Co je to?
Definice odborného termínu, slova Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co je to Carpe diem? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Carpe diem

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Carpe diem) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Carpe diem patří do kategorie latina

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, co znamená, význam, synonymum, heslo, vysvětlení, terminologie, termín, wiki, informace, názvosloví, co je to Carpe diem?, Carpe diem, slovo, přesný výraz, co to je, přesný význam


Pojem Carpe diem je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Carpe diem dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Carpe diem v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Carpe diem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Carpe diem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Carpe diem ve Wikislovníku

Najít pojem Carpe diem ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Carpe diem na Google.cz

Hledat pojem Carpe diem ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Carpe diem? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Eric Clapton? Znáte a víte kdo je Ječmínek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než latina). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.