Co je to?
Definice výrazu Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Co je Notebook? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Notebook?

Notebook v doslovném překladu znamená poznámkový blok. Jedná se přenosný počítač, laptop, který lze použít jako stolní počítač nebo s ním pracovat na klíně nebo vleže.
Notebook je se stolním počítačem z hlediska výkonu a funkcí srovnatelný. Při stejném výkonu je oproti stolnímu počítači dražší, je ho však možno vzít všude sebou a připojit klávesnici i myš pomocí USB. Rozměry, hmotnost, displej a mechanika jsou pro přenášení optimalizované.


Co je to Notebook? Význam slova, termín, Definice výrazu Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Notebook? s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Notebook je v sekci hardware

Klíčová slova: odborný výraz, hardware, Notebook, terminus technicus, informace, co to je, hardware, význam slova, heslo, přesný význam, terminologie, wiki, co znamená, pojem, definice pojmu, názvosloví, formulace, vysvětlení


Pojem Notebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Notebook píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Notebook (angl. pův. poznámkový blok, někdy také laptop, angl. na klíně (počítač, s kterým lze pracovat na klíně)) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Zkuste zjistit více informací o slovu Notebook v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Notebook ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Notebook na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Notebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Notebook ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Notebook ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Notebook ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Notebook například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Notebook? resp. co znamená výraz Notebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Notebook, odpověď na dotaz co je to Notebook?. Víte např. kdo to je Emerich Rath? Znáte a víte kdo je Kali? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.