Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Co je to Čakan? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čakan?

Čakan je název příruční zbraně, podobné sekeře. Ta je spojena s kladívkem nebo hákem na opačné straně, než je ostří. Násada čakanu je dlouhá, může mít až dva metry. Násad bývá dole zakončena hrotem, nahoře v místě přechodu do sekerky má ozdobu v podobě hřebů. Čakany samotné jsou vyzdobeny rytinami s lidovými motivy. Tato zbraň patřila do typické výbavy chodské stráže a sloužila k ochraně královských hranic.
V současnosti patří k tradičnímu chodskému kroji pro mužské pohlaví. Stejný název používá v oblasti strojírenství razidlo, které je určeno pro ruční ražení. To se provádí za pomoci kladívka. Také rytci kovů používají tento název pro takové nástroje, kterými modelují plastiky v kovu. Mají nejrůznější tvary.


Co je to Čakan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čakan. Co znamená pojem Čakan z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čakan? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čakan patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: termín, odborný výraz, význam pojmu, Nástroje, formulace, přesný výraz, Nástroje, pojem, informace, Čakan, wiki, lexikon, definice, terminus technicus, význam, slovo, definice pojmu, co znamená


Pojem Čakan je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čakan? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čakan (také čakana) je příruční zbraň v podobě sekery kombinované s kladívkem popř. hákem na straně proti ostří na dlouhé násadě (až 2 metry). Tato násada bývá v horní části u sekerky bohatě pobita ozdobnými hřeby, v dolní části je obvykle zakončena kovovým hrotem (jako bývá na holích).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Čakan ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Čakan na Youtube

Hledat heslo Čakan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Čakan ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Čakan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čakan? resp. jaký je přesný význam slova Čakan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakan, odpověď na dotaz co je to Čakan?. Víte např. kdo to je Vdovec? Znáte a víte kdo je Jan Patočka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.