Co je to?
Výraz, termín, definice slova Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co je to Počítač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Počítač?

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.


Co je to Počítač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Počítač se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: co je to Počítač?, formulace, slovník, terminus technicus, co znamená, význam slova, definice, definice pojmu, wiki, terminologie, vysvětlení, heslo, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, hardware


Pojem Počítač je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Počítač?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Stolní počítač

Klasický stolní PC počítač.
Klasický stolní PC počítač. "Bedna" s monitorem, klávesnicí a myší. Autor: OpenClipart-Vectors, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít pojem Počítač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Počítač na Google.cz

Najít termín Počítač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Počítač ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Počítač na Youtube

Zkusit najít pojem Počítač ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Počítač například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Počítač? resp. co se přesně ukrývá za slovem Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Úderník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.