Co je to?
Definice výrazu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Co to je Bowden? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bowden?

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Definice výrazu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Bowden sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bowden je v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, co to je, slovo, slovník, názvosloví, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, popis, co znamená, Technika, přesný význam, terminus technicus, význam, lexikon, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Bowden je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bowden doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Bowden na Google.cz

Najít slovo Bowden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Bowden ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowden ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bowden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Bowden ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Bowden? resp. co přesně označuje termín Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Harry Truman? Znáte a víte kdo je Kopilot? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.