Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Co je to Absolutno? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Absolutno?

Absolutno znamená nekonečnou, neomezenou, bezpodmínečnou a dokonalou existenci, něco, co existuje samo o sobě a je příčinou všeho ostatního. Absolutno je filozofický pojem, prapříčina všeho. Je nezávislé na čase a prostoru, vše v něm existuje současně.
Absolutno je považováno za základ vesmíru, za univerzální prvek, který je obecnější než atom. Někdy je absolutno personifikováno jako Bůh, všejediná, všemohoucí, vševědoucí a všudypřítomná bytost.


Co je to Absolutno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Absolutno) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Absolutno patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, popis, informace, synonymum, význam, lexikon, wiki, co je to Absolutno?, co to je, definice, názvosloví, formulace, terminologie, význam pojmu, slovo, co znamená, Absolutno


Pojem Absolutno je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Absolutno?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Absolutno či absolutum je ve filosofii věčný, nadprostorový a nadčasový prazáklad věcí, povznesený na mnohost věcí, nad protiklad subjektu a objektu, já a ne-já, ducha a tělo, často identifikovaný s bohem.
Absolutno je nejvyšší jsoucno, které je základem, poslednou příčinou (prapříčinou) všeho co je. Absolutno je bytí nezávislé od žádného jiného bytí, je nepodmíněné, autonomní, dokonalé a existující samo pro sebe a osobě.

Hledejte pojem Absolutno v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Absolutno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Absolutno ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Absolutno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Absolutno na Youtube

Zkusit najít heslo Absolutno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutno například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Absolutno? resp. co znamená výraz Absolutno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutno, odpověď na dotaz co je to Absolutno?. Víte např. kdo to je Mikuláš? Znáte a víte kdo je Bill Gates? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.