Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je Anestezie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Anestezie?

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anestezie? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Anestezie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, lékařství, terminologie, význam pojmu, význam, Anestezie, heslo, vysvětlení, definice, slovník, přesný význam, přesný výraz, wiki, lékařství, co je to Anestezie?, terminus technicus, slovo


Pojem Anestezie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anestezie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Anestezie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Anestezie na Youtube

Vyhledat termín Anestezie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anestezie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Anestezie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anestezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Anestezie? resp. co vlastně znamená slovo Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Anestezie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.