Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Adrenalin

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Adrenalin sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adrenalin patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, Adrenalin, pojem, význam, heslo, odborné názvosloví, terminologie, názvosloví, slovník, co to je, co znamená, význam pojmu, popis, lexikon, vysvětlení, formulace, definice pojmu, definice


Pojem Adrenalin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adrenalin? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Adrenalin ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Adrenalin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Adrenalin na Google.cz

Hledat termín Adrenalin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Adrenalin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrenalin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Adrenalin? resp. co vlastně znamená slovo Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Miloš Kopecký? Znáte a víte kdo je Adam Junek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Adrenalin hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.