Co je to?
Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je to IQ? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu IQ?

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu IQ s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz IQ se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co to je, Psychologie, odborný výraz, co je to IQ?, heslo, definice pojmu, definice, pojem, co znamená, názvosloví, přesný výraz, lexikon, Psychologie, význam slova, terminologie, terminus technicus, formulace, IQ


Pojem IQ je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IQ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo IQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo IQ ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IQ ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem IQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz IQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz IQ ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo IQ? resp. co znamená IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Bernard Arnault? Znáte a víte kdo je Nevlastní sourozenec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.