Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je Ekosystém?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ekosystém?

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ekosystém sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Ekosystém patří do sekce příroda

Klíčová slova: význam pojmu, termín, Ekosystém, slovník, lexikon, informace, definice, formulace, význam, co to je, příroda, přesný výraz, synonymum, wiki, co znamená, názvosloví, co je to Ekosystém?, terminologie


Pojem Ekosystém je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ekosystém?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Ekosystém ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Ekosystém ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Ekosystém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekosystém ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ekosystém ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Ekosystém ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co to je Ekosystém? resp. co označuje slovo Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Jan Potměšil? Znáte a víte kdo je Oportunista? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Louka s pěšinkou, ekosystém, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem