Co je to?
Výraz, termín, definice slova IQ. Co znamená odborný pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je to IQ? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu IQ?

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IQ. Co znamená odborný pojem IQ z kategorie Psychologie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova IQ můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem IQ je v sekci psychologie

Klíčová slova: co znamená, formulace, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, názvosloví, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, význam, slovník, informace, wiki, IQ, definice


Pojem IQ je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IQ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Více informací o slovu IQ doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín IQ na Google.cz

Vyhledat heslo IQ ve vyhledávači Qwant

Hledat termín IQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem IQ ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz IQ ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IQ ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova IQ? resp. co přesně označuje termín IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Max Verstappen? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.