Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Co to je Eskalátor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eskalátor

Eskalátor čili pohyblivé nebo jezdící schody je zvláštní typ dopravníku, který přepravuje osoby mezi různými úrovněmi výšek. Jeho základem jsou řetězově propojené stupně, které se neustále pohybují po stálé dráze. Vzniká tak pohybující se schodiště, které je doplněno o madla. Pohonem je asynchronní elektromotor.
Eskalátor se používá tam, kde je náročnější výstup po schodišti nebo tam, kde je potřeba rychlá přeprava, popřípadě i se zavazadly. Setkat se s ním je možno například na nádražích, v obchodních centrech, v metru a v dalších veřejných prostorách. Eskalátory obvykle překonávají výšku maximálně 14 metrů, pouze v hlubinných stanicích metra mohou být eskalátory delší.


Co je to Eskalátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Eskalátor. Co znamená pojem Eskalátor z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Eskalátor sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eskalátor je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, synonymum, Eskalátor, popis, pojem, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, terminus technicus, přesný význam, Stavebnictví, slovo, heslo, definice pojmu, co to je, wiki


Pojem Eskalátor je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Eskalátor ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskalátor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Eskalátor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Eskalátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Eskalátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Eskalátor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalátor například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Eskalátor? resp. co označuje slovo Eskalátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalátor, odpověď na dotaz co je to Eskalátor?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Lakomec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.