Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Spíž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spíž

Spíž, jinak také spižírna, hovorově špajz nebo špajzka, je menší místnost, ve které je chladněji než v ostatních prostorách. Nachází se většinou uvnitř obytných budov nebo k nim může být dodatečně připojena. Často nemá okno, proudění vzduchu je zajištěno pomyšleným umístěním ventilačních otvorů. Vzduch je zde sušší, takže je zde předpoklad menší pravděpodobnosti vzniku plísní.
Spíž primárně slouží k uskladnění potravin, popřípadě dalších věcí s potravinami souvisejících. K tomuto účelu byla hojně využívána před vynálezem a masovým rozšířením chladniček a ledniček.


Co je to Spíž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Spíž) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Spíž patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, co znamená, popis, vysvětlení, přesný význam, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, Spíž, formulace, slovo, terminus technicus, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam slova, Stavebnictví


Pojem Spíž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Spíž?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spíž, spíže či spižírna (obec. špajz, špajzka) je malá chladná místnost, v obytných budovách většinou orientovaná k východní straně, určená pro skladování potravin. Většinou v ní není okno, nesmí však chybět systém ventilačních otvorů, které zabezpečují dokonalou cirkulaci vzduchu. Ta brání nadbytečné vlhkosti vzduchu a s ní spojenému rozvoji plísní na uložených potravinách. V dřívějších dobách spíž do jisté míry nahrazovala ledničku.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Spíž na Youtube

Hledat heslo Spíž na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spíž ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Spíž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Spíž ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Spíž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Spíž například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Spíž? resp. jaký je význam pojmu Spíž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spíž, odpověď na dotaz co je to Spíž?. Víte např. kdo to je Miloš Forman? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.