Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adrenalin. Co znamená odborný pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Adrenalin?

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adrenalin. Co znamená odborný pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Adrenalin? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Adrenalin patří do sekce lékařství

Klíčová slova: Adrenalin, slovník, názvosloví, přesný výraz, lékařství, co je to Adrenalin?, vysvětlení, informace, význam, terminologie, pojem, popis, definice, synonymum, definice pojmu, co to je, wiki, lékařství


Pojem Adrenalin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adrenalin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrenalin ve Wikimedia Commons

Najít heslo Adrenalin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Adrenalin ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Adrenalin na Youtube

Zkusit najít pojem Adrenalin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adrenalin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Adrenalin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Ťulpas? Znáte a víte kdo je Kmán? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.