Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hotspot. Co znamená pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Co je Hotspot?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hotspot?

Hotspot nebo také wi-fi hotspot je místo, kde je k dispozici bezdrátové připojení k internetu. To může být bez hesla a tak volně přístupné, nebo zaheslované. Wi-fi hotspoty bývají např.
v restauracích, v nákupních centrech, v kavárnách, na nádražích a podobně.


Co je to Hotspot? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hotspot. Co znamená pojem Hotspot z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Hotspot se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, slovník, Hotspot, formulace, terminologie, heslo, názvosloví, co znamená, hardware, význam, hardware, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, definice


Pojem Hotspot je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hotspot? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přístupový bod (anglicky Access point (AP)) k bezdrátové Wi-Fi síti je zařízení, ke kterému se klienti připojují. Klienti spolu nekomunikují přímo, ale prostřednictvím přístupového bodu, takže mohou být jednodušší a nemusejí být ve vzájemném rádiovém spojení. Centralizovaný způsob komunikace též umožňuje použití směrových antén, které zvyšují dosah rádiového signálu. Tento typ uspořádání nazýváme infrastrukturní síť. Opakem jsou ad-hoc sítě, kde jsou dva nebo více klientů ve vzájemném přímém rádiovém spojení (bez existence prostředníka).

Symbol Wi-fi hotsporu

Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Symbol wi-fi hotspotu kde se můžete zdarma připojit k internetu. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Hotspot ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hotspot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Hotspot ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Hotspot ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Hotspot na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hotspot ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotspot například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co je to Hotspot? resp. jaká je definice termínu Hotspot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hotspot, odpověď na dotaz co je to Hotspot?. Víte např. kdo to je Pavel Novák? Znáte a víte kdo je Smažka? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.