Co je to?
Odborný výraz, definice slova Meldonium. Co znamená slovo Meldonium z kategorie Sport?

Co je Meldonium?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Meldonium?

Meldonium je výrobek lotyšské farmaceutické firmy Grindeks. Jde o léčivo, které se používá především v tzv. postsovětských republikách k léčbě ischemické choroby srdeční. Zlepšuje také regeneraci a výdrž, proto bylo využíváno vojáky a také sportovci.
V roce 2016 se meldonium dostalo do středu mediální pozornosti a jako doping je sportovcům zakázáno.


Co je to Meldonium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Meldonium. Co znamená slovo Meldonium z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Meldonium patří do kategorie sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, co to je, přesný význam, sport, heslo, odborný výraz, termín, terminologie, wiki, co znamená, slovník, sport, názvosloví, co je to Meldonium?, vysvětlení, Meldonium


Pojem Meldonium je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Meldonium dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Meldonium je mezinárodní nechráněný název léčiva vyráběného lotyšskou farmaceutickou společností Grindeks pod názvy Mildronat, Mildronāts, Mildronate atp. jako jeden z jejích klíčových výrobků. Je určeno pro léčení ischemické choroby srdeční a prodávané a používané zejména v postsovětských republikách, například v Litvě, Lotyšsku a Rusku. Poprvé bylo licencováno v roce 1976 a pro zlepšení regenerace a výdrže jej v 80. letech používala sovětská armáda při válce v Afghánistánu a následně se stalo oblíbeným u (post)sovětských sportovců.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Meldonium ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Meldonium na Youtube

Hledat frázi Meldonium ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Meldonium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Meldonium ve Wikizdrojích

Hledat heslo Meldonium ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Meldonium například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Meldonium? resp. co přesně označuje termín Meldonium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meldonium, odpověď na dotaz co je to Meldonium?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Milena Dvorská? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basket míč, koš, meldonium, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.