Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ramen. Co znamená pojem Ramen z kategorie Jídlo?

Co je to Ramen? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ramen?

Ramen je hustá polévka typická pro japonskou kuchyni. Tento pokrm má svůj původ v Číně. Na jeho přípravu se používají nudle, masový vývar, dále vepřové maso, mořské řasy, vejce, houby, sojová omáčka apod. Existují dva typy této polévky - udon s pšeničnými nudlemi a soba s žitnými nebo pohankovými nudlemi.


Co je to Ramen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ramen. Co znamená pojem Ramen z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ramen? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ramen patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, heslo, význam, Jídlo, odborné názvosloví, synonymum, termín, wiki, informace, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, definice, význam pojmu, terminus technicus, slovo, pojem


Pojem Ramen je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ramen můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ramen či rámen je vydatná japonská nudlová polévka původem z Číny. Nudle jsou zality silným vývarem s masovou chutí a doplněny vepřovým masem, vejcem na tvrdo a často řadou dalších přísad (sušené houby, mořské řasy nori, wakame nebo kombu, sojová omáčka, miso, atd.). Dle použitého typu nudlí se rozlišují dva hlavní druhy rámenu - rámen udon (širší bílé pšeničné nudle), a rámen soba (tenké tmavší žitné či pohankové nudle).

Sugakiya ramen

Hustá japonská polévka Sugakiya ramen. Autor: Ocdp, zdroj: Wikipedia commons, licence: public domain
Hustá japonská polévka Sugakiya ramen. Autor: Ocdp, zdroj: Wikipedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Ramen ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ramen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ramen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Ramen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ramen ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ramen ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramen například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ramen? resp. co označuje slovo Ramen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramen, odpověď na dotaz co je to Ramen?. Víte např. kdo to je Plašan? Znáte a víte kdo je Veronika Žilková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.