Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je Ekosystém? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ekosystém?

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ekosystém s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Ekosystém se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: Ekosystém, terminus technicus, příroda, odborný výraz, wiki, názvosloví, informace, význam pojmu, termín, slovník, definice, definice pojmu, co je to Ekosystém?, co znamená, význam, vysvětlení, heslo, význam slova


Pojem Ekosystém je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ekosystém? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Pro více informací o heslu Ekosystém zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Ekosystém na Google.cz

Hledat výraz Ekosystém ve Wikizdrojích

Najít výraz Ekosystém ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekosystém ve Wikimedia Commons

Hledat termín Ekosystém ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ekosystém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ekosystém? resp. jaký je význam pojmu Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Chris Martin? Znáte a víte kdo je Oportunista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem