Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Co to je Sociologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sociologie?

Sociologie je jednou ze společenských věd, která se zabývá sociálními problémy a životem jedinců, různých skupin i celé společnosti. Náhledy na její obsah a předmět zájmu mohou být různé, proto se lze setkat s definicemi jako věda o složení společnosti, lidském jednání, sociálních postojích, faktech, vývoji, změnách nebo skupinách.
Základní metodou sociologie je sociologický výzkum. Jeho objektem může být buď celá populace nebo jen jeden objekt či určitá skupina jedinců.


Co je to Sociologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sociologie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, terminologie, heslo, Věda, definice, význam slova, názvosloví, co znamená, Sociologie, terminus technicus, význam, Věda, přesný výraz, co je to Sociologie?, odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Sociologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sociologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sociologie je společenská věda zkoumající sociální život jednotlivců, skupin a společností. O obsahu sociologie a vymezení předmětu jejího zkoumání neexistuje shoda napříč různými sociologickými školami a paradigmaty.Sociologie je chápána např. jako věda o jednání lidí ve společnosti, o struktuře společnosti, o sociální interakci, o sociálních skupinách, o sociálních faktech, o společenském systému a nebo o sociální změně.

Auguste Comte

Auguste Comte je považován za zakladatele sociologie. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Auguste Comte je považován za zakladatele sociologie. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Sociologie ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Sociologie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sociologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Sociologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Sociologie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sociologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sociologie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sociologie? resp. co vlastně znamená slovo Sociologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sociologie, odpověď na dotaz co je to Sociologie?. Víte např. kdo to je Valerij Pjakin? Znáte a víte kdo je Martin Uhlíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.