Co je to?
Definice výrazu Meldonium. Co znamená odborný pojem Meldonium z kategorie Sport?

Co to je Meldonium? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Meldonium

Meldonium je výrobek lotyšské farmaceutické firmy Grindeks. Jde o léčivo, které se používá především v tzv. postsovětských republikách k léčbě ischemické choroby srdeční. Zlepšuje také regeneraci a výdrž, proto bylo využíváno vojáky a také sportovci.
V roce 2016 se meldonium dostalo do středu mediální pozornosti a jako doping je sportovcům zakázáno.


Co je to Meldonium? Význam slova, termín, Definice výrazu Meldonium. Co znamená odborný pojem Meldonium z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Meldonium? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Meldonium patří do sekce Sport

Klíčová slova: heslo, Sport, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, Sport, synonymum, popis, informace, význam slova, co je to Meldonium?, vysvětlení, co znamená, definice, formulace, význam, význam pojmu, pojem


Pojem Meldonium je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meldonium? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Meldonium je mezinárodní nechráněný název léčiva vyráběného lotyšskou farmaceutickou společností Grindeks pod názvy Mildronat, Mildronāts, Mildronate atp. jako jeden z jejích klíčových výrobků. Je určeno pro léčení ischemické choroby srdeční a prodávané a používané zejména v postsovětských republikách, například v Litvě, Lotyšsku a Rusku. Poprvé bylo licencováno v roce 1976 a pro zlepšení regenerace a výdrže jej v 80. letech používala sovětská armáda při válce v Afghánistánu a následně se stalo oblíbeným u (post)sovětských sportovců.

Pro více informací o heslu Meldonium zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Meldonium ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Meldonium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Meldonium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Meldonium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Meldonium na Google.cz

Hledat termín Meldonium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Meldonium například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Meldonium? resp. jaký je význam pojmu Meldonium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meldonium, odpověď na dotaz co je to Meldonium?. Víte např. kdo to je Petr Vojnar? Znáte a víte kdo je Levoboček? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.