Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fraška. Co znamená pojem Fraška z kategorie Literatura?

Co je Fraška?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fraška

Slovem fraška běžně označujeme něco komického, přehnaného až těžko uvěřitelného, často třeba v souvislosti s politikou. V původním významu je fraška typem divadelní hry, komedie, která pracuje s nadsázkou. Ta je prostředkem humoru. Humor ve fraškách bývá nadsazený, obsahuje určité zažité stereotypy, charaktery postav bývají z tohoto důvodu zjednodušené. Fraška má původ již v antice.


Co je to Fraška? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fraška. Co znamená pojem Fraška z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fraška? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Fraška patří do sekce literatura

Klíčová slova: definice pojmu, termín, pojem, vysvětlení, definice, lexikon, formulace, význam, význam pojmu, heslo, terminologie, wiki, co znamená, co to je, odborný výraz, názvosloví, literatura, přesný význam


Pojem Fraška je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fraška? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fraška je typ komedie, který v dramatickém ději, zápletce i povaze jednotlivých postav užívá situační nebo karikaturní nadsázku, která mnohdy směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu. Postavy jsou výrazných, ale záměrně zjednodušených charakterů, které nejsou představeny v dramatickém vývoji. Objevují se ustálené situace a gagy. Humor těží především z vnějších opět stálých, obvyklých a výrazných skutečností (koktání, hloupost, ošklivost …).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Fraška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Fraška ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Fraška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Fraška ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fraška ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Fraška na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraška například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fraška? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fraška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraška, odpověď na dotaz co je to Fraška?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Marie Bouzková? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.