Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pavlač. Co znamená odborný pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pavlač? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pavlač?

Pavlač je název pro takovou konstrukci domu, která vystupuje z nosné zdi, je předsazená a používá se jako přístup k bytům, nacházejícím se ve stejném patře. Byla typickým stavebním prvkem zvláště na přelomu 19. a 20. století, nacházela se v domech u bytů nižší kvality.
Pavlač je využívaná i v současnosti, setkat se s ní lze v oblastech s teplejším počasím a v nižších domech s menším počtem obyvatel. Ve starším provedení byla podepřená krakorci ze dřeva nebo kamene, ty později nahradily ocel a beton.


Co je to Pavlač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pavlač. Co znamená odborný pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pavlač s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pavlač patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, terminologie, stavebnictví, wiki, synonymum, odborné názvosloví, formulace, stavebnictví, význam pojmu, informace, termín, pojem, definice pojmu, význam slova, popis


Pojem Pavlač je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pavlač?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pavlač je předsazená konstrukce přečnívající před nosnou zdí, která slouží jako přístupová cesta k jednotlivým bytům v jednom podlaží. Na konci 19. století a na začátku 20. století se používaly především u bytových objektů nižší kategorie. V nynější době se používají především v oblastech mírnějšího klimatu u bytových objektů s menším počtem podlaží. V dřívější době se nejčastěji používaly pavlače podepřené kamennými krakorci a později ocelovými konzolami.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Pavlač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pavlač ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pavlač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Pavlač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavlač ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Pavlač ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlač například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Pavlač? resp. jaká je definice termínu Pavlač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pavlač, odpověď na dotaz co je to Pavlač?. Víte např. kdo to je Jan Lipavský? Znáte a víte kdo je Alexander Hemala? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pavlač v jiné sekci než stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.