Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Krepdešín. Co znamená pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co je Krepdešín? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.


Co je to Krepdešín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Krepdešín. Co znamená pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Krepdešín s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Krepdešín se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: wiki, materiály, definice, Krepdešín, pojem, význam, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, slovník, synonymum, názvosloví, informace, formulace, terminologie, popis, termín, lexikon


Pojem Krepdešín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Krepdešín můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Krepdešín (z franc. crêpe de Chine) je lehká, velmi jemná, průsvitná tkanina v plátnové vazbě, se zrnitým povrchem (s jemným příčným vroubkováním). Tkanina je buďto jednobarevná nebo potištěná. Vyrábí se z přírodního hedvábí - lesklého taftu, nebo acetátových a polyesterových filamentů. (známý je také krepdešín z jemné skané příze z česané vlny nebo bavlny). Osnova je vždy mnohem hustější než útek, který se zanáší střídavě po dvou nitích s pravým a s levým vysokým (krepovým) zákrutem.

Pro více informací o heslu Krepdešín zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Krepdešín ve Wikizdrojích

Najít pojem Krepdešín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Krepdešín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Krepdešín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krepdešín na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krepdešín ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krepdešín například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Krepdešín? resp. co se přesně ukrývá za slovem Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Aktivizační pracovník? Znáte a víte kdo je Podrazák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.