Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fraška. Co znamená pojem Fraška z kategorie Literatura?

Co je to Fraška? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fraška?

Slovem fraška běžně označujeme něco komického, přehnaného až těžko uvěřitelného, často třeba v souvislosti s politikou. V původním významu je fraška typem divadelní hry, komedie, která pracuje s nadsázkou. Ta je prostředkem humoru. Humor ve fraškách bývá nadsazený, obsahuje určité zažité stereotypy, charaktery postav bývají z tohoto důvodu zjednodušené. Fraška má původ již v antice.


Co je to Fraška? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fraška. Co znamená pojem Fraška z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fraška s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Fraška se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: pojem, popis, slovník, význam pojmu, význam slova, slovo, terminologie, odborný výraz, význam, co znamená, co je to Fraška?, literatura, heslo, co to je, literatura, lexikon, informace, vysvětlení


Pojem Fraška je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fraška? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fraška je typ komedie, který v dramatickém ději, zápletce i povaze jednotlivých postav užívá situační nebo karikaturní nadsázku, která mnohdy směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu. Postavy jsou výrazných, ale záměrně zjednodušených charakterů, které nejsou představeny v dramatickém vývoji. Objevují se ustálené situace a gagy. Humor těží především z vnějších opět stálých, obvyklých a výrazných skutečností (koktání, hloupost, ošklivost …).

Pro více informací o heslu Fraška zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Fraška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraška ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fraška ve Wikimedia Commons

Najít termín Fraška ve Wikislovníku

Hledat heslo Fraška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Fraška ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraška například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Fraška? resp. jaká je definice termínu Fraška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraška, odpověď na dotaz co je to Fraška?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Helena Růžičková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Fraška hledat i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.