Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Co to je Křesťanství? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Křesťanství

Křesťanství představuje jedno z nejrozšířenějších náboženství. Je monoteistické a univerzální. Křesťanství má dlouhou historii, jeho základem je život vykupitele lidstva, Ježíše z Nazaretu, Krista, a jeho učení. Křesťanství vzniklo v oblasti působení Ježíše Krista, tedy v Palestině.
Vznik a začátek křesťanství je zachycen v Bibli, v Novém zákoně. Křesťanství uznává jediného Boha, křest, možnost odpuštění viny a hříchu a spásu. Křesťanství má největší počet přívrženců ze všech světových náboženství, přes dvě miliardy věřících.


Co je to Křesťanství? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Křesťanství sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Křesťanství patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, Křesťanství, termín, heslo, co to je, wiki, slovo, terminologie, lexikon, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam


Pojem Křesťanství je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Křesťanství?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Křesťanství je monoteistické, univerzální, historické (založené) a misijní náboženství, které je soustředěno kolem života a učení Ježíše z Nazaretu, kterého chápe jako mesiáše (tj. Krista), spasitele světa, Božího syna, který se v Kristu zjevil. Křesťanství vzniklo z antického judaismu na území Palestiny, kde Ježíš působil. Toto působení a počátky křesťanství zachycuje Nový zákon, mladší část Bible.

Krucifix je symbol křesťanství

Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křesťanství ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Křesťanství ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Křesťanství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Křesťanství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Křesťanství ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Křesťanství ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Křesťanství například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Křesťanství? resp. co se skrývá pod slovem Křesťanství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křesťanství, odpověď na dotaz co je to Křesťanství?. Víte např. kdo to je Zločinec? Znáte a víte kdo je Bandita? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..