Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Co je to Čakan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Čakan?

Čakan je název příruční zbraně, podobné sekeře. Ta je spojena s kladívkem nebo hákem na opačné straně, než je ostří. Násada čakanu je dlouhá, může mít až dva metry. Násad bývá dole zakončena hrotem, nahoře v místě přechodu do sekerky má ozdobu v podobě hřebů. Čakany samotné jsou vyzdobeny rytinami s lidovými motivy. Tato zbraň patřila do typické výbavy chodské stráže a sloužila k ochraně královských hranic.
V současnosti patří k tradičnímu chodskému kroji pro mužské pohlaví. Stejný název používá v oblasti strojírenství razidlo, které je určeno pro ruční ražení. To se provádí za pomoci kladívka. Také rytci kovů používají tento název pro takové nástroje, kterými modelují plastiky v kovu. Mají nejrůznější tvary.


Co je to Čakan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Čakan můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čakan je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, definice, synonymum, vysvětlení, termín, co znamená, pojem, heslo, definice pojmu, význam, přesný výraz, slovník, terminologie, Nástroje, názvosloví, slovo, co je to Čakan?


Pojem Čakan je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Čakan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Čakan ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakan ve Wikimedia Commons

Najít pojem Čakan ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Čakan ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakan například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Čakan? resp. co vlastně znamená slovo Čakan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakan, odpověď na dotaz co je to Čakan?. Víte např. kdo to je Libertarián? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.