Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Co to je Sociologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sociologie?

Sociologie je jednou ze společenských věd, která se zabývá sociálními problémy a životem jedinců, různých skupin i celé společnosti. Náhledy na její obsah a předmět zájmu mohou být různé, proto se lze setkat s definicemi jako věda o složení společnosti, lidském jednání, sociálních postojích, faktech, vývoji, změnách nebo skupinách.
Základní metodou sociologie je sociologický výzkum. Jeho objektem může být buď celá populace nebo jen jeden objekt či určitá skupina jedinců.


Co je to Sociologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Sociologie sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sociologie je v kategorii Věda

Klíčová slova: názvosloví, Sociologie, definice, slovník, přesný výraz, přesný význam, formulace, odborný výraz, lexikon, heslo, význam, Věda, odborné názvosloví, wiki, synonymum, Věda, slovo, vysvětlení


Pojem Sociologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sociologie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sociologie je společenská věda zkoumající sociální život jednotlivců, skupin a společností. O obsahu sociologie a vymezení předmětu jejího zkoumání neexistuje shoda napříč různými sociologickými školami a paradigmaty.Sociologie je chápána např. jako věda o jednání lidí ve společnosti, o struktuře společnosti, o sociální interakci, o sociálních skupinách, o sociálních faktech, o společenském systému a nebo o sociální změně.

Auguste Comte

Auguste Comte je považován za zakladatele sociologie. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Auguste Comte je považován za zakladatele sociologie. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další informační zdroje

Zkusit najít termín Sociologie na Google.cz

Vyhledat heslo Sociologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Sociologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sociologie ve Wikislovníku

Hledat slovo Sociologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Sociologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sociologie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sociologie? resp. jaká je definice slova Sociologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sociologie, odpověď na dotaz co je to Sociologie?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Balistik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.