Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Co je to Čakan? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čakan

Čakan je název příruční zbraně, podobné sekeře. Ta je spojena s kladívkem nebo hákem na opačné straně, než je ostří. Násada čakanu je dlouhá, může mít až dva metry. Násad bývá dole zakončena hrotem, nahoře v místě přechodu do sekerky má ozdobu v podobě hřebů. Čakany samotné jsou vyzdobeny rytinami s lidovými motivy. Tato zbraň patřila do typické výbavy chodské stráže a sloužila k ochraně královských hranic.
V současnosti patří k tradičnímu chodskému kroji pro mužské pohlaví. Stejný název používá v oblasti strojírenství razidlo, které je určeno pro ruční ražení. To se provádí za pomoci kladívka. Také rytci kovů používají tento název pro takové nástroje, kterými modelují plastiky v kovu. Mají nejrůznější tvary.


Co je to Čakan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Čakan? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čakan je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, význam, význam slova, Čakan, synonymum, terminus technicus, informace, Nástroje, lexikon, pojem, definice, názvosloví, wiki, vysvětlení, terminologie, přesný výraz


Pojem Čakan je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čakan? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Čakan (také čakana) je příruční zbraň v podobě sekery kombinované s kladívkem popř. hákem na straně proti ostří na dlouhé násadě (až 2 metry). Tato násada bývá v horní části u sekerky bohatě pobita ozdobnými hřeby, v dolní části je obvykle zakončena kovovým hrotem (jako bývá na holích).

Zkuste zjistit více informací o slovu Čakan v následujících zdrojích

Najít termín Čakan ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Čakan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Čakan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Čakan na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakan ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Čakan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakan například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Čakan? resp. co přesně znamená slovo Čakan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakan, odpověď na dotaz co je to Čakan?. Víte např. kdo to je Pošuk? Znáte a víte kdo je Jan Patočka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čakan v jiné sekci než Nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.