Co je to?
Definice výrazu, termínu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Co je to Bowden? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bowden

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bowden patří do kategorie technika

Klíčová slova: co je to Bowden?, popis, informace, odborný výraz, vysvětlení, technika, technika, terminologie, synonymum, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, heslo, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, význam, Bowden


Pojem Bowden je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bowden? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bowdenův kabel neboli bovden či bowden je speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie. Vynalezl jej Frank Bowden, výrobce bicyklů, nebo Ernest Monnington Bowden.
Bowdenův kabel se skládá z pružného obalu, uvnitř něhož se pohybuje pevné jádro. Obal obvykle bývá vyroben z ocelové spirály kryté zvenku bužírkou, uvnitř je pak ocelové lanko nebo ocelový drát. Obvykle se tímto kabelem přenáší posuvný pohyb, na krátké vzdálenosti jím lze přenášet i pohyb rotační.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Bowden na Google.cz

Zkusit najít pojem Bowden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowden ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bowden ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Bowden ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Bowden ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bowden? resp. jaká je definice slova Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Chris Cornell? Znáte a víte kdo je Libero? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bowden i jinde než v sekci než v technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.