Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eskalátor. Co znamená odborný pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Co je Eskalátor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Eskalátor?

Eskalátor čili pohyblivé nebo jezdící schody je zvláštní typ dopravníku, který přepravuje osoby mezi různými úrovněmi výšek. Jeho základem jsou řetězově propojené stupně, které se neustále pohybují po stálé dráze. Vzniká tak pohybující se schodiště, které je doplněno o madla. Pohonem je asynchronní elektromotor.
Eskalátor se používá tam, kde je náročnější výstup po schodišti nebo tam, kde je potřeba rychlá přeprava, popřípadě i se zavazadly. Setkat se s ním je možno například na nádražích, v obchodních centrech, v metru a v dalších veřejných prostorách. Eskalátory obvykle překonávají výšku maximálně 14 metrů, pouze v hlubinných stanicích metra mohou být eskalátory delší.


Co je to Eskalátor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eskalátor. Co znamená odborný pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Eskalátor sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Eskalátor je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, terminologie, co znamená, lexikon, stavebnictví, názvosloví, význam, wiki, význam pojmu, co je to Eskalátor?, pojem, přesný výraz, definice, definice pojmu, termín, co to je, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Eskalátor je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Eskalátor?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskalátor (též pohyblivé schody, jezdící schody) je speciální řetězový dopravník, určený pro dopravu osob mezi různými výškovými úrovněmi. Pracuje na principu řetězově propojených článků, resp. stupňů, které cyklicky obíhají po pevné dráze. Tvoří tak pohyblivé schodiště, zpravidla doplněné o přidržovací madlo (pár madel). Zařízení je téměř vždy poháněno asynchronním elektromotorem. Používá se například v metru, na nádražích, či ve velkých obchodních centrech apod., někdy i ve veřejném prostoru města v roli obdobné lanovce.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Eskalátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskalátor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Eskalátor ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Eskalátor na Youtube

Zkusit najít heslo Eskalátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskalátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalátor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Eskalátor? resp. co znamená výraz Eskalátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalátor, odpověď na dotaz co je to Eskalátor?. Víte např. kdo to je Robert Koch? Znáte a víte kdo je Kapitalista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Eskalátor hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.