Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co je Carpe diem? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Carpe diem

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.


Co je to Carpe diem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Carpe diem s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Carpe diem se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: informace, odborný výraz, wiki, slovo, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, pojem, význam slova, slovník, latina, formulace, synonymum, význam pojmu, lexikon, heslo, definice


Pojem Carpe diem je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Carpe diem? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Další zdroje informací o slovu Carpe diem

Najít slovo Carpe diem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Carpe diem ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpe diem ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpe diem ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Carpe diem na Google.cz

Hledat pojem Carpe diem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpe diem například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Carpe diem? resp. co znamená Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Antivaxer? Znáte a víte kdo je Medik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.