Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akord. Co znamená odborný pojem Akord z kategorie Různé?

Co je to Akord? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Akord?

Akord je pojem s oblasti hudby. Slouží k označení souzvuku různých tónů, které znějí současně a mají svůj systém uspořádání. Jedná se vždy o tři a více tónů. Každý akord je jedinečně označen a nese vlastní název. Jméno akordu se odvozuje od tónů, ze kterých je akord složen a také podle vzdálenosti mezi jednotlivými tóny.
Nejčastěji užívané jsou akordy terciového systému. Další možností dělení akordů e podle stavby. Základními akordy zde jsou septakord a kvintakord, ostatní akordy se od nich odvozují.

Co je to Akord? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akord. Co znamená odborný pojem Akord z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akord? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akord je v kategorii Různé

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, definice, pojem, wiki, co je to Akord?, definice pojmu, termín, význam slova, slovo, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, terminologie, terminus technicus, odborný výraz, Různé, heslo


Pojem Akord je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akord? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Akord (z ital. accordo, souzvuk, souhlas) je označení pro souzvuk tří a více současně znějících různých tónů, uspořádaných podle určitého systému. Příkladem může být stisk současně tří nebo více kláves na klavíru nebo zvuk současně tří nebo více strun na kytaře.
Děti ve škole se učí zjednodušeně, že akord je souzvuk tří nebo více tónů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Akord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akord ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Akord ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Akord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Akord ve Wikizdrojích

Najít výraz Akord na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akord například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Akord? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akord, odpověď na dotaz co je to Akord?. Víte např. kdo to je Student? Znáte a víte kdo je Námořník? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.