Co je to?
Definice výrazu, termínu Extáze. Co znamená odborný pojem Extáze z kategorie Chemie?

Co je Extáze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Extáze

Extáze, hovorově též éčko, koule nebo pilule je droga ze skupiny halucinogenů. Říká se jí také taneční droga. Její účinnou látkou je MDMA (3,4-methylendioxy-N-methylamfetamin). Vyrábí se synteticky, původně byla patentována jako přípravek na hubnutí. Je dostupná většinou ve formě tablet různých barev a průměru do 1 cm. Tablety mají na povrchu vylisované různé znaky, např. dolar, smajlíky, obrázky a podobně. Extáze je užívána především ústně, kdy se do organizmu dostane přes sliznice trávicího ústrojí.
Někdy se droga drtí na prášek a ten se pak pije v nápoji, kouří v jointech, šňupe a podobně. Účinek nastupuje v čase od dvaceti minut do jedné hodiny, může trvat až několik hodin. Má euforické účinky, způsobuje, že se člověk cítí nad věcí, je přátelský a milý a získá spoustu energie. Extáze je většinou brána nárazově a není návyková. Pokud je však užívána dlouhodobě, poškozuje mozkové buňky a člověk se obtížně vyjadřuje a přemýšlí složitě. Trvalé následky jsou zřetelné již po jednom roce užívání. Užívání extáze může být příčinou psychických poruch jako deprese, epilepsie a podobně.


Co je to Extáze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Extáze. Co znamená odborný pojem Extáze z kategorie Chemie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Extáze? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Extáze je v kategorii chemie

Klíčová slova: termín, vysvětlení, chemie, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, názvosloví, informace, odborný výraz, chemie, definice pojmu, co to je, co znamená, odborné názvosloví, heslo, formulace, Extáze, terminologie


Pojem Extáze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Extáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Extáze ve Wikislovníku

Hledat frázi Extáze ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Extáze na Google.cz

Hledat termín Extáze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Extáze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Extáze například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Extáze? resp. co to je Extáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extáze, odpověď na dotaz co je to Extáze?. Víte např. kdo to je Július Satinský? Znáte a víte kdo je Jaroslav Doubrava? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Extáze i v jiných kategoriích (než chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.