Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vigilie. Co znamená pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Co to je Vigilie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vigilie

Vigilie je pojmenování pocházející z latiny, kde tak bylo označováno bdění. Dříve se říkalo i svatvečer. Jedná se o přípravu na důležité svátky, svátkům předcházející slavnosti či noční modlení.
Tento termín se užívá především v křesťanství, kde se často spojuje s půstem. Známé jsou především vigilie velikonoční, vánoční, apoštolské a svatodušní. Nejvýznamnější je pak Štědrý večer.


Co je to Vigilie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vigilie. Co znamená pojem Vigilie z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vigilie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vigilie patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co to je, slovník, terminus technicus, význam slova, lexikon, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, heslo, Náboženství, odborné názvosloví, Náboženství, přesný výraz, co znamená, význam, definice


Pojem Vigilie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vigilie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vigilie (z latinského vigilia, což znamená bdění; ve starší češtině také svatvečer) je zvyk připravovat se na významné svátky, anebo mimořádné události předcházejíci svátkům a událostem, nočním bděním při modlitbách. Mše při vigilii mívá obvykle zvláštní mešní formulář.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Vigilie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Vigilie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vigilie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Vigilie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Vigilie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Vigilie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vigilie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vigilie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vigilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vigilie, odpověď na dotaz co je to Vigilie?. Víte např. kdo to je Lakota? Znáte a víte kdo je Démon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.