Co je to?
Definice výrazu, termínu IQ. Co znamená odborný pojem IQ z kategorie Psychologie?

Co je IQ?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu IQ?

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient, jakousi "jednotku" inteligence, pojem běžně užívaný ve výstupech inteligenčních testů. IQ je podle Williama Sterna definován jako poměr tzv. mentálního věku a věku skutečného. Ve výsledcích IQ testů pro dospělé se dnes nejčastěji pracuje s tzv. odchylkou od normálu/ průměru.


Co je to IQ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu IQ. Co znamená odborný pojem IQ z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo IQ je v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, definice pojmu, psychologie, lexikon, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, synonymum, význam pojmu, terminus technicus, význam, IQ, formulace, definice, termín, popis


Pojem IQ je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu IQ můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině). V dnešní době se nejčastěji používá deviační skóre s průměrem 100 a směrodatnou odchylkou 15.

Zkuste zjistit více informací o slovu IQ v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IQ ve Wikimedia Commons

Hledat termín IQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz IQ na Google.cz

Vyhledat termín IQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo IQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín IQ ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo IQ například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova IQ? resp. co se přesně ukrývá za slovem IQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IQ, odpověď na dotaz co je to IQ?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo IQ i jinde než v sekci než v psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.