Co je to?
Odborný výraz, definice slova Extáze. Co znamená slovo Extáze z kategorie Chemie?

Co je Extáze?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Extáze?

Extáze, hovorově též éčko, koule nebo pilule je droga ze skupiny halucinogenů. Říká se jí také taneční droga. Její účinnou látkou je MDMA (3,4-methylendioxy-N-methylamfetamin). Vyrábí se synteticky, původně byla patentována jako přípravek na hubnutí. Je dostupná většinou ve formě tablet různých barev a průměru do 1 cm. Tablety mají na povrchu vylisované různé znaky, např. dolar, smajlíky, obrázky a podobně. Extáze je užívána především ústně, kdy se do organizmu dostane přes sliznice trávicího ústrojí.
Někdy se droga drtí na prášek a ten se pak pije v nápoji, kouří v jointech, šňupe a podobně. Účinek nastupuje v čase od dvaceti minut do jedné hodiny, může trvat až několik hodin. Má euforické účinky, způsobuje, že se člověk cítí nad věcí, je přátelský a milý a získá spoustu energie. Extáze je většinou brána nárazově a není návyková. Pokud je však užívána dlouhodobě, poškozuje mozkové buňky a člověk se obtížně vyjadřuje a přemýšlí složitě. Trvalé následky jsou zřetelné již po jednom roce užívání. Užívání extáze může být příčinou psychických poruch jako deprese, epilepsie a podobně.


Co je to Extáze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Extáze. Co znamená slovo Extáze z kategorie Chemie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Extáze s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Extáze patří do kategorie chemie

Klíčová slova: wiki, co to je, odborný výraz, co je to Extáze?, terminologie, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, formulace, názvosloví, definice, popis, přesný význam, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, heslo


Pojem Extáze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Extáze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Extáze ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Extáze ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Extáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Extáze na Google.cz

Zkusit najít frázi Extáze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Extáze například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Extáze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Extáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extáze, odpověď na dotaz co je to Extáze?. Víte např. kdo to je Mlynář? Znáte a víte kdo je Miroslav Hanuš? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je chemie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, mladý chemik, extáze, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.