Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Co znamená termín Carpe diem? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Carpe diem? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Carpe diem je v kategorii Latina

Klíčová slova: popis, co znamená, termín, Latina, co to je, odborné názvosloví, lexikon, pojem, formulace, Latina, odborný výraz, wiki, význam pojmu, význam slova, vysvětlení, názvosloví, terminologie, heslo


Pojem Carpe diem je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Carpe diem? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Carpe diem na Youtube

Zkusit najít heslo Carpe diem ve Wikizdrojích

Hledat termín Carpe diem na Google.cz

Zkusit najít termín Carpe diem ve vyhledávači Qwant

Najít termín Carpe diem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Carpe diem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Carpe diem? resp. jaký je význam pojmu Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Jan Macháček? Znáte a víte kdo je Usáma bin Ládin? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.