Co je to?
Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je to IQ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu IQ?

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to IQ? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz IQ je v sekci Psychologie

Klíčová slova: synonymum, pojem, definice pojmu, slovník, slovo, význam pojmu, co to je, wiki, přesný význam, formulace, Psychologie, co znamená, IQ, popis, termín, význam slova, Psychologie, terminus technicus


Pojem IQ je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IQ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Zkuste zjistit více informací o slovu IQ v následujících zdrojích

Zkusit najít termín IQ na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IQ ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IQ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem IQ na Youtube

Vyhledat termín IQ ve Wikislovníku

Najít pojem IQ ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo IQ? resp. jaký je význam slova IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Klára Dostálová? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.