Co je to?
Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co to je Krepdešín? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krepdešín se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krepdešín se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: heslo, definice, odborné názvosloví, Materiály, vysvětlení, pojem, Materiály, termín, co je to Krepdešín?, Krepdešín, terminus technicus, informace, slovník, význam, co to je, lexikon, synonymum, odborný výraz


Pojem Krepdešín je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krepdešín? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krepdešín (z franc. crêpe de Chine) je lehká, velmi jemná, průsvitná tkanina v plátnové vazbě, se zrnitým povrchem (s jemným příčným vroubkováním). Tkanina je buďto jednobarevná nebo potištěná. Vyrábí se z přírodního hedvábí - lesklého taftu, nebo acetátových a polyesterových filamentů. (známý je také krepdešín z jemné skané příze z česané vlny nebo bavlny). Osnova je vždy mnohem hustější než útek, který se zanáší střídavě po dvou nitích s pravým a s levým vysokým (krepovým) zákrutem.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Krepdešín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Krepdešín na Google.cz

Zkusit najít výraz Krepdešín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Krepdešín na Youtube

Hledat výraz Krepdešín ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Krepdešín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Krepdešín? resp. jaký je význam slova Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Michal Viewegh? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Krepdešín i v jiných kategoriích (než Materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.