Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adrenalin. Co znamená odborný pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Adrenalin

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adrenalin. Co znamená odborný pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Adrenalin můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Adrenalin je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovo, termín, odborné názvosloví, Adrenalin, přesný význam, význam pojmu, terminologie, lékařství, odborný výraz, wiki, význam slova, názvosloví, pojem, co to je, lékařství, přesný výraz, slovník, informace


Pojem Adrenalin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adrenalin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Adrenalin ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Adrenalin ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Adrenalin na Youtube

Najít slovo Adrenalin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrenalin ve Wikimedia Commons

Najít výraz Adrenalin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Adrenalin? resp. co se skrývá pod slovem Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Kouzelník Žito? Znáte a víte kdo je Herpetolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.