Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bowden. Co znamená slovo Bowden z kategorie Technika?

Co je Bowden? Definice pojmu

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bowden

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bowden. Co znamená slovo Bowden z kategorie Technika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bowden s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bowden patří do kategorie technika

Klíčová slova: terminologie, popis, odborné názvosloví, technika, Bowden, co to je, význam slova, co znamená, technika, odborný výraz, formulace, termín, slovník, heslo, význam, vysvětlení, definice, synonymum


Pojem Bowden je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bowden dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bowdenův kabel neboli bovden či bowden je speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie. Vynalezl jej Frank Bowden, výrobce bicyklů, nebo Ernest Monnington Bowden.
Bowdenův kabel se skládá z pružného obalu, uvnitř něhož se pohybuje pevné jádro. Obal obvykle bývá vyroben z ocelové spirály kryté zvenku bužírkou, uvnitř je pak ocelové lanko nebo ocelový drát. Obvykle se tímto kabelem přenáší posuvný pohyb, na krátké vzdálenosti jím lze přenášet i pohyb rotační.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bowden ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bowden na Youtube

Vyhledat termín Bowden na Google.cz

Zkusit najít pojem Bowden ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Bowden ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Bowden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Bowden? resp. co znamená výraz Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Usáma bin Ládin? Znáte a víte kdo je Dezinformátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.