Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rodné číslo. Co znamená pojem Rodné číslo z kategorie Různé?

Co je Rodné číslo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rodné číslo?

Rodné číslo je číselný identifikátor, který je zcela jednoznačný. Je přidělován obyvatelům ČR podle zákona o evidenci obyvatel. Rodné číslo patří mezi osobní údaje a lze z něj odvodit pohlaví a datum narození dané osoby.
Je složeno z devíti nebo deseti číslic – dvě číslice pro rok, dvě pro měsíc a dvě pro den narození. U žen se k měsíci narození ještě přičítá číslo 50. Koncovka rodného čísla se odděluje lomítkem, složeným ze tří nebo ze čtyř cifer.

Co je to Rodné číslo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rodné číslo. Co znamená pojem Rodné číslo z kategorie Různé?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rodné číslo? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Rodné číslo se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: popis, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, různé, termín, wiki, slovo, pojem, slovník, co znamená, názvosloví, význam slova, informace, Rodné číslo, různé


Pojem Rodné číslo je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rodné číslo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rodné číslo je jednoznačný číselný identifikátor přidělovaný obyvatelům Česka. Rodné číslo je upraveno v zákoně č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel. Z rodného čísla lze odvodit datum narození a pohlaví příslušné osoby. V Česku patří rodné číslo mezi osobní údaje. V mnoha dalších státech se používají obdobné číselné identifikátory, shodný formát jako v Česku mají rodná čísla na Slovensku.

Více informací o pojmu Rodné číslo lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Rodné číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rodné číslo na Youtube

Hledat slovo Rodné číslo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Rodné číslo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Rodné číslo ve Wikislovníku

Zkusit najít Rodné číslo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rodné číslo například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Rodné číslo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rodné číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rodné číslo, odpověď na dotaz co je to Rodné číslo?. Víte např. kdo to je Johann Christian Mikan? Znáte a víte kdo je Pavla Tomicová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.