Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křesťanství. Co znamená odborný pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Co je to Křesťanství? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Křesťanství?

Křesťanství představuje jedno z nejrozšířenějších náboženství. Je monoteistické a univerzální. Křesťanství má dlouhou historii, jeho základem je život vykupitele lidstva, Ježíše z Nazaretu, Krista, a jeho učení. Křesťanství vzniklo v oblasti působení Ježíše Krista, tedy v Palestině.
Vznik a začátek křesťanství je zachycen v Bibli, v Novém zákoně. Křesťanství uznává jediného Boha, křest, možnost odpuštění viny a hříchu a spásu. Křesťanství má největší počet přívrženců ze všech světových náboženství, přes dvě miliardy věřících.


Co je to Křesťanství? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křesťanství. Co znamená odborný pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Křesťanství s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Křesťanství se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, popis, termín, význam pojmu, náboženství, terminus technicus, náboženství, názvosloví, informace, pojem, odborný výraz, co je to Křesťanství?, wiki, význam, terminologie, co znamená, přesný význam


Pojem Křesťanství je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křesťanství? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křesťanství je monoteistické, univerzální, historické (založené) a misijní náboženství, které je soustředěno kolem života a učení Ježíše z Nazaretu, kterého chápe jako mesiáše (tj. Krista), spasitele světa, Božího syna, který se v Kristu zjevil. Křesťanství vzniklo z antického judaismu na území Palestiny, kde Ježíš působil. Toto působení a počátky křesťanství zachycuje Nový zákon, mladší část Bible.

Krucifix je symbol křesťanství

Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Křesťanství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křesťanství ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Křesťanství ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Křesťanství ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Křesťanství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Křesťanství na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Křesťanství například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Křesťanství? resp. jaký je přesný význam slova Křesťanství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křesťanství, odpověď na dotaz co je to Křesťanství?. Víte např. kdo to je Ganéša? Znáte a víte kdo je Strašpytel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..