Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absolutno. Co znamená odborný pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Co je to Absolutno? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Absolutno

Absolutno znamená nekonečnou, neomezenou, bezpodmínečnou a dokonalou existenci, něco, co existuje samo o sobě a je příčinou všeho ostatního. Absolutno je filozofický pojem, prapříčina všeho. Je nezávislé na čase a prostoru, vše v něm existuje současně.
Absolutno je považováno za základ vesmíru, za univerzální prvek, který je obecnější než atom. Někdy je absolutno personifikováno jako Bůh, všejediná, všemohoucí, vševědoucí a všudypřítomná bytost.


Co je to Absolutno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absolutno. Co znamená odborný pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Absolutno? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Absolutno je v kategorii filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, popis, vysvětlení, definice pojmu, význam, filozofie, Absolutno, synonymum, heslo, význam slova, terminologie, filozofie, lexikon, názvosloví, formulace, co je to Absolutno?, termín, význam pojmu


Pojem Absolutno je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Absolutno?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Absolutno či absolutum je ve filosofii věčný, nadprostorový a nadčasový prazáklad věcí, povznesený na mnohost věcí, nad protiklad subjektu a objektu, já a ne-já, ducha a tělo, často identifikovaný s bohem.
Absolutno je nejvyšší jsoucno, které je základem, poslednou příčinou (prapříčinou) všeho co je. Absolutno je bytí nezávislé od žádného jiného bytí, je nepodmíněné, autonomní, dokonalé a existující samo pro sebe a osobě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Absolutno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Absolutno na Google.cz

Vyhledat výraz Absolutno ve Wikislovníku

Hledat slovo Absolutno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Absolutno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Absolutno? resp. jaký je přesný význam slova Absolutno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutno, odpověď na dotaz co je to Absolutno?. Víte např. kdo to je Brahmá? Znáte a víte kdo je Jiří Hrzán? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.