Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bypass. Co znamená pojem Bypass z kategorie Lékařství?

Co je Bypass? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bypass?

Bypass čili obchvat nebo přemostění je výraz z oblasti chirurgie, nejčastěji chirurgie srdce. Většinou jde o přemostěné koronární tepny se sníženou průchodností. Bypass bývá tvořen štěpem, kouskem žíly, odebrané z jiné části těla pacienta, obvykle z nohy.
Podle závažnosti se přistupuje k jednoduchému, dvojitému, trojitému nebo čtyřnásobnému bypassu. Stejně se používá přemostění i u tepen dolních končetin nebo dokonce mozku.


Co je to Bypass? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bypass. Co znamená pojem Bypass z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bypass? Potom se o definici podělte s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Bypass se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, význam, formulace, informace, lexikon, Bypass, slovo, definice, popis, slovník, lékařství, co je to Bypass?, odborný výraz, význam pojmu, lékařství, wiki, názvosloví, pojem


Pojem Bypass je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bypass? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Koronární bypass, také aortokoronární bypass, často jen bypass je v chirurgii srdce operativní přemostění málo průchodné věnčité (koronární) tepny, jež působila ischemickou chorobu srdeční. Přemostěním se posílí zásobování srdečního svalu krví, a tedy i kyslíkem, čímž se může snížit bolestivá angina pectoris, nebo i nebezpečí například srdečního infarktu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bypass ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bypass na Google.cz

Najít výraz Bypass ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bypass ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bypass ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bypass ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bypass například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Bypass? resp. co se skrývá pod slovem Bypass? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bypass, odpověď na dotaz co je to Bypass?. Víte např. kdo to je Miroslav Poche? Znáte a víte kdo je Pavel Chrastina? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Bypass i v jiné kategorii než v lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.