Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akord. Co znamená pojem Akord z kategorie Různé?

Co je to Akord? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akord

Akord je pojem s oblasti hudby. Slouží k označení souzvuku různých tónů, které znějí současně a mají svůj systém uspořádání. Jedná se vždy o tři a více tónů. Každý akord je jedinečně označen a nese vlastní název. Jméno akordu se odvozuje od tónů, ze kterých je akord složen a také podle vzdálenosti mezi jednotlivými tóny.
Nejčastěji užívané jsou akordy terciového systému. Další možností dělení akordů e podle stavby. Základními akordy zde jsou septakord a kvintakord, ostatní akordy se od nich odvozují.

Co je to Akord? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akord. Co znamená pojem Akord z kategorie Různé?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Akord je v sekci různé

Klíčová slova: slovník, Akord, různé, termín, odborné názvosloví, význam, různé, co je to Akord?, wiki, lexikon, terminus technicus, co znamená, přesný význam, názvosloví, popis, definice pojmu, odborný výraz, význam slova


Pojem Akord je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Akord dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akord (z ital. accordo, souzvuk, souhlas) je označení pro souzvuk tří a více současně znějících různých tónů, uspořádaných podle určitého systému. Příkladem může být stisk současně tří nebo více kláves na klavíru nebo zvuk současně tří nebo více strun na kytaře.
Děti ve škole se učí zjednodušeně, že akord je souzvuk tří nebo více tónů.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akord ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Akord na Youtube

Hledat heslo Akord ve Wikislovníku

Najít výraz Akord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Akord ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Akord ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akord například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Akord? resp. jaký je význam pojmu Akord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akord, odpověď na dotaz co je to Akord?. Víte např. kdo to je Hana Holišová? Znáte a víte kdo je Omezenec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.