Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akord. Co znamená slovo Akord z kategorie Různé?

Co je Akord? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Akord

Akord je pojem s oblasti hudby. Slouží k označení souzvuku různých tónů, které znějí současně a mají svůj systém uspořádání. Jedná se vždy o tři a více tónů. Každý akord je jedinečně označen a nese vlastní název. Jméno akordu se odvozuje od tónů, ze kterých je akord složen a také podle vzdálenosti mezi jednotlivými tóny.
Nejčastěji užívané jsou akordy terciového systému. Další možností dělení akordů e podle stavby. Základními akordy zde jsou septakord a kvintakord, ostatní akordy se od nich odvozují.

Co je to Akord? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akord. Co znamená slovo Akord z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Akord patří do kategorie různé

Klíčová slova: heslo, termín, různé, definice, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, wiki, definice pojmu, co to je, význam, Akord, různé, popis, terminologie, pojem, názvosloví, odborný výraz


Pojem Akord je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Akord?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Akord (z ital. accordo, souzvuk, souhlas) je označení pro souzvuk tří a více současně znějících různých tónů, uspořádaných podle určitého systému. Příkladem může být stisk současně tří nebo více kláves na klavíru nebo zvuk současně tří nebo více strun na kytaře.
Děti ve škole se učí zjednodušeně, že akord je souzvuk tří nebo více tónů.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Akord ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Akord na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akord ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Akord ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Akord na Google obrázcích

Hledat slovo Akord ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akord například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Akord? resp. co znamená Akord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akord, odpověď na dotaz co je to Akord?. Víte např. kdo to je Zmetek? Znáte a víte kdo je Zoofil? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.