Co je to?
Definice výrazu Šourek. Co znamená odborný pojem Šourek z kategorie Lékařství?

Co to je Šourek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šourek

Šourek je místo, kde jsou uložena varlata. Jedná se o vychlípeninu břišní stěny, která tvoří kožovitý vak. Nachází se mezi kořenem penisu a řitním otvorem. Když se kolem šourku mění tepelné poměry, šourek reaguje, aby udržel takovou teplotu, která je potřebná pro vývoj spermií.
Na povrchu šourku je ochlupená kůže, v podkoží se nacházejí svalové buňky. Povázka obaluje varlata, nadvarlata a semenný provazec. Dutina šourku je vyplněna pobřišnicí. Varlata do šourku sestupují do cca 3 měsíců po porodu.


Co je to Šourek? Význam slova, termín, Definice výrazu Šourek. Co znamená odborný pojem Šourek z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šourek s rodinou a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Šourek patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, lékařství, wiki, vysvětlení, názvosloví, co znamená, Šourek, synonymum, co to je, lexikon, co je to Šourek?, heslo, pojem, termín


Pojem Šourek je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Šourek dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Šourek (latinsky scrotum) je kožovitý vak, vychlípenina břišní stěny, ve kterém jsou uložena varlata. Většinou je umístěn mezi řitním otvorem a penisem.
Spermie, které se tvoří ve varlatech, potřebují ke svému vývinu teplotu nižší, než je teplota zbytku těla. Zdá se, že u člověka je ideální teplota pro spermatogenezi asi 34.4 °C; 36.7 °C už může snižovat počet spermií v ejakulátu. Teplota uvnitř šourku je ovladatelná, v chladu se stěna šourku stáhne a přitáhne varlata k břišní stěně, kde se ohřejí, v teple se naopak šourek povolí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Šourek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Šourek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Šourek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Šourek na Google.cz

Najít termín Šourek ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Šourek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šourek například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Šourek? resp. jaký je význam slova Šourek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šourek, odpověď na dotaz co je to Šourek?. Víte např. kdo to je Ivan Král? Znáte a víte kdo je Thibaut Pinot? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Šourek i v jiné sekci než v lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..