Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Spíž? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Spíž

Spíž, jinak také spižírna, hovorově špajz nebo špajzka, je menší místnost, ve které je chladněji než v ostatních prostorách. Nachází se většinou uvnitř obytných budov nebo k nim může být dodatečně připojena. Často nemá okno, proudění vzduchu je zajištěno pomyšleným umístěním ventilačních otvorů. Vzduch je zde sušší, takže je zde předpoklad menší pravděpodobnosti vzniku plísní.
Spíž primárně slouží k uskladnění potravin, popřípadě dalších věcí s potravinami souvisejících. K tomuto účelu byla hojně využívána před vynálezem a masovým rozšířením chladniček a ledniček.


Co je to Spíž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Spíž sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Spíž je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, lexikon, terminus technicus, slovo, Stavebnictví, informace, odborné názvosloví, Stavebnictví, význam, co je to Spíž?, co znamená, přesný výraz, heslo, přesný význam, definice, pojem, názvosloví, wiki


Pojem Spíž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Spíž na Youtube

Vyhledat termín Spíž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Spíž ve Wikipedii

Najít slovo Spíž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spíž ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Spíž na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spíž například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Spíž? resp. jaký je význam slova Spíž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spíž, odpověď na dotaz co je to Spíž?. Víte např. kdo to je Mystik? Znáte a víte kdo je Spammer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.