Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Co je to Anestezie? Význam slova

Co znamená termín Anestezie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anestezie znamená stav uvedení těla pacienta do umělého spánku nebo jen znecitlivění jisté části těla, která má být podrobena zákroku. Užívá se především v lékařství, kde znamenala jeden z nejvýraznějších pokroků při provádění operačních zákroků. Pacient byl ušetřen obrovských bolestí a lékař se mohl soustředit pouze na vlastní výkon. Pokusy o anestezii byly známy již z doby starověku, kdy se používaly odvary z nejrůznějších bylin.
Anestezie znamená celkovou ztrátu vnímání, ne pouhý spánek, takže nedojde k šoku. Uvolní se svaly, tělo nereaguje na podněty a nevnímá bolest. Při anestezii je podána uspávací látka, následně pacient vdechuje kyslík a anestetika, někdy se i dýchání nahrazuje dýchacím přístrojem. Při místní anestezii je vyřazena pouze nutná část těla, pacient je při vědomí.


Co je to Anestezie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anestezie. Co znamená pojem Anestezie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anestezie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, slovo, co znamená, přesný význam, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, co je to Anestezie?, slovník, definice, informace, lexikon, terminus technicus


Pojem Anestezie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Anestezie můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anestezie (z řeckého αν- + αἲσθησις = bez vnímání) představuje umělé uspání pacienta (celková anestezie), nebo znecitlivění určité části jeho těla (lokální anestezie) za účelem usnadnění nebo umožnění průběhu bolestivého lékařského zákroku a poskytnutí lepší péče.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anestezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Anestezie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Anestezie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Anestezie ve Wikizdrojích

Najít termín Anestezie na Google.cz

Vyhledat heslo Anestezie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anestezie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Anestezie? resp. co to je Anestezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anestezie, odpověď na dotaz co je to Anestezie?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Kryptobaron? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.