Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiché víno. Co znamená odborný pojem Tiché víno z kategorie Nápoje?

Co je to Tiché víno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tiché víno?

Jako tiché víno se označuje takové víno, které není ani šumivé, ani perlivé. Dříve se tento typ révového vína označoval jako stolní víno. Tiché víno je daňově zvýhodněné. Je u něj nulová spotřební daň. Náklady na nákup tichého vína si může podnikatel odečíst z daňového základu v případě, že je víno určené jako dar, je označené jménem (logem) firmy a cena nepřekročí 500 Kč.


Co je to Tiché víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiché víno. Co znamená odborný pojem Tiché víno z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tiché víno patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, co je to Tiché víno?, pojem, význam slova, slovo, Nápoje, definice pojmu, wiki, co znamená, Nápoje, Tiché víno, definice, slovník, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, odborný výraz, termín


Pojem Tiché víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tiché víno dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tiché víno je takové víno, které nešumí (nejde o šumivé či perlivé víno) a je klidné. Někdy se může jednat i o označení odrůdy a ročníku a někdy se takto označují vína s nulovou spotřební daní. Všechna označení se vztahují na jednu a tutéž věc – obyčejné víno.
Českým vinařským zákonem je zakázáno vyrábět víno s označením odrůdy v tom případě, že se jedná o hrozny s původem z jakékoliv vinařské oblasti v ČR a odrůdu, jež je na seznamu Státní odrůdové knihy. Obyčejné odrůdové (dříve stolní) víno tak v ČR může být pouze z dovozu. Tato lehčí, méně extraktivní vína jsou vhodná k běžnému stolování.
Na tato vína je v ČR stanovena nulová spotřební daň. Toto víno je možné uplatnit v odečtu z daňového základu, pokud firma nebo fyzická osoba toto víno označí logem firmy a cenová hladina nepřesáhne 500 Kč. Obdobné je to i s úlevou na DPH, kdy z darovaného vína označeného logem v cenovém rozpětí do 500 korun není povinnost odvádět DPH.

Neperlivé nešumivé víno

Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Tiché víno není ani šumivé, ani perlivé, za to je však daňově uznatelné. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tiché víno ve Wikimedia Commons

Najít výraz Tiché víno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tiché víno na Youtube

Zkusit najít heslo Tiché víno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Tiché víno ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Tiché víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiché víno například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tiché víno? resp. co znamená výraz Tiché víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiché víno, odpověď na dotaz co je to Tiché víno?. Víte např. kdo to je Vylízanec? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.