Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anestezie. Co znamená odborný pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je Anestezie?

Co znamená termín Anestezie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anestezie. Co znamená odborný pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anestezie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Anestezie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, informace, termín, význam slova, slovo, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, co je to Anestezie?, Anestezie, slovník, lékařství, vysvětlení, wiki, formulace, přesný výraz, odborný výraz, definice


Pojem Anestezie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anestezie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Více informací o slovu Anestezie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Anestezie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Anestezie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Anestezie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Anestezie ve Wikislovníku

Najít pojem Anestezie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Anestezie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Anestezie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Juraj Deák? Znáte a víte kdo je Energetik? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Anestezie i v jiné kategorii než je sekce lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Doktor na vizitě, anestezie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.