Co je to?
Výraz, termín, definice slova Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Co je to Notebook? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Notebook

Notebook v doslovném překladu znamená poznámkový blok. Jedná se přenosný počítač, laptop, který lze použít jako stolní počítač nebo s ním pracovat na klíně nebo vleže.
Notebook je se stolním počítačem z hlediska výkonu a funkcí srovnatelný. Při stejném výkonu je oproti stolnímu počítači dražší, je ho však možno vzít všude sebou a připojit klávesnici i myš pomocí USB. Rozměry, hmotnost, displej a mechanika jsou pro přenášení optimalizované.


Co je to Notebook? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Notebook? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Notebook patří do sekce hardware

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, synonymum, definice, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, význam slova, co je to Notebook?, co to je, heslo, pojem, hardware, termín, význam pojmu, význam


Pojem Notebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Notebook dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Notebook (angl. pův. poznámkový blok, někdy také laptop, angl. na klíně (počítač, s kterým lze pracovat na klíně)) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Notebook ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Notebook ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Notebook ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Notebook ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Notebook ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Notebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Notebook například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Notebook? resp. jaký je význam slova Notebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Notebook, odpověď na dotaz co je to Notebook?. Víte např. kdo to je Alergolog? Znáte a víte kdo je Daňový poradce? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Notebook i v jiných kategoriích (než hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.