Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekosystém. Co znamená odborný pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je to Ekosystém? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ekosystém

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekosystém. Co znamená odborný pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ekosystém můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Ekosystém je v sekci příroda

Klíčová slova: příroda, co znamená, příroda, vysvětlení, význam, heslo, pojem, synonymum, termín, popis, přesný význam, význam pojmu, Ekosystém, informace, odborný výraz, terminologie, co je to Ekosystém?, slovo


Pojem Ekosystém je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ekosystém můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Hledejte pojem Ekosystém v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Ekosystém ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Ekosystém na Google.cz

Zkusit najít pojem Ekosystém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ekosystém na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekosystém ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ekosystém ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ekosystém? resp. co se skrývá pod slovem Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Daňový rezident? Znáte a víte kdo je Oportunista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem