Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená slovo Absolutno z kategorie Filozofie?

Co je Absolutno?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Absolutno

Absolutno znamená nekonečnou, neomezenou, bezpodmínečnou a dokonalou existenci, něco, co existuje samo o sobě a je příčinou všeho ostatního. Absolutno je filozofický pojem, prapříčina všeho. Je nezávislé na čase a prostoru, vše v něm existuje současně.
Absolutno je považováno za základ vesmíru, za univerzální prvek, který je obecnější než atom. Někdy je absolutno personifikováno jako Bůh, všejediná, všemohoucí, vševědoucí a všudypřítomná bytost.


Co je to Absolutno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Absolutno. Co znamená slovo Absolutno z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Absolutno s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Absolutno patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, vysvětlení, přesný význam, pojem, definice pojmu, co znamená, wiki, slovo, filozofie, co je to Absolutno?, odborné názvosloví, význam, co to je, odborný výraz, synonymum, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Absolutno je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absolutno? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Absolutno či absolutum je ve filosofii věčný, nadprostorový a nadčasový prazáklad věcí, povznesený na mnohost věcí, nad protiklad subjektu a objektu, já a ne-já, ducha a tělo, často identifikovaný s bohem.
Absolutno je nejvyšší jsoucno, které je základem, poslednou příčinou (prapříčinou) všeho co je. Absolutno je bytí nezávislé od žádného jiného bytí, je nepodmíněné, autonomní, dokonalé a existující samo pro sebe a osobě.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Absolutno ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Absolutno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Absolutno na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Absolutno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Absolutno na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutno například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Absolutno? resp. co je to Absolutno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutno, odpověď na dotaz co je to Absolutno?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofie příroda, absolutno, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.