Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pavlač? Význam slova

Co znamená termín Pavlač? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pavlač je název pro takovou konstrukci domu, která vystupuje z nosné zdi, je předsazená a používá se jako přístup k bytům, nacházejícím se ve stejném patře. Byla typickým stavebním prvkem zvláště na přelomu 19. a 20. století, nacházela se v domech u bytů nižší kvality.
Pavlač je využívaná i v současnosti, setkat se s ní lze v oblastech s teplejším počasím a v nižších domech s menším počtem obyvatel. Ve starším provedení byla podepřená krakorci ze dřeva nebo kamene, ty později nahradily ocel a beton.


Co je to Pavlač? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pavlač? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pavlač je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, wiki, synonymum, formulace, vysvětlení, přesný význam, Stavebnictví, terminus technicus, názvosloví, terminologie, co to je, lexikon, co znamená, Pavlač, definice pojmu, heslo, Stavebnictví, slovo


Pojem Pavlač je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pavlač? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pavlač je předsazená konstrukce přečnívající před nosnou zdí, která slouží jako přístupová cesta k jednotlivým bytům v jednom podlaží. Na konci 19. století a na začátku 20. století se používaly především u bytových objektů nižší kategorie. V nynější době se používají především v oblastech mírnějšího klimatu u bytových objektů s menším počtem podlaží. V dřívější době se nejčastěji používaly pavlače podepřené kamennými krakorci a později ocelovými konzolami.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Pavlač ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Pavlač na Google.cz

Hledat videa s názvem Pavlač na Youtube

Najít heslo Pavlač ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Pavlač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Pavlač ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlač například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pavlač? resp. co přesně znamená slovo Pavlač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pavlač, odpověď na dotaz co je to Pavlač?. Víte např. kdo to je Marcela Augustová? Znáte a víte kdo je Kvestor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Pavlač hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.