Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Co je to Fraška? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fraška?

Slovem fraška běžně označujeme něco komického, přehnaného až těžko uvěřitelného, často třeba v souvislosti s politikou. V původním významu je fraška typem divadelní hry, komedie, která pracuje s nadsázkou. Ta je prostředkem humoru. Humor ve fraškách bývá nadsazený, obsahuje určité zažité stereotypy, charaktery postav bývají z tohoto důvodu zjednodušené. Fraška má původ již v antice.


Co je to Fraška? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Fraška můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fraška je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, co to je, význam slova, terminus technicus, význam pojmu, co je to Fraška?, co znamená, definice pojmu, termín, terminologie, Fraška, heslo, definice, slovo, význam, vysvětlení, lexikon, pojem


Pojem Fraška je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fraška? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fraška je typ komedie, který v dramatickém ději, zápletce i povaze jednotlivých postav užívá situační nebo karikaturní nadsázku, která mnohdy směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu. Postavy jsou výrazných, ale záměrně zjednodušených charakterů, které nejsou představeny v dramatickém vývoji. Objevují se ustálené situace a gagy. Humor těží především z vnějších opět stálých, obvyklých a výrazných skutečností (koktání, hloupost, ošklivost …).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Fraška ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fraška na Youtube

Vyhledat výraz Fraška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Fraška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraška ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Fraška ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraška například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Fraška? resp. co přesně znamená slovo Fraška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraška, odpověď na dotaz co je to Fraška?. Víte např. kdo to je Bono? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.