Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílý trikot. Co znamená pojem Bílý trikot z kategorie Sport?

Co je Bílý trikot? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bílý trikot?

Bílý trikot je druh trikotu Tour de France, který je určen mladým jezdcům do 25 let. Získává ho nejlepší jezdec, který vede celkovou individuální klasifikaci. Ta se získává součtem časů ze všech 21 etap. Tento dres bývá někdy získán současně se žlutým dresem. Jednotná klasifikace u mladých cyklistů platí od roku 1987. Bílý dres od roku 2015 sponzoruje společnost Krys, která je prodejcem brýlí a brýlových čoček. Bílá barva je symbolem talentu, mládí, temperamentu a perspektivy. Prvním nositelem byl italský závodník Francesco Moser, který se později stal mistrem světa.
Od zavedení v roce 1975 bílý trikot nosilo 40 závodníků, někteří z nich dokázali získat bílý trikot i víckrát po sobě. To byli lucemburský závodník Andy Schleck a německý jezdec Jan Ullrich, oba velmi známí závodníci i v daších letech. Unikátního výsledku dosáhl slovinský závodník Tadej Pogačar, který získal v jednom roce trikot žlutý, bílý i puntíkovaný.


Co je to Bílý trikot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílý trikot. Co znamená pojem Bílý trikot z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Bílý trikot se nachází v sekci sport

Klíčová slova: názvosloví, co to je, synonymum, definice, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu, popis, slovo, terminologie, přesný výraz, wiki, co znamená, přesný význam, heslo, formulace, slovník, co je to Bílý trikot?


Pojem Bílý trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílý trikot? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílý trikot je udělován pro nejlepšího mladého jezdce v celkovém pořadí Tour de France. Vítězi této klasifikace musí být ve věku do 25 let (počítáno od 1. ledna roku, ve kterém je pořádán závod).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Bílý trikot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Bílý trikot ve Wikizdrojích

Najít heslo Bílý trikot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bílý trikot ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Bílý trikot ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Bílý trikot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý trikot například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bílý trikot? resp. co znamená výraz Bílý trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý trikot, odpověď na dotaz co je to Bílý trikot?. Víte např. kdo to je Vojtěch Drahokoupil? Znáte a víte kdo je Calvin Klein? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bílý trikot v jiné sekci než sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.