Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carpe diem. Co znamená odborný pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co je to Carpe diem? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Carpe diem?

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carpe diem. Co znamená odborný pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Carpe diem se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Carpe diem se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: Carpe diem, definice, význam, informace, přesný výraz, latina, názvosloví, co to je, terminologie, latina, heslo, význam slova, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, formulace, synonymum, wiki


Pojem Carpe diem je v kategorii latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Carpe diem dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpe diem ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Carpe diem ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Carpe diem na Google.cz

Zkusit najít slovo Carpe diem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Carpe diem ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpe diem ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Carpe diem? resp. jaká je definice slova Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.