Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pavlač? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pavlač

Pavlač je název pro takovou konstrukci domu, která vystupuje z nosné zdi, je předsazená a používá se jako přístup k bytům, nacházejícím se ve stejném patře. Byla typickým stavebním prvkem zvláště na přelomu 19. a 20. století, nacházela se v domech u bytů nižší kvality.
Pavlač je využívaná i v současnosti, setkat se s ní lze v oblastech s teplejším počasím a v nižších domech s menším počtem obyvatel. Ve starším provedení byla podepřená krakorci ze dřeva nebo kamene, ty později nahradily ocel a beton.


Co je to Pavlač? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Pavlač sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pavlač je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, slovo, význam, heslo, přesný výraz, Stavebnictví, slovník, termín, popis, definice, synonymum, terminus technicus, terminologie, co znamená, co to je


Pojem Pavlač je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pavlač? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pavlač je předsazená konstrukce přečnívající před nosnou zdí, která slouží jako přístupová cesta k jednotlivým bytům v jednom podlaží. Na konci 19. století a na začátku 20. století se používaly především u bytových objektů nižší kategorie. V nynější době se používají především v oblastech mírnějšího klimatu u bytových objektů s menším počtem podlaží. V dřívější době se nejčastěji používaly pavlače podepřené kamennými krakorci a později ocelovými konzolami.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pavlač ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavlač ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pavlač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pavlač ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Pavlač ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pavlač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlač například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pavlač? resp. co přesně označuje termín Pavlač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pavlač, odpověď na dotaz co je to Pavlač?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Pavlač i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.