Co je to?
Výraz, termín, definice slova Extáze. Co znamená odborný pojem Extáze z kategorie Chemie?

Co je to Extáze? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Extáze?

Extáze, hovorově též éčko, koule nebo pilule je droga ze skupiny halucinogenů. Říká se jí také taneční droga. Její účinnou látkou je MDMA (3,4-methylendioxy-N-methylamfetamin). Vyrábí se synteticky, původně byla patentována jako přípravek na hubnutí. Je dostupná většinou ve formě tablet různých barev a průměru do 1 cm. Tablety mají na povrchu vylisované různé znaky, např. dolar, smajlíky, obrázky a podobně. Extáze je užívána především ústně, kdy se do organizmu dostane přes sliznice trávicího ústrojí.
Někdy se droga drtí na prášek a ten se pak pije v nápoji, kouří v jointech, šňupe a podobně. Účinek nastupuje v čase od dvaceti minut do jedné hodiny, může trvat až několik hodin. Má euforické účinky, způsobuje, že se člověk cítí nad věcí, je přátelský a milý a získá spoustu energie. Extáze je většinou brána nárazově a není návyková. Pokud je však užívána dlouhodobě, poškozuje mozkové buňky a člověk se obtížně vyjadřuje a přemýšlí složitě. Trvalé následky jsou zřetelné již po jednom roce užívání. Užívání extáze může být příčinou psychických poruch jako deprese, epilepsie a podobně.


Výraz, termín, definice slova Extáze. Co znamená odborný pojem Extáze z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Extáze je v kategorii chemie

Klíčová slova: význam, definice pojmu, co je to Extáze?, co to je, přesný význam, chemie, slovo, odborný výraz, wiki, slovník, chemie, význam pojmu, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, popis


Pojem Extáze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Extáze ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Extáze ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Extáze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Extáze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Extáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Extáze na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Extáze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Extáze? resp. co přesně znamená slovo Extáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extáze, odpověď na dotaz co je to Extáze?. Víte např. kdo to je Kontraktor? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.