Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Co to je Křesťanství? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Křesťanství?

Křesťanství představuje jedno z nejrozšířenějších náboženství. Je monoteistické a univerzální. Křesťanství má dlouhou historii, jeho základem je život vykupitele lidstva, Ježíše z Nazaretu, Krista, a jeho učení. Křesťanství vzniklo v oblasti působení Ježíše Krista, tedy v Palestině.
Vznik a začátek křesťanství je zachycen v Bibli, v Novém zákoně. Křesťanství uznává jediného Boha, křest, možnost odpuštění viny a hříchu a spásu. Křesťanství má největší počet přívrženců ze všech světových náboženství, přes dvě miliardy věřících.


Co je to Křesťanství? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Křesťanství patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, popis, definice, heslo, co to je, vysvětlení, lexikon, informace, wiki, význam, terminologie, odborný výraz, termín, význam pojmu, slovo, terminus technicus, co znamená


Pojem Křesťanství je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Křesťanství dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křesťanství je monoteistické, univerzální, historické (založené) a misijní náboženství, které je soustředěno kolem života a učení Ježíše z Nazaretu, kterého chápe jako mesiáše (tj. Krista), spasitele světa, Božího syna, který se v Kristu zjevil. Křesťanství vzniklo z antického judaismu na území Palestiny, kde Ježíš působil. Toto působení a počátky křesťanství zachycuje Nový zákon, mladší část Bible.

Krucifix je symbol křesťanství

Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Křesťanství doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Křesťanství ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Křesťanství ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Křesťanství ve Wikislovníku

Najít výraz Křesťanství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křesťanství ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Křesťanství ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Křesťanství například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Křesťanství? resp. jaký je přesný význam slova Křesťanství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křesťanství, odpověď na dotaz co je to Křesťanství?. Víte např. kdo to je Bruncvík? Znáte a víte kdo je Chamtivec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Křesťanství i v jiných kategoriích (než Náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..