Co je to?
Výraz, termín, definice slova Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Co je to Notebook? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Notebook?

Notebook v doslovném překladu znamená poznámkový blok. Jedná se přenosný počítač, laptop, který lze použít jako stolní počítač nebo s ním pracovat na klíně nebo vleže.
Notebook je se stolním počítačem z hlediska výkonu a funkcí srovnatelný. Při stejném výkonu je oproti stolnímu počítači dražší, je ho však možno vzít všude sebou a připojit klávesnici i myš pomocí USB. Rozměry, hmotnost, displej a mechanika jsou pro přenášení optimalizované.


Co je to Notebook? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Notebook můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Notebook je v kategorii Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, Notebook, názvosloví, synonymum, odborný výraz, wiki, co to je, vysvětlení, informace, Hardware, lexikon, heslo, co znamená, pojem, odborné názvosloví, popis, slovník


Pojem Notebook je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Notebook? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Notebook (angl. pův. poznámkový blok, někdy také laptop, angl. na klíně (počítač, s kterým lze pracovat na klíně)) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Notebook ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Notebook ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Notebook ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Notebook na Google.cz

Hledat slovo Notebook ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Notebook ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Notebook například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Notebook? resp. co znamená výraz Notebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Notebook, odpověď na dotaz co je to Notebook?. Víte např. kdo to je Bohumil Sekla? Znáte a víte kdo je Maskér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.