Co je to?
Definice výrazu, termínu Vigilie. Co znamená odborný pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Co je to Vigilie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vigilie

Vigilie je pojmenování pocházející z latiny, kde tak bylo označováno bdění. Dříve se říkalo i svatvečer. Jedná se o přípravu na důležité svátky, svátkům předcházející slavnosti či noční modlení.
Tento termín se užívá především v křesťanství, kde se často spojuje s půstem. Známé jsou především vigilie velikonoční, vánoční, apoštolské a svatodušní. Nejvýznamnější je pak Štědrý večer.


Co je to Vigilie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vigilie. Co znamená odborný pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Vigilie sdílejte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Vigilie je v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, co to je, co je to Vigilie?, vysvětlení, lexikon, popis, náboženství, termín, odborný výraz, wiki, význam slova, terminologie, Vigilie, pojem, terminus technicus, definice pojmu, formulace, synonymum


Pojem Vigilie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vigilie píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vigilie (z latinského vigilia, což znamená bdění; ve starší češtině také svatvečer) je zvyk připravovat se na významné svátky, anebo mimořádné události předcházejíci svátkům a událostem, nočním bděním při modlitbách. Mše při vigilii mívá obvykle zvláštní mešní formulář.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Vigilie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Vigilie na Google.cz

Najít slovo Vigilie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Vigilie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Vigilie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Vigilie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vigilie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Vigilie? resp. jaký je přesný význam slova Vigilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vigilie, odpověď na dotaz co je to Vigilie?. Víte např. kdo to je Hurvínek? Znáte a víte kdo je Jana Volfová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.