Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Co to je Křesťanství? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Křesťanství?

Křesťanství představuje jedno z nejrozšířenějších náboženství. Je monoteistické a univerzální. Křesťanství má dlouhou historii, jeho základem je život vykupitele lidstva, Ježíše z Nazaretu, Krista, a jeho učení. Křesťanství vzniklo v oblasti působení Ježíše Krista, tedy v Palestině.
Vznik a začátek křesťanství je zachycen v Bibli, v Novém zákoně. Křesťanství uznává jediného Boha, křest, možnost odpuštění viny a hříchu a spásu. Křesťanství má největší počet přívrženců ze všech světových náboženství, přes dvě miliardy věřících.


Co je to Křesťanství? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Křesťanství. Co znamená pojem Křesťanství z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Křesťanství se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, popis, informace, formulace, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, slovo, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, definice, Náboženství, význam, termín, názvosloví


Pojem Křesťanství je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Křesťanství píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křesťanství je monoteistické, univerzální, historické (založené) a misijní náboženství, které je soustředěno kolem života a učení Ježíše z Nazaretu, kterého chápe jako mesiáše (tj. Krista), spasitele světa, Božího syna, který se v Kristu zjevil. Křesťanství vzniklo z antického judaismu na území Palestiny, kde Ježíš působil. Toto působení a počátky křesťanství zachycuje Nový zákon, mladší část Bible.

Krucifix je symbol křesťanství

Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem je nazýván krucifix. Jedná se o důležitý symbol křesťanství. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Křesťanství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Křesťanství ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Křesťanství ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Křesťanství ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křesťanství ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Křesťanství ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Křesťanství například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Křesťanství? resp. co je to Křesťanství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křesťanství, odpověď na dotaz co je to Křesťanství?. Víte např. kdo to je Demagog? Znáte a víte kdo je Bandita? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..