Co je to?
Definice výrazu Java. Co znamená odborný pojem Java z kategorie Software?

Co je Java?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Java?

V květnu 1995 vytvořila americká společnost Sun Microsystems jeden z nejzásadnějších programovacích jazyků, který pojmenovala Java. Do dnešních dob se jedná o jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na celém světě. Po dvanácti letech od vzniku uvolnila společnost Sun Microsystems svůj jazyk jako open source, což znamená, že zveřejnila zdrojové kódy.


Co je to Java? Význam slova, termín, Definice výrazu Java. Co znamená odborný pojem Java z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Java můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Java je v sekci software

Klíčová slova: software, heslo, wiki, terminologie, co to je, přesný výraz, názvosloví, definice, pojem, co je to Java?, software, informace, slovník, synonymum, význam, terminus technicus, formulace, Java


Pojem Java je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Java? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Java je objektově orientovaný programovací jazyk, který vyvinula firma Sun Microsystems a představila 23. května 1995.
Jde o jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na světě. Podle TIOBE indexu je Java nejpopulárnější programovací jazyk. Díky své přenositelnosti je používán pro programy, které mají pracovat na různých systémech počínaje čipovými kartami (platforma JavaCard), přes mobilní telefony a různá zabudovaná zařízení (platforma Java ME), aplikace pro desktopové počítače (platforma Java SE) až po rozsáhlé distribuované systémy pracující na řadě spolupracujících počítačů rozprostřené po celém světě (platforma Java EE). Tyto technologie se jako celek nazývají platforma Java. Dne 8. května 2007 Sun uvolnil zdrojové kódy Javy (cca 2,5 miliónů řádků kódu) a Java bude dále vyvíjena jako open source.

Hledejte výraz Java v dalších zdrojích

Zkusit najít Java na Google obrázcích

Hledat heslo Java ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Java na Youtube

Zkusit najít termín Java ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Java ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Java ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Java například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Java? resp. jaký je význam slova Java? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Java, odpověď na dotaz co je to Java?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Vokalista? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Java i v jiné sekci než v software. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, obrazovka appky, java, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?