Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiché víno. Co znamená odborný pojem Tiché víno z kategorie Nápoje?

Co je to Tiché víno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tiché víno

Jako tiché víno se označuje takové víno, které není ani šumivé, ani perlivé. Dříve se tento typ révového vína označoval jako stolní víno. Tiché víno je daňově zvýhodněné. Je u něj nulová spotřební daň. Náklady na nákup tichého vína si může podnikatel odečíst z daňového základu v případě, že je víno určené jako dar, je označené jménem (logem) firmy a cena nepřekročí 500 Kč.


Co je to Tiché víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiché víno. Co znamená odborný pojem Tiché víno z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Tiché víno sdílejte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Tiché víno je v kategorii nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Tiché víno?, význam pojmu, terminus technicus, význam slova, definice, co to je, názvosloví, co znamená, Tiché víno, pojem, přesný výraz, odborný výraz, wiki, slovo, nápoje, popis, termín


Pojem Tiché víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tiché víno? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tiché víno je takové víno, které nešumí (nejde o šumivé či perlivé víno) a je klidné. Někdy se může jednat i o označení odrůdy a ročníku a někdy se takto označují vína s nulovou spotřební daní. Všechna označení se vztahují na jednu a tutéž věc – obyčejné víno.
Českým vinařským zákonem je zakázáno vyrábět víno s označením odrůdy v tom případě, že se jedná o hrozny s původem z jakékoliv vinařské oblasti v ČR a odrůdu, jež je na seznamu Státní odrůdové knihy. Obyčejné odrůdové (dříve stolní) víno tak v ČR může být pouze z dovozu. Tato lehčí, méně extraktivní vína jsou vhodná k běžnému stolování.
Na tato vína je v ČR stanovena nulová spotřební daň. Toto víno je možné uplatnit v odečtu z daňového základu, pokud firma nebo fyzická osoba toto víno označí logem firmy a cenová hladina nepřesáhne 500 Kč. Obdobné je to i s úlevou na DPH, kdy z darovaného vína označeného logem v cenovém rozpětí do 500 korun není povinnost odvádět DPH.

Neperlivé nešumivé víno

Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Tiché víno hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Tiché víno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tiché víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tiché víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Tiché víno ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiché víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Tiché víno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiché víno například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tiché víno? resp. jaký je význam pojmu Tiché víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiché víno, odpověď na dotaz co je to Tiché víno?. Víte např. kdo to je Václav Neckář? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.