Co je to?
Výraz, termín, definice slova Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Co je to Senča? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Senča?

Senča neboli sencha je nejoblíbenějším japonským druhem čaje. Bývá označován jako čaj pražený, protože se suší na přímém slunci. Hotový nápoj má světlezelenou barvu, chuť i vůně jsou velice silné, připomínají trávu. Čaj má nepatrnou příchuť také po rybách.
Čaje senča ve vyšší kvalitě se sbírají ručně a mají tmavé listy. Oxidace je u něj zastavena napařováním, podle času se pak jedná buď o čaj typu futsu nebo typu fukamuši.


Co je to Senča? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Senča je v sekci nápoje

Klíčová slova: co to je, wiki, heslo, terminologie, co znamená, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, definice, lexikon, popis, názvosloví, slovo, odborný výraz, přesný význam, synonymum, informace, definice pojmu


Pojem Senča je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Senča? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený čaj Senča (japonsky: 煎茶, Sencha, pražený čaj – ve smyslu přímého vystavení slunci) je nejpopulárnějším čajem v Japonsku (až 80 % veškeré nabídky). Má velmi silné aroma a chuť, může mít travnatou až rybí příchuť, a světle zelený nálev. Jde o tmavší list, který je strojově sbíraný, u vyšších tříd však ručně.
Jako u každého japonského čaje je oxidace zastavena propařováním.

Japonský čaj Senča

Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay
Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Senča zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Senča ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Senča ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Senča ve Wikislovníku

Najít termín Senča ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Senča ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Senča ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Senča například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Senča? resp. jaký je význam slova Senča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Senča, odpověď na dotaz co je to Senča?. Víte např. kdo to je Ferdinand IV? Znáte a víte kdo je Ivo Pavlík? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.