Co je to?
Definice výrazu, termínu Adrenalin. Co znamená odborný pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je Adrenalin?

Co znamená termín Adrenalin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adrenalin. Co znamená odborný pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Adrenalin? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Adrenalin je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, terminus technicus, popis, termín, informace, heslo, lékařství, formulace, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, definice pojmu, lékařství, přesný význam, co je to Adrenalin?, slovník


Pojem Adrenalin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adrenalin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Adrenalin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Adrenalin ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Adrenalin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Adrenalin ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Adrenalin na Google obrázcích

Najít výraz Adrenalin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Adrenalin? resp. jaká je definice slova Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Viktor Janukovyč? Znáte a víte kdo je Dentální hygienistka? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Adrenalin i jinde než v sekci než v lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.