Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Adrenalin

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adrenalin s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adrenalin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Adrenalin?, synonymum, formulace, Adrenalin, přesný význam, definice, odborné názvosloví, význam slova, pojem, termín, význam pojmu, co znamená, slovo, terminologie, popis, heslo, význam, lexikon


Pojem Adrenalin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adrenalin? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Adrenalin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Adrenalin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Adrenalin ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrenalin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Adrenalin ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adrenalin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Adrenalin? resp. co je to Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Pavel Hubáček? Znáte a víte kdo je Realitní makléř? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Adrenalin i v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.