Co je to?
Definice výrazu Extáze. Co znamená odborný pojem Extáze z kategorie Chemie?

Co to je Extáze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Extáze?

Extáze, hovorově též éčko, koule nebo pilule je droga ze skupiny halucinogenů. Říká se jí také taneční droga. Její účinnou látkou je MDMA (3,4-methylendioxy-N-methylamfetamin). Vyrábí se synteticky, původně byla patentována jako přípravek na hubnutí. Je dostupná většinou ve formě tablet různých barev a průměru do 1 cm. Tablety mají na povrchu vylisované různé znaky, např. dolar, smajlíky, obrázky a podobně. Extáze je užívána především ústně, kdy se do organizmu dostane přes sliznice trávicího ústrojí.
Někdy se droga drtí na prášek a ten se pak pije v nápoji, kouří v jointech, šňupe a podobně. Účinek nastupuje v čase od dvaceti minut do jedné hodiny, může trvat až několik hodin. Má euforické účinky, způsobuje, že se člověk cítí nad věcí, je přátelský a milý a získá spoustu energie. Extáze je většinou brána nárazově a není návyková. Pokud je však užívána dlouhodobě, poškozuje mozkové buňky a člověk se obtížně vyjadřuje a přemýšlí složitě. Trvalé následky jsou zřetelné již po jednom roce užívání. Užívání extáze může být příčinou psychických poruch jako deprese, epilepsie a podobně.


Definice výrazu Extáze. Co znamená odborný pojem Extáze z kategorie Chemie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Extáze je v kategorii chemie

Klíčová slova: formulace, význam slova, názvosloví, chemie, odborný výraz, lexikon, terminologie, chemie, wiki, odborné názvosloví, význam, co je to Extáze?, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, pojem, slovo, slovník


Pojem Extáze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Extáze hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat výraz Extáze ve Wikislovníku

Vyhledat termín Extáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Extáze ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Extáze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Extáze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Extáze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Extáze například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Extáze? resp. co znamená Extáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extáze, odpověď na dotaz co je to Extáze?. Víte např. kdo to je Bridget Hall? Znáte a víte kdo je Fénix? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Extáze hledat i v jiných kategoriích (než chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.