Co je to?
Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Co je to Senča? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Senča?

Senča neboli sencha je nejoblíbenějším japonským druhem čaje. Bývá označován jako čaj pražený, protože se suší na přímém slunci. Hotový nápoj má světlezelenou barvu, chuť i vůně jsou velice silné, připomínají trávu. Čaj má nepatrnou příchuť také po rybách.
Čaje senča ve vyšší kvalitě se sbírají ručně a mají tmavé listy. Oxidace je u něj zastavena napařováním, podle času se pak jedná buď o čaj typu futsu nebo typu fukamuši.


Co je to Senča? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Senča s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Senča je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, význam slova, informace, co znamená, definice pojmu, popis, Nápoje, lexikon, význam pojmu, Senča, definice, heslo, pojem, slovo, synonymum, Nápoje, vysvětlení


Pojem Senča je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Senča dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený čaj Senča (japonsky: 煎茶, Sencha, pražený čaj – ve smyslu přímého vystavení slunci) je nejpopulárnějším čajem v Japonsku (až 80 % veškeré nabídky). Má velmi silné aroma a chuť, může mít travnatou až rybí příchuť, a světle zelený nálev. Jde o tmavší list, který je strojově sbíraný, u vyšších tříd však ručně.
Jako u každého japonského čaje je oxidace zastavena propařováním.

Japonský čaj Senča

Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay
Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Senča

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Senča ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Senča na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Senča ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Senča ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Senča ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Senča na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Senča například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Senča? resp. jaký je význam slova Senča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Senča, odpověď na dotaz co je to Senča?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Lech? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.