Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je to Ekosystém? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ekosystém?

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ekosystém můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ekosystém je v sekci Příroda

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, význam slova, formulace, lexikon, přesný význam, popis, Příroda, informace, Příroda, definice, názvosloví, význam pojmu, wiki, termín, terminus technicus, význam, pojem


Pojem Ekosystém je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ekosystém? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Ekosystém ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ekosystém ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ekosystém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ekosystém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ekosystém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekosystém ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ekosystém? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Hydra? Znáte a víte kdo je Jehovista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem