Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Adrenalin

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Adrenalin? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adrenalin patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, termín, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, informace, co je to Adrenalin?, heslo, Adrenalin, slovo, lexikon, definice pojmu, slovník, Lékařství, pojem, co znamená, co to je


Pojem Adrenalin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adrenalin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Další zdroje informací o slovu Adrenalin

Najít slovo Adrenalin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Adrenalin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Adrenalin ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Adrenalin na Youtube

Zkusit najít heslo Adrenalin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrenalin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Adrenalin? resp. co se skrývá pod slovem Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Realitní makléř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.