Co je to?
Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co to je Počítač? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Počítač?

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.


Co je to Počítač? Význam slova, termín, Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Počítač je v sekci Hardware

Klíčová slova: význam, co znamená, wiki, slovo, Počítač, informace, definice, význam pojmu, Hardware, definice pojmu, slovník, co to je, formulace, význam slova, termín, terminologie, co je to Počítač?, terminus technicus


Pojem Počítač je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Počítač dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Stolní počítač

Klasický stolní PC počítač.
Klasický stolní PC počítač. "Bedna" s monitorem, klávesnicí a myší. Autor: OpenClipart-Vectors, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Počítač

Vyhledat slovo Počítač ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Počítač ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Počítač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Počítač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Počítač ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Počítač na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Počítač například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Počítač? resp. co se skrývá pod slovem Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Succubus? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Počítač v jiné sekci než Hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.