Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je Adrenalin? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Adrenalin?

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.


Co je to Adrenalin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Adrenalin s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Adrenalin se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, co je to Adrenalin?, význam, pojem, heslo, wiki, Adrenalin, termín, lékařství, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, popis, synonymum, formulace


Pojem Adrenalin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Adrenalin?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů. Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Jiné informační zdroje o pojmu Adrenalin

Najít pojem Adrenalin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Adrenalin na Google.cz

Hledat slovo Adrenalin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adrenalin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Adrenalin ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Adrenalin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrenalin například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Adrenalin? resp. jaký je význam pojmu Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Onkolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.