Co je to?
Odborný výraz, definice slova Java. Co znamená pojem Java z kategorie Software?

Co je Java? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Java?

V květnu 1995 vytvořila americká společnost Sun Microsystems jeden z nejzásadnějších programovacích jazyků, který pojmenovala Java. Do dnešních dob se jedná o jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na celém světě. Po dvanácti letech od vzniku uvolnila společnost Sun Microsystems svůj jazyk jako open source, což znamená, že zveřejnila zdrojové kódy.


Co je to Java? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Java. Co znamená pojem Java z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Java s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Java se nachází v sekci software

Klíčová slova: lexikon, informace, heslo, odborný výraz, pojem, synonymum, Java, slovník, terminologie, co to je, význam slova, definice, názvosloví, slovo, popis, formulace, význam, přesný význam


Pojem Java je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Java? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Java je objektově orientovaný programovací jazyk, který vyvinula firma Sun Microsystems a představila 23. května 1995.
Jde o jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na světě. Podle TIOBE indexu je Java nejpopulárnější programovací jazyk. Díky své přenositelnosti je používán pro programy, které mají pracovat na různých systémech počínaje čipovými kartami (platforma JavaCard), přes mobilní telefony a různá zabudovaná zařízení (platforma Java ME), aplikace pro desktopové počítače (platforma Java SE) až po rozsáhlé distribuované systémy pracující na řadě spolupracujících počítačů rozprostřené po celém světě (platforma Java EE). Tyto technologie se jako celek nazývají platforma Java. Dne 8. května 2007 Sun uvolnil zdrojové kódy Javy (cca 2,5 miliónů řádků kódu) a Java bude dále vyvíjena jako open source.

Další zdroje informací o slovu Java

Hledat termín Java ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Java na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Java ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Java ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Java ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Java ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Java například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Java? resp. jaká je definice termínu Java? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Java, odpověď na dotaz co je to Java?. Víte např. kdo to je Ester Kočičková? Znáte a víte kdo je Vokalista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Java i v jiné části webu než je kategorie software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?