Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Co je to Bowden? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bowden?

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bowden patří do sekce technika

Klíčová slova: lexikon, slovník, co to je, terminologie, wiki, definice, pojem, terminus technicus, význam slova, přesný význam, význam, popis, heslo, technika, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, Bowden


Pojem Bowden je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bowden? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bowdenův kabel neboli bovden či bowden je speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie. Vynalezl jej Frank Bowden, výrobce bicyklů, nebo Ernest Monnington Bowden.
Bowdenův kabel se skládá z pružného obalu, uvnitř něhož se pohybuje pevné jádro. Obal obvykle bývá vyroben z ocelové spirály kryté zvenku bužírkou, uvnitř je pak ocelové lanko nebo ocelový drát. Obvykle se tímto kabelem přenáší posuvný pohyb, na krátké vzdálenosti jím lze přenášet i pohyb rotační.

Více informací o pojmu Bowden lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Bowden ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bowden ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Bowden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bowden na Google.cz

Hledat videa s názvem Bowden na Youtube

Vyhledat slovo Bowden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bowden? resp. jaká je definice termínu Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Boris Hybner? Znáte a víte kdo je Ženista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bowden hledat i v jiných kategoriích (než technika) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.