Co je to?
Definice výrazu Meldonium. Co znamená odborný pojem Meldonium z kategorie Sport?

Co to je Meldonium? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Meldonium

Meldonium je výrobek lotyšské farmaceutické firmy Grindeks. Jde o léčivo, které se používá především v tzv. postsovětských republikách k léčbě ischemické choroby srdeční. Zlepšuje také regeneraci a výdrž, proto bylo využíváno vojáky a také sportovci.
V roce 2016 se meldonium dostalo do středu mediální pozornosti a jako doping je sportovcům zakázáno.


Co je to Meldonium? Význam slova, termín, Definice výrazu Meldonium. Co znamená odborný pojem Meldonium z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Meldonium) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Meldonium patří do kategorie Sport

Klíčová slova: Meldonium, definice pojmu, názvosloví, Sport, lexikon, odborný výraz, význam slova, co je to Meldonium?, informace, co to je, wiki, význam pojmu, pojem, vysvětlení, přesný význam, slovník, co znamená, definice


Pojem Meldonium je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meldonium? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Meldonium je mezinárodní nechráněný název léčiva vyráběného lotyšskou farmaceutickou společností Grindeks pod názvy Mildronat, Mildronāts, Mildronate atp. jako jeden z jejích klíčových výrobků. Je určeno pro léčení ischemické choroby srdeční a prodávané a používané zejména v postsovětských republikách, například v Litvě, Lotyšsku a Rusku. Poprvé bylo licencováno v roce 1976 a pro zlepšení regenerace a výdrže jej v 80. letech používala sovětská armáda při válce v Afghánistánu a následně se stalo oblíbeným u (post)sovětských sportovců.

Jiné zdroje informací o pojmu Meldonium

Vyhledat výraz Meldonium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Meldonium ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Meldonium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Meldonium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Meldonium na Google.cz

Najít termín Meldonium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Meldonium například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Meldonium? resp. co znamená Meldonium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meldonium, odpověď na dotaz co je to Meldonium?. Víte např. kdo to je Svářeč? Znáte a víte kdo je Jiří Šmejc? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.