Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vigilie. Co znamená pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Co to je Vigilie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vigilie?

Vigilie je pojmenování pocházející z latiny, kde tak bylo označováno bdění. Dříve se říkalo i svatvečer. Jedná se o přípravu na důležité svátky, svátkům předcházející slavnosti či noční modlení.
Tento termín se užívá především v křesťanství, kde se často spojuje s půstem. Známé jsou především vigilie velikonoční, vánoční, apoštolské a svatodušní. Nejvýznamnější je pak Štědrý večer.


Co je to Vigilie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vigilie. Co znamená pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vigilie se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, Náboženství, odborné názvosloví, co je to Vigilie?, pojem, slovník, přesný výraz, definice, terminus technicus, Vigilie, formulace, Náboženství, význam slova, význam, definice pojmu, lexikon, co znamená


Pojem Vigilie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vigilie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vigilie (z latinského vigilia, což znamená bdění; ve starší češtině také svatvečer) je zvyk připravovat se na významné svátky, anebo mimořádné události předcházejíci svátkům a událostem, nočním bděním při modlitbách. Mše při vigilii mívá obvykle zvláštní mešní formulář.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Vigilie ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vigilie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vigilie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vigilie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Vigilie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Vigilie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vigilie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Vigilie? resp. co je to Vigilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vigilie, odpověď na dotaz co je to Vigilie?. Víte např. kdo to je Atomista? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.