Co je to?
Výraz, termín, definice slova WinZip. Co znamená odborný pojem WinZip z kategorie Software?

Co je to WinZip? Význam slova

Co znamená termín WinZip? Vysvětlení pojmu, definice hesla

WinZip je jedním z programů, jejichž hlavní úlohou je správa a komprimace souborů. Umožňuje zásadním způsobem zmenšit objem velkého množství dat. Je jedním z nejužívanějších programů pro archivaci. Pro uživatele je jednoduchý, snadno se ovládá a nabízí uživatelsky přívětivé prostředí. Lze ho využít pro většinu obvyklých formátů. Dlouhou dobu byl součástí základní softwarové výbavy očítačů. Odtud pochází výrazy jako zazipovat a podobně. WinZip nabízí také dobrý poměr komprese a rychlosti. Je určen operačním systémům Windows, Apple Mac OS, IOS i Android.
Jedná se o archivační a kompresní shareware, tedy verzi platnou 30 dní. Rozbaluje většinu archivních souborových formátů. Tvoří archivy ZIP, ZIPX a LHA. Nejnovější verze zvládají také práci s cloudovými disky, např. OneDrive, Dropbox, Disc Google a jiné. Má již mnohem více než 20 verzí. Plně funguje i v českém jazyce. Ve vylepšené verzi pak můžete procházet a upravovat soubory na počítači, v síti i cloudech, vytvářet PDF soubory, pracovat s velikostí obrázků, skenovat, sdílet a další funkce.


Co je to WinZip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova WinZip. Co znamená odborný pojem WinZip z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem WinZip se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, odborné názvosloví, WinZip, odborný výraz, heslo, co to je, terminologie, termín, definice, informace, wiki, popis, vysvětlení, slovník, přesný význam, slovo


Pojem WinZip je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem WinZip? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

WinZip je sharewarový archivační a kompresní program určený pro operační systémy Microsoft Windows, Apple macOS, iOS a Android. Zpočátku byl vyvíjený firmou Nico Mak Computing (poté WinZip Computing). Umí vytvářet archivy ZIP, resp. ZIPX a LHA a rozbalovat některé další archivní souborové formáty.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem WinZip na Youtube

Zkusit najít pojem WinZip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo WinZip ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz WinZip na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem WinZip ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo WinZip ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo WinZip například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to WinZip? resp. co znamená slovo WinZip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WinZip, odpověď na dotaz co je to WinZip?. Víte např. kdo to je George Washington? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín WinZip hledat i v jiných kategoriích (než Software) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.