Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Co to je Křesťanství? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Křesťanství

Křesťanství představuje jedno z nejrozšířenějších náboženství. Je monoteistické a univerzální. Křesťanství má dlouhou historii, jeho základem je život vykupitele lidstva, Ježíše z Nazaretu, Krista, a jeho učení. Křesťanství vzniklo v oblasti působení Ježíše Krista, tedy v Palestině.
Vznik a začátek křesťanství je zachycen v Bibli, v Novém zákoně. Křesťanství uznává jediného Boha, křest, možnost odpuštění viny a hříchu a spásu. Křesťanství má největší počet přívrženců ze všech světových náboženství, přes dvě miliardy věřících.


Co je to Křesťanství? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Křesťanství s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křesťanství se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam, slovník, přesný výraz, synonymum, Křesťanství, popis, co znamená, co je to Křesťanství?, Náboženství, formulace, lexikon, terminologie, informace, Náboženství, význam slova, význam pojmu, termín, definice pojmu


Pojem Křesťanství je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Křesťanství?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Křesťanství je monoteistické, univerzální, historické (založené) a misijní náboženství, které je soustředěno kolem života a učení Ježíše z Nazaretu, kterého chápe jako mesiáše (tj. Krista), spasitele světa, Božího syna, který se v Kristu zjevil. Křesťanství vzniklo z antického judaismu na území Palestiny, kde Ježíš působil. Toto působení a počátky křesťanství zachycuje Nový zákon, mladší část Bible.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křesťanství ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Křesťanství ve Wikislovníku

Najít heslo Křesťanství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Křesťanství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křesťanství ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Křesťanství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Křesťanství například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Křesťanství? resp. jaká je definice slova Křesťanství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křesťanství, odpověď na dotaz co je to Křesťanství?. Víte např. kdo to je Purkmistr? Znáte a víte kdo je Bandita? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..