Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Co je Eskalátor?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Eskalátor

Eskalátor čili pohyblivé nebo jezdící schody je zvláštní typ dopravníku, který přepravuje osoby mezi různými úrovněmi výšek. Jeho základem jsou řetězově propojené stupně, které se neustále pohybují po stálé dráze. Vzniká tak pohybující se schodiště, které je doplněno o madla. Pohonem je asynchronní elektromotor.
Eskalátor se používá tam, kde je náročnější výstup po schodišti nebo tam, kde je potřeba rychlá přeprava, popřípadě i se zavazadly. Setkat se s ním je možno například na nádražích, v obchodních centrech, v metru a v dalších veřejných prostorách. Eskalátory obvykle překonávají výšku maximálně 14 metrů, pouze v hlubinných stanicích metra mohou být eskalátory delší.


Co je to Eskalátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Eskalátor? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Eskalátor patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: slovník, slovo, definice pojmu, odborný výraz, co to je, terminus technicus, přesný význam, význam, lexikon, pojem, vysvětlení, termín, definice, stavebnictví, co je to Eskalátor?, význam pojmu, heslo, terminologie


Pojem Eskalátor je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eskalátor? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Eskalátor (též pohyblivé schody, jezdící schody) je speciální řetězový dopravník, určený pro dopravu osob mezi různými výškovými úrovněmi. Pracuje na principu řetězově propojených článků, resp. stupňů, které cyklicky obíhají po pevné dráze. Tvoří tak pohyblivé schodiště, zpravidla doplněné o přidržovací madlo (pár madel). Zařízení je téměř vždy poháněno asynchronním elektromotorem. Používá se například v metru, na nádražích, či ve velkých obchodních centrech apod., někdy i ve veřejném prostoru města v roli obdobné lanovce.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Eskalátor na Youtube

Vyhledat termín Eskalátor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Eskalátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Eskalátor na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskalátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Eskalátor na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalátor například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Eskalátor? resp. jaký je přesný význam slova Eskalátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalátor, odpověď na dotaz co je to Eskalátor?. Víte např. kdo to je Děkan? Znáte a víte kdo je Jakub Kulhánek? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Eskalátor i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s terasou, eskalátor, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.