Co je to?
Definice výrazu, termínu Pavlač. Co znamená odborný pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Co je Pavlač?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pavlač?

Pavlač je název pro takovou konstrukci domu, která vystupuje z nosné zdi, je předsazená a používá se jako přístup k bytům, nacházejícím se ve stejném patře. Byla typickým stavebním prvkem zvláště na přelomu 19. a 20. století, nacházela se v domech u bytů nižší kvality.
Pavlač je využívaná i v současnosti, setkat se s ní lze v oblastech s teplejším počasím a v nižších domech s menším počtem obyvatel. Ve starším provedení byla podepřená krakorci ze dřeva nebo kamene, ty později nahradily ocel a beton.


Co je to Pavlač? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pavlač. Co znamená odborný pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Pavlač je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: Pavlač, termín, popis, heslo, synonymum, význam pojmu, slovník, význam, terminus technicus, co znamená, přesný výraz, slovo, pojem, stavebnictví, stavebnictví, vysvětlení, význam slova, co to je


Pojem Pavlač je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pavlač? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pavlač je předsazená konstrukce přečnívající před nosnou zdí, která slouží jako přístupová cesta k jednotlivým bytům v jednom podlaží. Na konci 19. století a na začátku 20. století se používaly především u bytových objektů nižší kategorie. V nynější době se používají především v oblastech mírnějšího klimatu u bytových objektů s menším počtem podlaží. V dřívější době se nejčastěji používaly pavlače podepřené kamennými krakorci a později ocelovými konzolami.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Pavlač ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Pavlač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Pavlač ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Pavlač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pavlač ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Pavlač na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlač například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teďka již bezesporu víte co znamená Pavlač? resp. jaký je význam pojmu Pavlač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pavlač, odpověď na dotaz co je to Pavlač?. Víte např. kdo to je Adónis? Znáte a víte kdo je Tereza Maxová? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pavlač v jiné sekci než stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, stůl v obýváku, pavlač, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.