Co je to?
Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co to je Krepdešín? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krepdešín je v sekci Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, názvosloví, odborný výraz, význam, wiki, význam slova, definice, informace, terminologie, přesný význam, definice pojmu, pojem, heslo, terminus technicus, co je to Krepdešín?, popis, lexikon


Pojem Krepdešín je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krepdešín ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Krepdešín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krepdešín ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Krepdešín na Youtube

Najít heslo Krepdešín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Krepdešín ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Krepdešín? resp. jaký je význam pojmu Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Kastelán? Znáte a víte kdo je Scénárista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.