Co je to?
Výraz, termín, definice slova WinZip. Co znamená odborný pojem WinZip z kategorie Software?

Co je to WinZip? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu WinZip?

WinZip je jedním z programů, jejichž hlavní úlohou je správa a komprimace souborů. Umožňuje zásadním způsobem zmenšit objem velkého množství dat. Je jedním z nejužívanějších programů pro archivaci. Pro uživatele je jednoduchý, snadno se ovládá a nabízí uživatelsky přívětivé prostředí. Lze ho využít pro většinu obvyklých formátů. Dlouhou dobu byl součástí základní softwarové výbavy očítačů. Odtud pochází výrazy jako zazipovat a podobně. WinZip nabízí také dobrý poměr komprese a rychlosti. Je určen operačním systémům Windows, Apple Mac OS, IOS i Android.
Jedná se o archivační a kompresní shareware, tedy verzi platnou 30 dní. Rozbaluje většinu archivních souborových formátů. Tvoří archivy ZIP, ZIPX a LHA. Nejnovější verze zvládají také práci s cloudovými disky, např. OneDrive, Dropbox, Disc Google a jiné. Má již mnohem více než 20 verzí. Plně funguje i v českém jazyce. Ve vylepšené verzi pak můžete procházet a upravovat soubory na počítači, v síti i cloudech, vytvářet PDF soubory, pracovat s velikostí obrázků, skenovat, sdílet a další funkce.


Co je to WinZip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova WinZip. Co znamená odborný pojem WinZip z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to WinZip? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem WinZip je v sekci software

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, slovo, popis, co to je, software, pojem, přesný význam, odborný výraz, definice pojmu, informace, terminologie, vysvětlení, termín, názvosloví, význam


Pojem WinZip je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem WinZip? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

WinZip je sharewarový archivační a kompresní program určený pro operační systémy Microsoft Windows, Apple macOS, iOS a Android. Zpočátku byl vyvíjený firmou Nico Mak Computing (poté WinZip Computing). Umí vytvářet archivy ZIP, resp. ZIPX a LHA a rozbalovat některé další archivní souborové formáty.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem WinZip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo WinZip ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem WinZip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem WinZip ve Wikimedia Commons

Hledat heslo WinZip ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz WinZip ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo WinZip například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to WinZip? resp. jaký je význam slova WinZip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WinZip, odpověď na dotaz co je to WinZip?. Víte např. kdo to je Střihač? Znáte a víte kdo je Ivan Trojan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.