Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pavlač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pavlač?

Pavlač je název pro takovou konstrukci domu, která vystupuje z nosné zdi, je předsazená a používá se jako přístup k bytům, nacházejícím se ve stejném patře. Byla typickým stavebním prvkem zvláště na přelomu 19. a 20. století, nacházela se v domech u bytů nižší kvality.
Pavlač je využívaná i v současnosti, setkat se s ní lze v oblastech s teplejším počasím a v nižších domech s menším počtem obyvatel. Ve starším provedení byla podepřená krakorci ze dřeva nebo kamene, ty později nahradily ocel a beton.


Co je to Pavlač? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pavlač? s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Pavlač je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, pojem, přesný význam, synonymum, informace, terminus technicus, význam, stavebnictví, slovo, definice pojmu, názvosloví, definice, termín, lexikon, co je to Pavlač?, stavebnictví, vysvětlení


Pojem Pavlač je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pavlač? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pavlač je předsazená konstrukce přečnívající před nosnou zdí, která slouží jako přístupová cesta k jednotlivým bytům v jednom podlaží. Na konci 19. století a na začátku 20. století se používaly především u bytových objektů nižší kategorie. V nynější době se používají především v oblastech mírnějšího klimatu u bytových objektů s menším počtem podlaží. V dřívější době se nejčastěji používaly pavlače podepřené kamennými krakorci a později ocelovými konzolami.

Zkuste zjistit více informací o slovu Pavlač v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavlač ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Pavlač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Pavlač ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Pavlač ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Pavlač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pavlač ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlač například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Pavlač? resp. jaká je definice slova Pavlač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pavlač, odpověď na dotaz co je to Pavlač?. Víte např. kdo to je Bořek Dočkal? Znáte a víte kdo je Eva Herzigová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Pavlač hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.