Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eskalátor. Co znamená odborný pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Co je to Eskalátor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Eskalátor

Eskalátor čili pohyblivé nebo jezdící schody je zvláštní typ dopravníku, který přepravuje osoby mezi různými úrovněmi výšek. Jeho základem jsou řetězově propojené stupně, které se neustále pohybují po stálé dráze. Vzniká tak pohybující se schodiště, které je doplněno o madla. Pohonem je asynchronní elektromotor.
Eskalátor se používá tam, kde je náročnější výstup po schodišti nebo tam, kde je potřeba rychlá přeprava, popřípadě i se zavazadly. Setkat se s ním je možno například na nádražích, v obchodních centrech, v metru a v dalších veřejných prostorách. Eskalátory obvykle překonávají výšku maximálně 14 metrů, pouze v hlubinných stanicích metra mohou být eskalátory delší.


Co je to Eskalátor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eskalátor. Co znamená odborný pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Eskalátor se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, co to je, odborné názvosloví, stavebnictví, co je to Eskalátor?, přesný výraz, lexikon, Eskalátor, stavebnictví, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, heslo, terminologie, definice, pojem, slovník


Pojem Eskalátor je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Eskalátor dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskalátor (též pohyblivé schody, jezdící schody) je speciální řetězový dopravník, určený pro dopravu osob mezi různými výškovými úrovněmi. Pracuje na principu řetězově propojených článků, resp. stupňů, které cyklicky obíhají po pevné dráze. Tvoří tak pohyblivé schodiště, zpravidla doplněné o přidržovací madlo (pár madel). Zařízení je téměř vždy poháněno asynchronním elektromotorem. Používá se například v metru, na nádražích, či ve velkých obchodních centrech apod., někdy i ve veřejném prostoru města v roli obdobné lanovce.

Jiné zdroje informací o pojmu Eskalátor

Najít termín Eskalátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Eskalátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Eskalátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskalátor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Eskalátor na Google.cz

Zkusit najít slovo Eskalátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalátor například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Eskalátor? resp. co je to Eskalátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalátor, odpověď na dotaz co je to Eskalátor?. Víte např. kdo to je Svatá Ludmila? Znáte a víte kdo je Alchymista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.