Co je to?
Odborný výraz, definice slova Carpe diem. Co znamená slovo Carpe diem z kategorie Latina?

Co je Carpe diem?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Carpe diem?

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Carpe diem. Co znamená slovo Carpe diem z kategorie Latina?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Carpe diem s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Carpe diem patří do kategorie latina

Klíčová slova: co znamená, terminologie, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, popis, wiki, přesný výraz, Carpe diem, definice pojmu, co je to Carpe diem?, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, synonymum, termín, slovo


Pojem Carpe diem je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Carpe diem? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Více informací o pojmu Carpe diem lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Carpe diem na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpe diem ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Carpe diem na Youtube

Najít pojem Carpe diem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Carpe diem ve Wikizdrojích

Hledat slovo Carpe diem ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Carpe diem? resp. co se skrývá pod slovem Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Vladimír Vogeltanz? Znáte a víte kdo je Medik? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, latina text v knize, carpe diem, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.