Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hotspot. Co znamená odborný pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Co je to Hotspot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hotspot

Hotspot nebo také wi-fi hotspot je místo, kde je k dispozici bezdrátové připojení k internetu. To může být bez hesla a tak volně přístupné, nebo zaheslované. Wi-fi hotspoty bývají např.
v restauracích, v nákupních centrech, v kavárnách, na nádražích a podobně.


Co je to Hotspot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hotspot. Co znamená odborný pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Hotspot patří do kategorie hardware

Klíčová slova: informace, co je to Hotspot?, terminus technicus, co znamená, terminologie, popis, synonymum, názvosloví, význam slova, pojem, význam pojmu, heslo, definice pojmu, přesný výraz, slovník, wiki, formulace, přesný význam


Pojem Hotspot je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hotspot píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přístupový bod (anglicky Access point (AP)) k bezdrátové Wi-Fi síti je zařízení, ke kterému se klienti připojují. Klienti spolu nekomunikují přímo, ale prostřednictvím přístupového bodu, takže mohou být jednodušší a nemusejí být ve vzájemném rádiovém spojení. Centralizovaný způsob komunikace též umožňuje použití směrových antén, které zvyšují dosah rádiového signálu. Tento typ uspořádání nazýváme infrastrukturní síť. Opakem jsou ad-hoc sítě, kde jsou dva nebo více klientů ve vzájemném přímém rádiovém spojení (bez existence prostředníka).

Symbol Wi-fi hotsporu

Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Hotspot ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hotspot na Youtube

Vyhledat výraz Hotspot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Hotspot ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hotspot ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Hotspot na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotspot například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hotspot? resp. co je to Hotspot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hotspot, odpověď na dotaz co je to Hotspot?. Víte např. kdo to je Leader? Znáte a víte kdo je Hajzl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hardware). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.