Co je to?
Definice odborného termínu, slova Notebook. Co znamená pojem Notebook z kategorie Hardware?

Co je to Notebook? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Notebook?

Notebook v doslovném překladu znamená poznámkový blok. Jedná se přenosný počítač, laptop, který lze použít jako stolní počítač nebo s ním pracovat na klíně nebo vleže.
Notebook je se stolním počítačem z hlediska výkonu a funkcí srovnatelný. Při stejném výkonu je oproti stolnímu počítači dražší, je ho však možno vzít všude sebou a připojit klávesnici i myš pomocí USB. Rozměry, hmotnost, displej a mechanika jsou pro přenášení optimalizované.


Co je to Notebook? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Notebook. Co znamená pojem Notebook z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Notebook se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: heslo, formulace, terminologie, slovo, termín, odborný výraz, Notebook, vysvětlení, wiki, význam, terminus technicus, pojem, význam pojmu, co to je, synonymum, přesný výraz, hardware, přesný význam


Pojem Notebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Notebook? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Notebook (angl. pův. poznámkový blok, někdy také laptop, angl. na klíně (počítač, s kterým lze pracovat na klíně)) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Notebook ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Notebook ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Notebook ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Notebook na Youtube

Hledat výraz Notebook ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Notebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Notebook například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Notebook? resp. co přesně označuje termín Notebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Notebook, odpověď na dotaz co je to Notebook?. Víte např. kdo to je Lionel Messi? Znáte a víte kdo je Diana Mórová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hardware. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.