single, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.