Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Co to je Eskalátor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eskalátor

Eskalátor čili pohyblivé nebo jezdící schody je zvláštní typ dopravníku, který přepravuje osoby mezi různými úrovněmi výšek. Jeho základem jsou řetězově propojené stupně, které se neustále pohybují po stálé dráze. Vzniká tak pohybující se schodiště, které je doplněno o madla. Pohonem je asynchronní elektromotor.
Eskalátor se používá tam, kde je náročnější výstup po schodišti nebo tam, kde je potřeba rychlá přeprava, popřípadě i se zavazadly. Setkat se s ním je možno například na nádražích, v obchodních centrech, v metru a v dalších veřejných prostorách. Eskalátory obvykle překonávají výšku maximálně 14 metrů, pouze v hlubinných stanicích metra mohou být eskalátory delší.


Co je to Eskalátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Eskalátor sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eskalátor je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, informace, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, termín, Stavebnictví, vysvětlení, definice pojmu, pojem, heslo, definice, terminus technicus, popis, názvosloví, Eskalátor, slovník


Pojem Eskalátor je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Eskalátor

Vyhledat termín Eskalátor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Eskalátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskalátor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Eskalátor ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Eskalátor na Google.cz

Hledat videa s názvem Eskalátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalátor například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Eskalátor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Eskalátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalátor, odpověď na dotaz co je to Eskalátor?. Víte např. kdo to je Christopher Nolan? Znáte a víte kdo je Nikita Chruščov? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.