Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anestezie. Co znamená odborný pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je to Anestezie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anestezie?

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anestezie. Co znamená odborný pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anestezie s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Anestezie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Anestezie?, lékařství, co znamená, význam slova, termín, Anestezie, lexikon, synonymum, pojem, lékařství, slovo, heslo, vysvětlení, popis, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Anestezie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anestezie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Další zdroje informací

Hledat slovo Anestezie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Anestezie na Google.cz

Najít slovo Anestezie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Anestezie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anestezie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Anestezie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Anestezie? resp. co je to Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Odhadce? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Anestezie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.