Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akord. Co znamená odborný pojem Akord z kategorie Různé?

Co je to Akord? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Akord?

Akord je pojem s oblasti hudby. Slouží k označení souzvuku různých tónů, které znějí současně a mají svůj systém uspořádání. Jedná se vždy o tři a více tónů. Každý akord je jedinečně označen a nese vlastní název. Jméno akordu se odvozuje od tónů, ze kterých je akord složen a také podle vzdálenosti mezi jednotlivými tóny.
Nejčastěji užívané jsou akordy terciového systému. Další možností dělení akordů e podle stavby. Základními akordy zde jsou septakord a kvintakord, ostatní akordy se od nich odvozují.


Co je to Akord? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akord. Co znamená odborný pojem Akord z kategorie Různé?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Akord? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akord je v sekci Různé

Klíčová slova: slovník, význam slova, Akord, co je to Akord?, co to je, význam, vysvětlení, co znamená, synonymum, pojem, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, přesný výraz, terminologie, Různé


Pojem Akord je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Akord na Youtube

Vyhledat termín Akord ve Wikipedii

Hledat termín Akord ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Akord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Akord ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Akord ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akord například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Akord? resp. jaký je význam slova Akord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akord, odpověď na dotaz co je to Akord?. Víte např. kdo to je Operátor CNC? Znáte a víte kdo je Entomolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.