Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Co je to Fraška? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fraška

Slovem fraška běžně označujeme něco komického, přehnaného až těžko uvěřitelného, často třeba v souvislosti s politikou. V původním významu je fraška typem divadelní hry, komedie, která pracuje s nadsázkou. Ta je prostředkem humoru. Humor ve fraškách bývá nadsazený, obsahuje určité zažité stereotypy, charaktery postav bývají z tohoto důvodu zjednodušené. Fraška má původ již v antice.


Co je to Fraška? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Fraška je v sekci literatura

Klíčová slova: slovník, synonymum, přesný význam, wiki, význam, definice pojmu, odborný výraz, literatura, význam slova, vysvětlení, Fraška, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, terminologie, literatura, co je to Fraška?, co znamená


Pojem Fraška je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fraška? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Fraška je typ komedie, který v dramatickém ději, zápletce i povaze jednotlivých postav užívá situační nebo karikaturní nadsázku, která mnohdy směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu. Postavy jsou výrazných, ale záměrně zjednodušených charakterů, které nejsou představeny v dramatickém vývoji. Objevují se ustálené situace a gagy. Humor těží především z vnějších opět stálých, obvyklých a výrazných skutečností (koktání, hloupost, ošklivost …).

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraška ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Fraška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Fraška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Fraška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Fraška ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fraška ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraška například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fraška? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fraška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraška, odpověď na dotaz co je to Fraška?. Víte např. kdo to je Adam Sandler? Znáte a víte kdo je Ivan Chrenko? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Fraška i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.