Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekosystém. Co znamená odborný pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je to Ekosystém? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ekosystém?

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekosystém. Co znamená odborný pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ekosystém? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Ekosystém patří do sekce příroda

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, Ekosystém, odborné názvosloví, význam, příroda, popis, informace, termín, příroda, pojem, odborný výraz, význam slova, terminologie, co znamená, slovo, formulace, co to je


Pojem Ekosystém je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ekosystém? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Zkuste zjistit více informací o slovu Ekosystém v následujících zdrojích

Najít termín Ekosystém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekosystém ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ekosystém na Youtube

Zkusit najít heslo Ekosystém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Ekosystém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ekosystém ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ekosystém? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Zkurvysyn? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem