Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akord. Co znamená odborný pojem Akord z kategorie Různé?

Co je to Akord? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Akord

Akord je pojem s oblasti hudby. Slouží k označení souzvuku různých tónů, které znějí současně a mají svůj systém uspořádání. Jedná se vždy o tři a více tónů. Každý akord je jedinečně označen a nese vlastní název. Jméno akordu se odvozuje od tónů, ze kterých je akord složen a také podle vzdálenosti mezi jednotlivými tóny.
Nejčastěji užívané jsou akordy terciového systému. Další možností dělení akordů e podle stavby. Základními akordy zde jsou septakord a kvintakord, ostatní akordy se od nich odvozují.

Co je to Akord? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akord. Co znamená odborný pojem Akord z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Akord? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Akord se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: různé, popis, odborný výraz, informace, co je to Akord?, význam pojmu, význam slova, formulace, lexikon, různé, synonymum, názvosloví, termín, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, slovník, pojem


Pojem Akord je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akord? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akord (z ital. accordo, souzvuk, souhlas) je označení pro souzvuk tří a více současně znějících různých tónů, uspořádaných podle určitého systému. Příkladem může být stisk současně tří nebo více kláves na klavíru nebo zvuk současně tří nebo více strun na kytaře.
Děti ve škole se učí zjednodušeně, že akord je souzvuk tří nebo více tónů.

Pro více informací o heslu Akord zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akord ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Akord na Youtube

Zkusit najít slovo Akord ve Wikislovníku

Najít pojem Akord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Akord ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akord ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akord například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Akord? resp. jaký je význam slova Akord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akord, odpověď na dotaz co je to Akord?. Víte např. kdo to je Event manager? Znáte a víte kdo je Dlaždič? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.