Co je to?
Definice odborného termínu, slova Unisex. Co znamená pojem Unisex z kategorie Kultura?

Co je to Unisex? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Unisex?

Unisex je pojem, se kterým se nejčastěji setkáme v módě. Jako unisex je označován takový styl textilu, který se hodí pro muže i ženy, unisex móda je v tomto smyslu univerzální. Může se jednat o styl streetwear, casualwear nebo o sportovní a volnočasové oblečení. Unisex může být i kosmetika - např. deodoranty. Pojem se používá od 60. let 20. století.


Co je to Unisex? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Unisex. Co znamená pojem Unisex z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Unisex patří do sekce Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, definice pojmu, odborný výraz, pojem, Kultura, synonymum, význam pojmu, co znamená, termín, co je to Unisex?, co to je, terminus technicus, popis, wiki, formulace, přesný význam, význam


Pojem Unisex je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Unisex? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Unisex je pojem užívaný pro věci nezávislé na pohlaví, případně vhodné pro obě pohlaví. Výraz může být i synonymem pro genderovou slepotu.

Jiné zdroje informací o pojmu Unisex

Najít pojem Unisex ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Unisex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Unisex ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Unisex ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Unisex na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Unisex ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Unisex například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Unisex? resp. co se skrývá pod slovem Unisex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Unisex, odpověď na dotaz co je to Unisex?. Víte např. kdo to je Patron? Znáte a víte kdo je Velkostatkář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.