Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tiché víno. Co znamená slovo Tiché víno z kategorie Nápoje?

Co je Tiché víno?

Co znamená pojem, definice termínu Tiché víno?

Jako tiché víno se označuje takové víno, které není ani šumivé, ani perlivé. Dříve se tento typ révového vína označoval jako stolní víno. Tiché víno je daňově zvýhodněné. Je u něj nulová spotřební daň. Náklady na nákup tichého vína si může podnikatel odečíst z daňového základu v případě, že je víno určené jako dar, je označené jménem (logem) firmy a cena nepřekročí 500 Kč.


Co je to Tiché víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tiché víno. Co znamená slovo Tiché víno z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Tiché víno patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, terminologie, vysvětlení, co je to Tiché víno?, termín, informace, názvosloví, význam, přesný výraz, popis, význam slova, synonymum, odborný výraz, definice, co znamená, terminus technicus, pojem


Pojem Tiché víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tiché víno? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tiché víno je takové víno, které nešumí (nejde o šumivé či perlivé víno) a je klidné. Někdy se může jednat i o označení odrůdy a ročníku a někdy se takto označují vína s nulovou spotřební daní. Všechna označení se vztahují na jednu a tutéž věc – obyčejné víno.
Českým vinařským zákonem je zakázáno vyrábět víno s označením odrůdy v tom případě, že se jedná o hrozny s původem z jakékoliv vinařské oblasti v ČR a odrůdu, jež je na seznamu Státní odrůdové knihy. Obyčejné odrůdové (dříve stolní) víno tak v ČR může být pouze z dovozu. Tato lehčí, méně extraktivní vína jsou vhodná k běžnému stolování.
Na tato vína je v ČR stanovena nulová spotřební daň. Toto víno je možné uplatnit v odečtu z daňového základu, pokud firma nebo fyzická osoba toto víno označí logem firmy a cenová hladina nepřesáhne 500 Kč. Obdobné je to i s úlevou na DPH, kdy z darovaného vína označeného logem v cenovém rozpětí do 500 korun není povinnost odvádět DPH.

Neperlivé nešumivé víno

Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Tiché víno

Vyhledat výraz Tiché víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Tiché víno ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Tiché víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tiché víno ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Tiché víno ve Wikislovníku

Najít pojem Tiché víno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiché víno například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Tiché víno? resp. co to je Tiché víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiché víno, odpověď na dotaz co je to Tiché víno?. Víte např. kdo to je Karel Komárek? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Kokosové pití, tiché víno, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.