Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Java. Co znamená pojem Java z kategorie Software?

Co to je Java? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Java?

V květnu 1995 vytvořila americká společnost Sun Microsystems jeden z nejzásadnějších programovacích jazyků, který pojmenovala Java. Do dnešních dob se jedná o jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na celém světě. Po dvanácti letech od vzniku uvolnila společnost Sun Microsystems svůj jazyk jako open source, což znamená, že zveřejnila zdrojové kódy.


Co je to Java? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Java. Co znamená pojem Java z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Java můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Java je v kategorii Software

Klíčová slova: wiki, co znamená, definice, definice pojmu, význam pojmu, co je to Java?, Software, terminologie, popis, terminus technicus, co to je, přesný výraz, Software, slovník, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace


Pojem Java je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Java můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Java je objektově orientovaný programovací jazyk, který vyvinula firma Sun Microsystems a představila 23. května 1995.
Jde o jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na světě. Podle TIOBE indexu je Java nejpopulárnější programovací jazyk. Díky své přenositelnosti je používán pro programy, které mají pracovat na různých systémech počínaje čipovými kartami (platforma JavaCard), přes mobilní telefony a různá zabudovaná zařízení (platforma Java ME), aplikace pro desktopové počítače (platforma Java SE) až po rozsáhlé distribuované systémy pracující na řadě spolupracujících počítačů rozprostřené po celém světě (platforma Java EE). Tyto technologie se jako celek nazývají platforma Java. Dne 8. května 2007 Sun uvolnil zdrojové kódy Javy (cca 2,5 miliónů řádků kódu) a Java bude dále vyvíjena jako open source.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Java na Youtube

Zkusit najít slovo Java ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Java ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Java ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Java ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Java ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Java například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Java? resp. jaká je definice termínu Java? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Java, odpověď na dotaz co je to Java?. Víte např. kdo to je Kardinál? Znáte a víte kdo je Mezzosopranistka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?