Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je to Anestezie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anestezie

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anestezie se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anestezie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, Anestezie, terminologie, definice, terminus technicus, informace, co je to Anestezie?, wiki, přesný význam, Lékařství, názvosloví, termín, popis, formulace, heslo, definice pojmu, slovník


Pojem Anestezie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anestezie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Další informační zdroje o slovu Anestezie

Zkusit najít termín Anestezie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Anestezie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Anestezie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Anestezie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anestezie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Anestezie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Anestezie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Aleš Zavoral? Znáte a víte kdo je Optik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Anestezie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.