Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Co to je Eskalátor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Eskalátor?

Eskalátor čili pohyblivé nebo jezdící schody je zvláštní typ dopravníku, který přepravuje osoby mezi různými úrovněmi výšek. Jeho základem jsou řetězově propojené stupně, které se neustále pohybují po stálé dráze. Vzniká tak pohybující se schodiště, které je doplněno o madla. Pohonem je asynchronní elektromotor.
Eskalátor se používá tam, kde je náročnější výstup po schodišti nebo tam, kde je potřeba rychlá přeprava, popřípadě i se zavazadly. Setkat se s ním je možno například na nádražích, v obchodních centrech, v metru a v dalších veřejných prostorách. Eskalátory obvykle překonávají výšku maximálně 14 metrů, pouze v hlubinných stanicích metra mohou být eskalátory delší.


Co je to Eskalátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Eskalátor se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Eskalátor patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, co je to Eskalátor?, slovník, synonymum, přesný výraz, pojem, vysvětlení, slovo, heslo, názvosloví, termín, Eskalátor, odborný výraz, Stavebnictví, význam pojmu, co znamená, co to je, Stavebnictví


Pojem Eskalátor je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Eskalátor dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskalátor (též pohyblivé schody, jezdící schody) je speciální řetězový dopravník, určený pro dopravu osob mezi různými výškovými úrovněmi. Pracuje na principu řetězově propojených článků, resp. stupňů, které cyklicky obíhají po pevné dráze. Tvoří tak pohyblivé schodiště, zpravidla doplněné o přidržovací madlo (pár madel). Zařízení je téměř vždy poháněno asynchronním elektromotorem. Používá se například v metru, na nádražích, či ve velkých obchodních centrech apod., někdy i ve veřejném prostoru města v roli obdobné lanovce.

Zkuste zjistit více informací o slovu Eskalátor v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Eskalátor ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Eskalátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Eskalátor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Eskalátor ve Wikislovníku

Hledat heslo Eskalátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Eskalátor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalátor například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Eskalátor? resp. co to je Eskalátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalátor, odpověď na dotaz co je to Eskalátor?. Víte např. kdo to je Metráček? Znáte a víte kdo je Barbora Seidlová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.