Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Počítač. Co znamená pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co je Počítač? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Počítač?

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.


Co je to Počítač? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Počítač. Co znamená pojem Počítač z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Počítač s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Počítač se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: definice, slovník, definice pojmu, hardware, význam pojmu, vysvětlení, popis, odborný výraz, lexikon, význam slova, hardware, Počítač, přesný výraz, význam, heslo, názvosloví, termín, wiki


Pojem Počítač je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Počítač? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Stolní počítač

Klasický stolní PC počítač.
Klasický stolní PC počítač. "Bedna" s monitorem, klávesnicí a myší. Autor: OpenClipart-Vectors, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Počítač na Google.cz

Vyhledat slovo Počítač na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Počítač ve Wikislovníku

Vyhledat termín Počítač ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Počítač ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Počítač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Počítač například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Počítač? resp. jaký je význam slova Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Libuše Geprtová? Znáte a víte kdo je Úderník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.