Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Carpe diem

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Carpe diem sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Carpe diem patří do sekce Latina

Klíčová slova: wiki, Latina, terminologie, význam slova, význam, slovník, pojem, názvosloví, informace, synonymum, co je to Carpe diem?, co znamená, termín, přesný výraz, popis, co to je, heslo, definice


Pojem Carpe diem je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Carpe diem? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Více informací o slovu Carpe diem doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Carpe diem ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Carpe diem ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Carpe diem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Carpe diem na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpe diem ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Carpe diem ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Carpe diem? resp. co znamená výraz Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Císař? Znáte a víte kdo je Kreativec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Carpe diem v jiné sekci než Latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.