Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je to Ekosystém? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ekosystém?

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Ekosystém můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ekosystém je v kategorii Příroda

Klíčová slova: přesný výraz, termín, wiki, definice, heslo, synonymum, význam slova, slovo, popis, Ekosystém, význam, definice pojmu, lexikon, pojem, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, co je to Ekosystém?


Pojem Ekosystém je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ekosystém můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Ekosystém ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ekosystém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ekosystém na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekosystém ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ekosystém ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ekosystém ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ekosystém? resp. co znamená Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Brahmá? Znáte a víte kdo je Advokát? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem