Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Co je to Čakan? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čakan?

Čakan je název příruční zbraně, podobné sekeře. Ta je spojena s kladívkem nebo hákem na opačné straně, než je ostří. Násada čakanu je dlouhá, může mít až dva metry. Násad bývá dole zakončena hrotem, nahoře v místě přechodu do sekerky má ozdobu v podobě hřebů. Čakany samotné jsou vyzdobeny rytinami s lidovými motivy. Tato zbraň patřila do typické výbavy chodské stráže a sloužila k ochraně královských hranic.
V současnosti patří k tradičnímu chodskému kroji pro mužské pohlaví. Stejný název používá v oblasti strojírenství razidlo, které je určeno pro ruční ražení. To se provádí za pomoci kladívka. Také rytci kovů používají tento název pro takové nástroje, kterými modelují plastiky v kovu. Mají nejrůznější tvary.


Co je to Čakan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Čakan sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čakan je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, Čakan, názvosloví, wiki, synonymum, terminologie, co znamená, termín, definice pojmu, popis, slovo, slovník, význam slova, lexikon, definice, odborný výraz, Nástroje, heslo


Pojem Čakan je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čakan? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čakan (také čakana) je příruční zbraň v podobě sekery kombinované s kladívkem popř. hákem na straně proti ostří na dlouhé násadě (až 2 metry). Tato násada bývá v horní části u sekerky bohatě pobita ozdobnými hřeby, v dolní části je obvykle zakončena kovovým hrotem (jako bývá na holích).

Další zdroje informací o slovu Čakan

Zkusit najít výraz Čakan ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakan ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Čakan ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Čakan na Google.cz

Vyhledat termín Čakan ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Čakan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakan například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Čakan? resp. jaký je význam pojmu Čakan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakan, odpověď na dotaz co je to Čakan?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Michal Tučný? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.