Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Carpe diem?

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Carpe diem je v kategorii Latina

Klíčová slova: Latina, informace, termín, slovo, vysvětlení, definice, Carpe diem, co to je, definice pojmu, co je to Carpe diem?, lexikon, přesný význam, význam, terminus technicus, slovník, Latina, formulace, význam slova


Pojem Carpe diem je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Carpe diem dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Carpe diem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Carpe diem ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Carpe diem ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpe diem ve Wikimedia Commons

Najít pojem Carpe diem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Carpe diem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Carpe diem? resp. jaký je význam pojmu Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Brepta? Znáte a víte kdo je Ječmínek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.