Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Co to je Sociologie? Význam slova

Co znamená termín Sociologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sociologie je jednou ze společenských věd, která se zabývá sociálními problémy a životem jedinců, různých skupin i celé společnosti. Náhledy na její obsah a předmět zájmu mohou být různé, proto se lze setkat s definicemi jako věda o složení společnosti, lidském jednání, sociálních postojích, faktech, vývoji, změnách nebo skupinách.
Základní metodou sociologie je sociologický výzkum. Jeho objektem může být buď celá populace nebo jen jeden objekt či určitá skupina jedinců.


Co je to Sociologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sociologie se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: popis, význam, co je to Sociologie?, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, lexikon, termín, informace, Věda, co to je, terminologie, názvosloví, definice, Sociologie, slovo, terminus technicus


Pojem Sociologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sociologie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sociologie je společenská věda zkoumající sociální život jednotlivců, skupin a společností. O obsahu sociologie a vymezení předmětu jejího zkoumání neexistuje shoda napříč různými sociologickými školami a paradigmaty.Sociologie je chápána např. jako věda o jednání lidí ve společnosti, o struktuře společnosti, o sociální interakci, o sociálních skupinách, o sociálních faktech, o společenském systému a nebo o sociální změně.

Auguste Comte

Auguste Comte je považován za zakladatele sociologie. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Auguste Comte je považován za zakladatele sociologie. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Linky na další online zdroje

Najít termín Sociologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sociologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sociologie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Sociologie ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Sociologie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sociologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sociologie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Sociologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sociologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sociologie, odpověď na dotaz co je to Sociologie?. Víte např. kdo to je Obchodní asistent? Znáte a víte kdo je Balistik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sociologie v jiné sekci než Věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.