Co je to?
Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je to IQ? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova IQ

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem IQ je v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, wiki, význam pojmu, pojem, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, co to je, co znamená, informace, přesný výraz, formulace, heslo, Psychologie, IQ, význam, termín


Pojem IQ je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IQ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo IQ ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem IQ ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem IQ na Youtube

Hledat výraz IQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín IQ ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo IQ ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to IQ? resp. jaká je definice termínu IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Nevlastní sourozenec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín IQ hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.