Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Co je to Enzym? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Enzym?

Enzym neboli biokatalyzátor je molekula bílkovin, která je určujícím prvkem pro biochemické reakce. Enzym startuje a zrychluje průběh reakcí v živých organizmech. Každý enzym působí na určitou konkrétní látku.
Enzym působí při procesech metabolických, výstavbě těla, pohybu a vzniku energie, při odpadních a regeneračních procesech, při protizánětlivých reakcích a dalších obranných mechanizmech těla a je významným činitelem při myšlení a další nervové činnosti.


Co je to Enzym? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Enzym se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, odborný výraz, lexikon, co znamená, formulace, význam slova, význam pojmu, heslo, přesný význam, informace, pojem, odborné názvosloví, význam, Lékařství, termín, vysvětlení, popis


Pojem Enzym je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Enzym ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Enzym na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enzym ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enzym ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Enzym ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Enzym na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enzym například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Enzym? resp. co znamená Enzym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enzym, odpověď na dotaz co je to Enzym?. Víte např. kdo to je Sluha? Znáte a víte kdo je Fakan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.