Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Co je Absolutno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Absolutno?

Absolutno znamená nekonečnou, neomezenou, bezpodmínečnou a dokonalou existenci, něco, co existuje samo o sobě a je příčinou všeho ostatního. Absolutno je filozofický pojem, prapříčina všeho. Je nezávislé na čase a prostoru, vše v něm existuje současně.
Absolutno je považováno za základ vesmíru, za univerzální prvek, který je obecnější než atom. Někdy je absolutno personifikováno jako Bůh, všejediná, všemohoucí, vševědoucí a všudypřítomná bytost.


Co je to Absolutno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená pojem Absolutno z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Absolutno se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, terminologie, co je to Absolutno?, informace, formulace, odborné názvosloví, Absolutno, co znamená, pojem, filozofie, heslo, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, názvosloví, definice, termín


Pojem Absolutno je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absolutno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Absolutno či absolutum je ve filosofii věčný, nadprostorový a nadčasový prazáklad věcí, povznesený na mnohost věcí, nad protiklad subjektu a objektu, já a ne-já, ducha a tělo, často identifikovaný s bohem.
Absolutno je nejvyšší jsoucno, které je základem, poslednou příčinou (prapříčinou) všeho co je. Absolutno je bytí nezávislé od žádného jiného bytí, je nepodmíněné, autonomní, dokonalé a existující samo pro sebe a osobě.

Další informace o pojmu Absolutno hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Absolutno ve Wikislovníku

Najít heslo Absolutno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Absolutno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Absolutno ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absolutno ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Absolutno na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutno například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Absolutno? resp. jaká je definice termínu Absolutno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutno, odpověď na dotaz co je to Absolutno?. Víte např. kdo to je Mudrlant? Znáte a víte kdo je Jiří Šlitr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.