Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anestezie. Co znamená odborný pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je to Anestezie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anestezie?

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anestezie. Co znamená odborný pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Anestezie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Anestezie?, přesný význam, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, lékařství, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, co to je, Anestezie, lékařství, terminologie, význam slova, definice, definice pojmu, význam


Pojem Anestezie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anestezie dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Anestezie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anestezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Anestezie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Anestezie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anestezie na Youtube

Hledat pojem Anestezie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Anestezie? resp. jaká je definice slova Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Ezop? Znáte a víte kdo je IT analytik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.