Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Co je Spíž? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Spíž?

Spíž, jinak také spižírna, hovorově špajz nebo špajzka, je menší místnost, ve které je chladněji než v ostatních prostorách. Nachází se většinou uvnitř obytných budov nebo k nim může být dodatečně připojena. Často nemá okno, proudění vzduchu je zajištěno pomyšleným umístěním ventilačních otvorů. Vzduch je zde sušší, takže je zde předpoklad menší pravděpodobnosti vzniku plísní.
Spíž primárně slouží k uskladnění potravin, popřípadě dalších věcí s potravinami souvisejících. K tomuto účelu byla hojně využívána před vynálezem a masovým rozšířením chladniček a ledniček.


Co je to Spíž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Spíž s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Spíž se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, význam, heslo, odborný výraz, synonymum, Spíž, informace, význam pojmu, názvosloví, co je to Spíž?, definice, slovo, význam slova, přesný význam, wiki


Pojem Spíž je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spíž? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Spíž, spíže či spižírna (obec. špajz, špajzka) je malá chladná místnost, v obytných budovách většinou orientovaná k východní straně, určená pro skladování potravin. Většinou v ní není okno, nesmí však chybět systém ventilačních otvorů, které zabezpečují dokonalou cirkulaci vzduchu. Ta brání nadbytečné vlhkosti vzduchu a s ní spojenému rozvoji plísní na uložených potravinách. V dřívějších dobách spíž do jisté míry nahrazovala ledničku.

Jiné informační zdroje o pojmu Spíž

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spíž ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Spíž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Spíž ve Wikislovníku

Hledat výraz Spíž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Spíž ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Spíž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Spíž například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Spíž? resp. co je to Spíž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spíž, odpověď na dotaz co je to Spíž?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Nikol Švantnerová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Spíž i v jiné části webu než je kategorie stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.