Co je to?
Definice výrazu Carpe diem. Co znamená odborný pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Carpe diem?

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Definice výrazu Carpe diem. Co znamená odborný pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Carpe diem můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Carpe diem je v kategorii latina

Klíčová slova: termín, přesný význam, co znamená, význam slova, slovník, vysvětlení, odborný výraz, pojem, synonymum, popis, odborné názvosloví, lexikon, co je to Carpe diem?, význam pojmu, přesný výraz, formulace, terminus technicus, co to je


Pojem Carpe diem je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Carpe diem?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Carpe diem v následujících zdrojích

Hledat pojem Carpe diem ve Wikizdrojích

Najít pojem Carpe diem ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpe diem ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Carpe diem ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Carpe diem na Youtube

Najít heslo Carpe diem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Carpe diem? resp. jaký je význam slova Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Jaroslav Dušek? Znáte a víte kdo je Liberál? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Carpe diem i jinde než v sekci než v latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.