Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bypass. Co znamená pojem Bypass z kategorie Lékařství?

Co je to Bypass? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bypass?

Bypass čili obchvat nebo přemostění je výraz z oblasti chirurgie, nejčastěji chirurgie srdce. Většinou jde o přemostěné koronární tepny se sníženou průchodností. Bypass bývá tvořen štěpem, kouskem žíly, odebrané z jiné části těla pacienta, obvykle z nohy.
Podle závažnosti se přistupuje k jednoduchému, dvojitému, trojitému nebo čtyřnásobnému bypassu. Stejně se používá přemostění i u tepen dolních končetin nebo dokonce mozku.


Definice odborného termínu, slova Bypass. Co znamená pojem Bypass z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bypass patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, pojem, odborné názvosloví, Lékařství, heslo, přesný význam, co je to Bypass?, význam slova, formulace, Lékařství, Bypass, lexikon, význam, terminologie, odborný výraz, termín, definice, co to je


Pojem Bypass je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bypass?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koronární bypass, také aortokoronární bypass, často jen bypass je v chirurgii srdce operativní přemostění málo průchodné věnčité (koronární) tepny, jež působila ischemickou chorobu srdeční. Přemostěním se posílí zásobování srdečního svalu krví, a tedy i kyslíkem, čímž se může snížit bolestivá angina pectoris, nebo i nebezpečí například srdečního infarktu.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Bypass ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bypass ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bypass ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bypass ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bypass ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bypass na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bypass například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Bypass? resp. co znamená Bypass? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bypass, odpověď na dotaz co je to Bypass?. Víte např. kdo to je Krupiér? Znáte a víte kdo je Nevěstka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.