Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiché víno. Co znamená odborný pojem Tiché víno z kategorie Nápoje?

Co je to Tiché víno? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tiché víno?

Jako tiché víno se označuje takové víno, které není ani šumivé, ani perlivé. Dříve se tento typ révového vína označoval jako stolní víno. Tiché víno je daňově zvýhodněné. Je u něj nulová spotřební daň. Náklady na nákup tichého vína si může podnikatel odečíst z daňového základu v případě, že je víno určené jako dar, je označené jménem (logem) firmy a cena nepřekročí 500 Kč.


Co je to Tiché víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiché víno. Co znamená odborný pojem Tiché víno z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tiché víno? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tiché víno patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: formulace, Nápoje, názvosloví, heslo, termín, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, definice, přesný výraz, informace, slovo, definice pojmu, význam, popis, přesný význam, Tiché víno, terminologie


Pojem Tiché víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tiché víno můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tiché víno je takové víno, které nešumí (nejde o šumivé či perlivé víno) a je klidné. Někdy se může jednat i o označení odrůdy a ročníku a někdy se takto označují vína s nulovou spotřební daní. Všechna označení se vztahují na jednu a tutéž věc – obyčejné víno.
Českým vinařským zákonem je zakázáno vyrábět víno s označením odrůdy v tom případě, že se jedná o hrozny s původem z jakékoliv vinařské oblasti v ČR a odrůdu, jež je na seznamu Státní odrůdové knihy. Obyčejné odrůdové (dříve stolní) víno tak v ČR může být pouze z dovozu. Tato lehčí, méně extraktivní vína jsou vhodná k běžnému stolování.
Na tato vína je v ČR stanovena nulová spotřební daň. Toto víno je možné uplatnit v odečtu z daňového základu, pokud firma nebo fyzická osoba toto víno označí logem firmy a cenová hladina nepřesáhne 500 Kč. Obdobné je to i s úlevou na DPH, kdy z darovaného vína označeného logem v cenovém rozpětí do 500 korun není povinnost odvádět DPH.

Neperlivé nešumivé víno

Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Tiché víno

Hledat slovo Tiché víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Tiché víno ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiché víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Tiché víno ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Tiché víno ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Tiché víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiché víno například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tiché víno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tiché víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiché víno, odpověď na dotaz co je to Tiché víno?. Víte např. kdo to je Akolyta? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.