Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Co je to Bowden? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bowden?

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bowden doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Bowden se nachází v sekci technika

Klíčová slova: význam, pojem, terminus technicus, heslo, přesný výraz, terminologie, slovo, co je to Bowden?, lexikon, Bowden, přesný význam, význam pojmu, názvosloví, technika, synonymum, definice pojmu, definice, odborné názvosloví


Pojem Bowden je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bowden?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bowdenův kabel neboli bovden či bowden je speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie. Vynalezl jej Frank Bowden, výrobce bicyklů, nebo Ernest Monnington Bowden.
Bowdenův kabel se skládá z pružného obalu, uvnitř něhož se pohybuje pevné jádro. Obal obvykle bývá vyroben z ocelové spirály kryté zvenku bužírkou, uvnitř je pak ocelové lanko nebo ocelový drát. Obvykle se tímto kabelem přenáší posuvný pohyb, na krátké vzdálenosti jím lze přenášet i pohyb rotační.

Pro další informace o termínu Bowden zkuste tyto odkazy

Najít heslo Bowden na Google.cz

Hledat slovo Bowden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Bowden ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowden ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Bowden ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bowden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bowden? resp. jaký je význam pojmu Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Rozumbrada? Znáte a víte kdo je Perseus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.