Co je to?
Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je IQ? Význam slova

Co znamená termín IQ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IQ. Co znamená pojem IQ z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova IQ sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín IQ patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam, terminologie, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, popis, význam slova, formulace, termín, definice, co to je, synonymum, IQ, heslo, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, informace


Pojem IQ je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín IQ? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IQ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz IQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi IQ na Google.cz

Najít heslo IQ ve Wikizdrojích

Hledat slovo IQ ve Wikislovníku

Vyhledat slovo IQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená IQ? resp. jaká je definice termínu IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Václav IV? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo IQ i jinde než v sekci než v psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.