Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je to Anestezie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anestezie

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Anestezie můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anestezie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, termín, terminus technicus, informace, popis, přesný význam, význam slova, Anestezie, co znamená, význam, formulace, Lékařství, wiki, definice pojmu, slovník, co je to Anestezie?, definice, přesný výraz


Pojem Anestezie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anestezie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Jiné zdroje informací o pojmu Anestezie

Zkusit najít pojem Anestezie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Anestezie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Anestezie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Anestezie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anestezie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Anestezie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Anestezie? resp. co se skrývá pod slovem Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Agronom? Znáte a víte kdo je Ošetřovatel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.