Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Co to je Čakan? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čakan?

Čakan je název příruční zbraně, podobné sekeře. Ta je spojena s kladívkem nebo hákem na opačné straně, než je ostří. Násada čakanu je dlouhá, může mít až dva metry. Násad bývá dole zakončena hrotem, nahoře v místě přechodu do sekerky má ozdobu v podobě hřebů. Čakany samotné jsou vyzdobeny rytinami s lidovými motivy. Tato zbraň patřila do typické výbavy chodské stráže a sloužila k ochraně královských hranic.
V současnosti patří k tradičnímu chodskému kroji pro mužské pohlaví. Stejný název používá v oblasti strojírenství razidlo, které je určeno pro ruční ražení. To se provádí za pomoci kladívka. Také rytci kovů používají tento název pro takové nástroje, kterými modelují plastiky v kovu. Mají nejrůznější tvary.


Co je to Čakan? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Čakan můžete sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Čakan je v kategorii nástroje

Klíčová slova: Čakan, co je to Čakan?, lexikon, termín, význam, pojem, co znamená, odborné názvosloví, wiki, co to je, slovník, informace, popis, terminus technicus, přesný výraz, definice, přesný význam, odborný výraz


Pojem Čakan je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Čakan?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Čakan (také čakana) je příruční zbraň v podobě sekery kombinované s kladívkem popř. hákem na straně proti ostří na dlouhé násadě (až 2 metry). Tato násada bývá v horní části u sekerky bohatě pobita ozdobnými hřeby, v dolní části je obvykle zakončena kovovým hrotem (jako bývá na holích).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Čakan na Youtube

Zkusit najít Čakan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Čakan ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Čakan ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakan ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Čakan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Čakan? resp. co přesně znamená slovo Čakan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakan, odpověď na dotaz co je to Čakan?. Víte např. kdo to je Sapiosexuál? Znáte a víte kdo je Ivan Gabal? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.