Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krepdešín. Co znamená slovo Krepdešín z kategorie Materiály?

Co je Krepdešín?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krepdešín. Co znamená slovo Krepdešín z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Krepdešín s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Krepdešín patří do kategorie materiály

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, názvosloví, popis, lexikon, termín, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, synonymum, co to je, co je to Krepdešín?, materiály, význam, co znamená, informace


Pojem Krepdešín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Krepdešín?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Krepdešín (z franc. crêpe de Chine) je lehká, velmi jemná, průsvitná tkanina v plátnové vazbě, se zrnitým povrchem (s jemným příčným vroubkováním). Tkanina je buďto jednobarevná nebo potištěná. Vyrábí se z přírodního hedvábí - lesklého taftu, nebo acetátových a polyesterových filamentů. (známý je také krepdešín z jemné skané příze z česané vlny nebo bavlny). Osnova je vždy mnohem hustější než útek, který se zanáší střídavě po dvou nitích s pravým a s levým vysokým (krepovým) zákrutem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Krepdešín ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Krepdešín ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Krepdešín ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Krepdešín na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Krepdešín ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Krepdešín na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Krepdešín? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Daniela Písařovicová? Znáte a víte kdo je Podlejzák? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Krepdešín i v jiné sekci než v materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Čistá vlna, krepdešín, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.