Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílý trikot. Co znamená odborný pojem Bílý trikot z kategorie Sport?

Co je to Bílý trikot? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bílý trikot?

Bílý trikot je druh trikotu Tour de France, který je určen mladým jezdcům do 25 let. Získává ho nejlepší jezdec, který vede celkovou individuální klasifikaci. Ta se získává součtem časů ze všech 21 etap. Tento dres bývá někdy získán současně se žlutým dresem. Jednotná klasifikace u mladých cyklistů platí od roku 1987. Bílý dres od roku 2015 sponzoruje společnost Krys, která je prodejcem brýlí a brýlových čoček. Bílá barva je symbolem talentu, mládí, temperamentu a perspektivy. Prvním nositelem byl italský závodník Francesco Moser, který se později stal mistrem světa.
Od zavedení v roce 1975 bílý trikot nosilo 40 závodníků, někteří z nich dokázali získat bílý trikot i víckrát po sobě. To byli lucemburský závodník Andy Schleck a německý jezdec Jan Ullrich, oba velmi známí závodníci i v daších letech. Unikátního výsledku dosáhl slovinský závodník Tadej Pogačar, který získal v jednom roce trikot žlutý, bílý i puntíkovaný.


Co je to Bílý trikot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílý trikot. Co znamená odborný pojem Bílý trikot z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bílý trikot s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Bílý trikot se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, význam, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, wiki, pojem, definice pojmu, přesný výraz, slovo, přesný význam, terminus technicus, heslo, definice, popis, sport


Pojem Bílý trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílý trikot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílý trikot je udělován pro nejlepšího mladého jezdce v celkovém pořadí Tour de France. Vítězi této klasifikace musí být ve věku do 25 let (počítáno od 1. ledna roku, ve kterém je pořádán závod).

Další informační zdroje o slovu Bílý trikot

Vyhledat heslo Bílý trikot na Google.cz

Najít výraz Bílý trikot ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Bílý trikot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bílý trikot ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bílý trikot ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bílý trikot ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílý trikot například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bílý trikot? resp. co je to Bílý trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílý trikot, odpověď na dotaz co je to Bílý trikot?. Víte např. kdo to je Shawn Mendes? Znáte a víte kdo je Lobbista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.