Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Co je to Absolutno? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Absolutno?

Absolutno znamená nekonečnou, neomezenou, bezpodmínečnou a dokonalou existenci, něco, co existuje samo o sobě a je příčinou všeho ostatního. Absolutno je filozofický pojem, prapříčina všeho. Je nezávislé na čase a prostoru, vše v něm existuje současně.
Absolutno je považováno za základ vesmíru, za univerzální prvek, který je obecnější než atom. Někdy je absolutno personifikováno jako Bůh, všejediná, všemohoucí, vševědoucí a všudypřítomná bytost.


Co je to Absolutno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Absolutno s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Absolutno se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam, pojem, přesný význam, co to je, termín, wiki, lexikon, co je to Absolutno?, definice pojmu, vysvětlení, význam slova, slovo, Filozofie, přesný výraz, definice, význam pojmu, terminus technicus, názvosloví


Pojem Absolutno je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Absolutno?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Absolutno či absolutum je ve filosofii věčný, nadprostorový a nadčasový prazáklad věcí, povznesený na mnohost věcí, nad protiklad subjektu a objektu, já a ne-já, ducha a tělo, často identifikovaný s bohem.
Absolutno je nejvyšší jsoucno, které je základem, poslednou příčinou (prapříčinou) všeho co je. Absolutno je bytí nezávislé od žádného jiného bytí, je nepodmíněné, autonomní, dokonalé a existující samo pro sebe a osobě.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Absolutno na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absolutno ve Wikimedia Commons

Hledat termín Absolutno ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Absolutno ve Wikizdrojích

Hledat výraz Absolutno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutno například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Absolutno? resp. co přesně znamená slovo Absolutno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutno, odpověď na dotaz co je to Absolutno?. Víte např. kdo to je Kynolog? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.