Co je to?
Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co to je Krepdešín? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Krepdešín) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krepdešín patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: slovo, co to je, heslo, informace, lexikon, pojem, definice, Materiály, formulace, slovník, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, přesný výraz, definice pojmu, Krepdešín, význam slova, přesný význam


Pojem Krepdešín je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krepdešín? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krepdešín (z franc. crêpe de Chine) je lehká, velmi jemná, průsvitná tkanina v plátnové vazbě, se zrnitým povrchem (s jemným příčným vroubkováním). Tkanina je buďto jednobarevná nebo potištěná. Vyrábí se z přírodního hedvábí - lesklého taftu, nebo acetátových a polyesterových filamentů. (známý je také krepdešín z jemné skané příze z česané vlny nebo bavlny). Osnova je vždy mnohem hustější než útek, který se zanáší střídavě po dvou nitích s pravým a s levým vysokým (krepovým) zákrutem.

Pro více informací o heslu Krepdešín zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Krepdešín ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Krepdešín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Krepdešín na Youtube

Hledat heslo Krepdešín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Krepdešín na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krepdešín ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Krepdešín? resp. co znamená výraz Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Krepdešín hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.