Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vigilie. Co znamená pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Co to je Vigilie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vigilie

Vigilie je pojmenování pocházející z latiny, kde tak bylo označováno bdění. Dříve se říkalo i svatvečer. Jedná se o přípravu na důležité svátky, svátkům předcházející slavnosti či noční modlení.
Tento termín se užívá především v křesťanství, kde se často spojuje s půstem. Známé jsou především vigilie velikonoční, vánoční, apoštolské a svatodušní. Nejvýznamnější je pak Štědrý večer.


Co je to Vigilie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vigilie. Co znamená pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vigilie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vigilie se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: pojem, terminologie, termín, terminus technicus, přesný význam, popis, lexikon, definice pojmu, Náboženství, význam pojmu, heslo, slovo, informace, definice, vysvětlení, odborný výraz, slovník, co to je


Pojem Vigilie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vigilie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vigilie (z latinského vigilia, což znamená bdění; ve starší češtině také svatvečer) je zvyk připravovat se na významné svátky, anebo mimořádné události předcházejíci svátkům a událostem, nočním bděním při modlitbách. Mše při vigilii mívá obvykle zvláštní mešní formulář.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Vigilie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Vigilie na Google.cz

Hledat termín Vigilie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vigilie na Youtube

Najít termín Vigilie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vigilie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vigilie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Vigilie? resp. jaký je význam slova Vigilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vigilie, odpověď na dotaz co je to Vigilie?. Víte např. kdo to je Rákosník? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vigilie v jiné sekci než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.