Co je to?
Definice výrazu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Co to je Bowden? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bowden?

Bowden je pojmenování pro zvláštní druh kabelu, díky kterému se přenáší energie a mechanická síla. Název získal kabel podle svého vynálezce Bowdena. Kabel je kryt pružným obalem, který má uvnitř pohybující se pevné jádro.
Obal se většinou skládá z ocelové spirály pokryté bužírkou. Pevné jádro tvoří drát nebo lanko z oceli. Je užíván hlavně k přenosu posuvného pohybu, někdy i rotačního pohybu, ale pouze na kratší vzdálenost.


Co je to Bowden? Význam slova, termín, Definice výrazu Bowden. Co znamená odborný pojem Bowden z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bowden doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bowden se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: formulace, Technika, Technika, přesný význam, informace, synonymum, slovník, lexikon, popis, Bowden, přesný výraz, termín, co to je, význam slova, význam, definice pojmu, slovo, odborný výraz


Pojem Bowden je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bowden? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bowdenův kabel neboli bovden či bowden je speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie. Vynalezl jej Frank Bowden, výrobce bicyklů, nebo Ernest Monnington Bowden.
Bowdenův kabel se skládá z pružného obalu, uvnitř něhož se pohybuje pevné jádro. Obal obvykle bývá vyroben z ocelové spirály kryté zvenku bužírkou, uvnitř je pak ocelové lanko nebo ocelový drát. Obvykle se tímto kabelem přenáší posuvný pohyb, na krátké vzdálenosti jím lze přenášet i pohyb rotační.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Bowden ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowden ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bowden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Bowden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Bowden ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bowden ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowden například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bowden? resp. jaký je význam slova Bowden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowden, odpověď na dotaz co je to Bowden?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.