Co je to?
Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Co je to Senča? Význam slova

Co znamená termín Senča? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Senča neboli sencha je nejoblíbenějším japonským druhem čaje. Bývá označován jako čaj pražený, protože se suší na přímém slunci. Hotový nápoj má světlezelenou barvu, chuť i vůně jsou velice silné, připomínají trávu. Čaj má nepatrnou příchuť také po rybách.
Čaje senča ve vyšší kvalitě se sbírají ručně a mají tmavé listy. Oxidace je u něj zastavena napařováním, podle času se pak jedná buď o čaj typu futsu nebo typu fukamuši.


Co je to Senča? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Senča) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Senča patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, význam, formulace, termín, Nápoje, synonymum, definice pojmu, co je to Senča?, terminus technicus, wiki, popis, Nápoje, terminologie, co znamená, vysvětlení, lexikon, přesný význam


Pojem Senča je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Senča? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zelený čaj Senča (japonsky: 煎茶, Sencha, pražený čaj – ve smyslu přímého vystavení slunci) je nejpopulárnějším čajem v Japonsku (až 80 % veškeré nabídky). Má velmi silné aroma a chuť, může mít travnatou až rybí příchuť, a světle zelený nálev. Jde o tmavší list, který je strojově sbíraný, u vyšších tříd však ručně.
Jako u každého japonského čaje je oxidace zastavena propařováním.

Japonský čaj Senča

Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay
Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Senča

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Senča ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Senča ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Senča ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Senča na Youtube

Najít slovo Senča ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Senča ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Senča například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Senča? resp. co se skrývá pod slovem Senča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Senča, odpověď na dotaz co je to Senča?. Víte např. kdo to je Jodie Foster? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.