Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Šourek. Co znamená pojem Šourek z kategorie Lékařství?

Co to je Šourek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Šourek?

Šourek je místo, kde jsou uložena varlata. Jedná se o vychlípeninu břišní stěny, která tvoří kožovitý vak. Nachází se mezi kořenem penisu a řitním otvorem. Když se kolem šourku mění tepelné poměry, šourek reaguje, aby udržel takovou teplotu, která je potřebná pro vývoj spermií.
Na povrchu šourku je ochlupená kůže, v podkoží se nacházejí svalové buňky. Povázka obaluje varlata, nadvarlata a semenný provazec. Dutina šourku je vyplněna pobřišnicí. Varlata do šourku sestupují do cca 3 měsíců po porodu.


Co je to Šourek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Šourek. Co znamená pojem Šourek z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šourek se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, názvosloví, definice, definice pojmu, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, Šourek, odborný výraz, Lékařství, termín, terminologie, heslo, co znamená, terminus technicus, slovo, vysvětlení, co to je


Pojem Šourek je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šourek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Šourek (latinsky scrotum) je kožovitý vak, vychlípenina břišní stěny, ve kterém jsou uložena varlata. Většinou je umístěn mezi řitním otvorem a penisem.
Spermie, které se tvoří ve varlatech, potřebují ke svému vývinu teplotu nižší, než je teplota zbytku těla. Zdá se, že u člověka je ideální teplota pro spermatogenezi asi 34.4 °C; 36.7 °C už může snižovat počet spermií v ejakulátu. Teplota uvnitř šourku je ovladatelná, v chladu se stěna šourku stáhne a přitáhne varlata k břišní stěně, kde se ohřejí, v teple se naopak šourek povolí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Šourek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Šourek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šourek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Šourek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šourek na Youtube

Najít výraz Šourek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šourek například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Šourek? resp. co označuje slovo Šourek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šourek, odpověď na dotaz co je to Šourek?. Víte např. kdo to je Leader? Znáte a víte kdo je Developer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..