Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílý trikot. Co znamená odborný pojem Bílý trikot z kategorie Sport?

Co je to Bílý trikot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bílý trikot

Bílý trikot je druh trikotu Tour de France, který je určen mladým jezdcům do 25 let. Získává ho nejlepší jezdec, který vede celkovou individuální klasifikaci. Ta se získává součtem časů ze všech 21 etap. Tento dres bývá někdy získán současně se žlutým dresem. Jednotná klasifikace u mladých cyklistů platí od roku 1987. Bílý dres od roku 2015 sponzoruje společnost Krys, která je prodejcem brýlí a brýlových čoček. Bílá barva je symbolem talentu, mládí, temperamentu a perspektivy. Prvním nositelem byl italský závodník Francesco Moser, který se později stal mistrem světa.
Od zavedení v roce 1975 bílý trikot nosilo 40 závodníků, někteří z nich dokázali získat bílý trikot i víckrát po sobě. To byli lucemburský závodník Andy Schleck a německý jezdec Jan Ullrich, oba velmi známí závodníci i v daších letech. Unikátního výsledku dosáhl slovinský závodník Tadej Pogačar, který získal v jednom roce trikot žlutý, bílý i puntíkovaný.


Co je to Bílý trikot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílý trikot. Co znamená odborný pojem Bílý trikot z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bílý trikot patří do sekce sport

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, co znamená, popis, pojem, sport, slovník, odborné názvosloví, definice, synonymum, význam pojmu, význam, terminus technicus, přesný význam, termín, informace, Bílý trikot, formulace


Pojem Bílý trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bílý trikot? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bílý trikot je udělován pro nejlepšího mladého jezdce v celkovém pořadí Tour de France. Vítězi této klasifikace musí být ve věku do 25 let (počítáno od 1. ledna roku, ve kterém je pořádán závod).

Další zdroje informací o slovu Bílý trikot

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílý trikot ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bílý trikot na Youtube

Vyhledat slovo Bílý trikot ve Wikislovníku

Najít slovo Bílý trikot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Bílý trikot ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bílý trikot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý trikot například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bílý trikot? resp. co znamená Bílý trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý trikot, odpověď na dotaz co je to Bílý trikot?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Velvyslanec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.