Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absolutno. Co znamená odborný pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Co je to Absolutno? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Absolutno?

Absolutno znamená nekonečnou, neomezenou, bezpodmínečnou a dokonalou existenci, něco, co existuje samo o sobě a je příčinou všeho ostatního. Absolutno je filozofický pojem, prapříčina všeho. Je nezávislé na čase a prostoru, vše v něm existuje současně.
Absolutno je považováno za základ vesmíru, za univerzální prvek, který je obecnější než atom. Někdy je absolutno personifikováno jako Bůh, všejediná, všemohoucí, vševědoucí a všudypřítomná bytost.


Co je to Absolutno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absolutno. Co znamená odborný pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Absolutno? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Absolutno je v kategorii filozofie

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, formulace, pojem, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, definice, Absolutno, význam slova, informace, slovník, filozofie, co je to Absolutno?, wiki, přesný význam, popis, přesný výraz


Pojem Absolutno je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Absolutno?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Absolutno či absolutum je ve filosofii věčný, nadprostorový a nadčasový prazáklad věcí, povznesený na mnohost věcí, nad protiklad subjektu a objektu, já a ne-já, ducha a tělo, často identifikovaný s bohem.
Absolutno je nejvyšší jsoucno, které je základem, poslednou příčinou (prapříčinou) všeho co je. Absolutno je bytí nezávislé od žádného jiného bytí, je nepodmíněné, autonomní, dokonalé a existující samo pro sebe a osobě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Absolutno v následujících zdrojích

Hledat výraz Absolutno ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Absolutno ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Absolutno na Google.cz

Zkusit najít výraz Absolutno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Absolutno ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absolutno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutno například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Absolutno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Absolutno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutno, odpověď na dotaz co je to Absolutno?. Víte např. kdo to je Karolína Kurková? Znáte a víte kdo je Divokej Bill? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.