Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hotspot. Co znamená odborný pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Co je to Hotspot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hotspot

Hotspot nebo také wi-fi hotspot je místo, kde je k dispozici bezdrátové připojení k internetu. To může být bez hesla a tak volně přístupné, nebo zaheslované. Wi-fi hotspoty bývají např.
v restauracích, v nákupních centrech, v kavárnách, na nádražích a podobně.


Co je to Hotspot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hotspot. Co znamená odborný pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Hotspot je v kategorii hardware

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, definice pojmu, heslo, wiki, synonymum, vysvětlení, co to je, význam slova, informace, co znamená, význam, odborný výraz, slovník, terminologie, názvosloví, přesný výraz, formulace


Pojem Hotspot je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hotspot?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Přístupový bod (anglicky Access point (AP)) k bezdrátové Wi-Fi síti je zařízení, ke kterému se klienti připojují. Klienti spolu nekomunikují přímo, ale prostřednictvím přístupového bodu, takže mohou být jednodušší a nemusejí být ve vzájemném rádiovém spojení. Centralizovaný způsob komunikace též umožňuje použití směrových antén, které zvyšují dosah rádiového signálu. Tento typ uspořádání nazýváme infrastrukturní síť. Opakem jsou ad-hoc sítě, kde jsou dva nebo více klientů ve vzájemném přímém rádiovém spojení (bez existence prostředníka).

Symbol Wi-fi hotsporu

Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hotspot ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Hotspot ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Hotspot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Hotspot ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hotspot na Google.cz

Zkusit najít výraz Hotspot ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotspot například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co to je Hotspot? resp. jaký je význam slova Hotspot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hotspot, odpověď na dotaz co je to Hotspot?. Víte např. kdo to je Koželuh? Znáte a víte kdo je Smažka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hotspot v jiné sekci než hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.