Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Carpe diem

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Carpe diem patří do kategorie Latina

Klíčová slova: Latina, co znamená, význam slova, přesný význam, Carpe diem, co je to Carpe diem?, slovník, Latina, informace, terminologie, slovo, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, heslo, termín, lexikon, wiki


Pojem Carpe diem je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Carpe diem?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpe diem ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Carpe diem ve Wikislovníku

Najít pojem Carpe diem ve Wikizdrojích

Hledat pojem Carpe diem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Carpe diem ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpe diem ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Carpe diem? resp. co přesně označuje termín Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Padouch? Znáte a víte kdo je Usáma bin Ládin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.