Co je to?
Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co to je Krepdešín? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Krepdešín?

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Krepdešín? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krepdešín patří do sekce Materiály

Klíčová slova: názvosloví, heslo, význam pojmu, Materiály, význam, termín, definice pojmu, synonymum, pojem, vysvětlení, slovo, formulace, informace, co je to Krepdešín?, slovník, popis, co to je, přesný výraz


Pojem Krepdešín je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Krepdešín můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krepdešín (z franc. crêpe de Chine) je lehká, velmi jemná, průsvitná tkanina v plátnové vazbě, se zrnitým povrchem (s jemným příčným vroubkováním). Tkanina je buďto jednobarevná nebo potištěná. Vyrábí se z přírodního hedvábí - lesklého taftu, nebo acetátových a polyesterových filamentů. (známý je také krepdešín z jemné skané příze z česané vlny nebo bavlny). Osnova je vždy mnohem hustější než útek, který se zanáší střídavě po dvou nitích s pravým a s levým vysokým (krepovým) zákrutem.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Krepdešín ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Krepdešín na Google.cz

Hledat videa s názvem Krepdešín na Youtube

Najít termín Krepdešín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krepdešín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Krepdešín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Krepdešín? resp. jaký je význam pojmu Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Pardál? Znáte a víte kdo je Hejkal? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.