Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co je to Krepdešín? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Krepdešín) můžete sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Krepdešín patří do kategorie materiály

Klíčová slova: co je to Krepdešín?, pojem, wiki, odborný výraz, přesný výraz, informace, terminus technicus, heslo, materiály, termín, definice pojmu, co znamená, slovník, popis, přesný význam, vysvětlení, Krepdešín, definice


Pojem Krepdešín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Krepdešín?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krepdešín (z franc. crêpe de Chine) je lehká, velmi jemná, průsvitná tkanina v plátnové vazbě, se zrnitým povrchem (s jemným příčným vroubkováním). Tkanina je buďto jednobarevná nebo potištěná. Vyrábí se z přírodního hedvábí - lesklého taftu, nebo acetátových a polyesterových filamentů. (známý je také krepdešín z jemné skané příze z česané vlny nebo bavlny). Osnova je vždy mnohem hustější než útek, který se zanáší střídavě po dvou nitích s pravým a s levým vysokým (krepovým) zákrutem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Krepdešín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Krepdešín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Krepdešín na Google.cz

Hledat termín Krepdešín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Krepdešín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Krepdešín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Krepdešín? resp. co se skrývá pod slovem Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Cvalík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Krepdešín v jiné sekci než materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.