Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Co je to Ekosystém? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ekosystém?

Ucelená část přírody, která však není uzavřená a funguje s ostatními částmi přírody, se nazývá ekosystém. Ekosystém může být formulován i v rámci patřičného právního předpisu.
Ekosystém se skládá z živé a neživé složky. Neživou složku tvoří prostředí, tedy biotop, zatímco živou složkou jsou organismy. Hlavní funkcí ekosystému je koloběh látek a tok energie. Ekosystémy se dají dělit na uměle vytvořené a přírodní.


Co je to Ekosystém? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ekosystém. Co znamená pojem Ekosystém z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ekosystém s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ekosystém je v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, definice, co je to Ekosystém?, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, informace, co znamená, názvosloví, popis, definice pojmu, význam, vysvětlení, formulace, synonymum, heslo, přesný výraz, Ekosystém


Pojem Ekosystém je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ekosystém? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekosystém je obecné označení pro ucelenou část přírody (biosféry). Příkladem je např. ekosystém listnatého lesa nebo vlhké nekosené louky. Protože není zpravidla jednoznačně specifikováno, jakou prostorovou velikost by měl ekosystém mít, lze za ekosystém považovat v extrémním případě i celou biosféru a naopak, třeba i trávicí trakt přežvýkavce (s výskytem bakterií a nálevníků).

Jiné zdroje informací o pojmu Ekosystém

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekosystém ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ekosystém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Ekosystém na Google.cz

Vyhledat výraz Ekosystém ve Wikizdrojích

Najít termín Ekosystém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ekosystém ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekosystém například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ekosystém? resp. jaký je přesný význam slova Ekosystém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekosystém, odpověď na dotaz co je to Ekosystém?. Víte např. kdo to je Zlatník? Znáte a víte kdo je Advokát? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem