Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hotspot. Co znamená pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Co je to Hotspot? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hotspot?

Hotspot nebo také wi-fi hotspot je místo, kde je k dispozici bezdrátové připojení k internetu. To může být bez hesla a tak volně přístupné, nebo zaheslované. Wi-fi hotspoty bývají např.
v restauracích, v nákupních centrech, v kavárnách, na nádražích a podobně.


Co je to Hotspot? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hotspot. Co znamená pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hotspot) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Hotspot patří do kategorie hardware

Klíčová slova: terminus technicus, popis, heslo, terminologie, význam slova, Hotspot, informace, hardware, synonymum, odborné názvosloví, slovo, co to je, vysvětlení, slovník, význam pojmu, wiki, přesný význam, definice


Pojem Hotspot je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hotspot?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přístupový bod (anglicky Access point (AP)) k bezdrátové Wi-Fi síti je zařízení, ke kterému se klienti připojují. Klienti spolu nekomunikují přímo, ale prostřednictvím přístupového bodu, takže mohou být jednodušší a nemusejí být ve vzájemném rádiovém spojení. Centralizovaný způsob komunikace též umožňuje použití směrových antén, které zvyšují dosah rádiového signálu. Tento typ uspořádání nazýváme infrastrukturní síť. Opakem jsou ad-hoc sítě, kde jsou dva nebo více klientů ve vzájemném přímém rádiovém spojení (bez existence prostředníka).

Symbol Wi-fi hotsporu

Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Hotspot na Youtube

Zkusit najít výraz Hotspot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hotspot ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Hotspot na Google.cz

Zkusit najít Hotspot ve Wikislovníku

Hledat frázi Hotspot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotspot například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Hotspot? resp. co je to Hotspot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hotspot, odpověď na dotaz co je to Hotspot?. Víte např. kdo to je Neil deGrasse Tyson? Znáte a víte kdo je Podnájemník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Hotspot i v jiné sekci než v hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.