Co je to?
Definice výrazu, termínu Meldonium. Co znamená odborný pojem Meldonium z kategorie Sport?

Co je to Meldonium? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Meldonium?

Meldonium je výrobek lotyšské farmaceutické firmy Grindeks. Jde o léčivo, které se používá především v tzv. postsovětských republikách k léčbě ischemické choroby srdeční. Zlepšuje také regeneraci a výdrž, proto bylo využíváno vojáky a také sportovci.
V roce 2016 se meldonium dostalo do středu mediální pozornosti a jako doping je sportovcům zakázáno.


Co je to Meldonium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Meldonium. Co znamená odborný pojem Meldonium z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Meldonium s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Meldonium je v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, popis, terminus technicus, definice, lexikon, definice pojmu, Meldonium, co je to Meldonium?, význam, terminologie, pojem, odborný výraz, sport, wiki, co znamená, termín, informace


Pojem Meldonium je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meldonium? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Meldonium je mezinárodní nechráněný název léčiva vyráběného lotyšskou farmaceutickou společností Grindeks pod názvy Mildronat, Mildronāts, Mildronate atp. jako jeden z jejích klíčových výrobků. Je určeno pro léčení ischemické choroby srdeční a prodávané a používané zejména v postsovětských republikách, například v Litvě, Lotyšsku a Rusku. Poprvé bylo licencováno v roce 1976 a pro zlepšení regenerace a výdrže jej v 80. letech používala sovětská armáda při válce v Afghánistánu a následně se stalo oblíbeným u (post)sovětských sportovců.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Meldonium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Meldonium ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Meldonium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Meldonium ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Meldonium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Meldonium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Meldonium například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Meldonium? resp. jaký je význam slova Meldonium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meldonium, odpověď na dotaz co je to Meldonium?. Víte např. kdo to je Upír? Znáte a víte kdo je Ester Geislerová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.