Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Co je to Čakan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čakan?

Čakan je název příruční zbraně, podobné sekeře. Ta je spojena s kladívkem nebo hákem na opačné straně, než je ostří. Násada čakanu je dlouhá, může mít až dva metry. Násad bývá dole zakončena hrotem, nahoře v místě přechodu do sekerky má ozdobu v podobě hřebů. Čakany samotné jsou vyzdobeny rytinami s lidovými motivy. Tato zbraň patřila do typické výbavy chodské stráže a sloužila k ochraně královských hranic.
V současnosti patří k tradičnímu chodskému kroji pro mužské pohlaví. Stejný název používá v oblasti strojírenství razidlo, které je určeno pro ruční ražení. To se provádí za pomoci kladívka. Také rytci kovů používají tento název pro takové nástroje, kterými modelují plastiky v kovu. Mají nejrůznější tvary.


Co je to Čakan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Čakan doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čakan se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, Nástroje, odborný výraz, význam, co je to Čakan?, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, heslo, popis, Čakan, slovo, Nástroje, definice, informace, význam slova, terminologie


Pojem Čakan je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Čakan na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakan ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Čakan ve Wikipedii

Vyhledat heslo Čakan ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Čakan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakan například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Čakan? resp. jaký je přesný význam slova Čakan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakan, odpověď na dotaz co je to Čakan?. Víte např. kdo to je Justin Timberlake? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.