Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Spíž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spíž

Spíž, jinak také spižírna, hovorově špajz nebo špajzka, je menší místnost, ve které je chladněji než v ostatních prostorách. Nachází se většinou uvnitř obytných budov nebo k nim může být dodatečně připojena. Často nemá okno, proudění vzduchu je zajištěno pomyšleným umístěním ventilačních otvorů. Vzduch je zde sušší, takže je zde předpoklad menší pravděpodobnosti vzniku plísní.
Spíž primárně slouží k uskladnění potravin, popřípadě dalších věcí s potravinami souvisejících. K tomuto účelu byla hojně využívána před vynálezem a masovým rozšířením chladniček a ledniček.


Co je to Spíž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Spíž? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spíž je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, wiki, slovník, Stavebnictví, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, terminus technicus, slovo, co to je, termín, odborný výraz, Stavebnictví, Spíž, přesný význam, co znamená, význam


Pojem Spíž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spíž? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Spíž, spíže či spižírna (obec. špajz, špajzka) je malá chladná místnost, v obytných budovách většinou orientovaná k východní straně, určená pro skladování potravin. Většinou v ní není okno, nesmí však chybět systém ventilačních otvorů, které zabezpečují dokonalou cirkulaci vzduchu. Ta brání nadbytečné vlhkosti vzduchu a s ní spojenému rozvoji plísní na uložených potravinách. V dřívějších dobách spíž do jisté míry nahrazovala ledničku.

Pro více informací o heslu Spíž zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Spíž ve Wikislovníku

Najít pojem Spíž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Spíž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Spíž ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spíž ve Wikimedia Commons

Hledat termín Spíž ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Spíž například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Spíž? resp. co označuje slovo Spíž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spíž, odpověď na dotaz co je to Spíž?. Víte např. kdo to je Kněžka? Znáte a víte kdo je Spammer? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Spíž hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.