Co je to?
Výraz, termín, definice slova IQ. Co znamená odborný pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je to IQ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu IQ?

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IQ. Co znamená odborný pojem IQ z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem IQ je v kategorii psychologie

Klíčová slova: názvosloví, wiki, co znamená, odborný výraz, význam, význam slova, přesný význam, co je to IQ?, slovník, psychologie, popis, synonymum, IQ, pojem, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu


Pojem IQ je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu IQ?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Pro více informací o heslu IQ zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo IQ ve Wikislovníku

Hledat heslo IQ ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo IQ ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IQ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo IQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem IQ ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to IQ? resp. jaký je přesný význam slova IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Rom? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.