Co je to?
Definice výrazu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Co to je Bowden? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bowden?

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Definice výrazu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bowden s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bowden patří do kategorie Technika

Klíčová slova: wiki, informace, přesný význam, co to je, lexikon, názvosloví, synonymum, odborný výraz, slovník, význam, terminus technicus, heslo, slovo, Technika, termín, význam pojmu, co znamená, vysvětlení


Pojem Bowden je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bowden?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bowdenův kabel neboli bovden či bowden je speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie. Vynalezl jej Frank Bowden, výrobce bicyklů, nebo Ernest Monnington Bowden.
Bowdenův kabel se skládá z pružného obalu, uvnitř něhož se pohybuje pevné jádro. Obal obvykle bývá vyroben z ocelové spirály kryté zvenku bužírkou, uvnitř je pak ocelové lanko nebo ocelový drát. Obvykle se tímto kabelem přenáší posuvný pohyb, na krátké vzdálenosti jím lze přenášet i pohyb rotační.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Bowden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bowden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Bowden ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bowden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bowden na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowden ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Bowden? resp. co znamená výraz Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Frajírek? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.