Co je to?
Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Co je to Senča? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Senča?

Senča neboli sencha je nejoblíbenějším japonským druhem čaje. Bývá označován jako čaj pražený, protože se suší na přímém slunci. Hotový nápoj má světlezelenou barvu, chuť i vůně jsou velice silné, připomínají trávu. Čaj má nepatrnou příchuť také po rybách.
Čaje senča ve vyšší kvalitě se sbírají ručně a mají tmavé listy. Oxidace je u něj zastavena napařováním, podle času se pak jedná buď o čaj typu futsu nebo typu fukamuši.


Co je to Senča? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Senča sdílejte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Senča je v kategorii nápoje

Klíčová slova: heslo, synonymum, wiki, terminologie, vysvětlení, význam, formulace, definice, pojem, slovník, co znamená, Senča, definice pojmu, nápoje, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Senča?, přesný význam


Pojem Senča je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Senča? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Zelený čaj Senča (japonsky: 煎茶, Sencha, pražený čaj – ve smyslu přímého vystavení slunci) je nejpopulárnějším čajem v Japonsku (až 80 % veškeré nabídky). Má velmi silné aroma a chuť, může mít travnatou až rybí příchuť, a světle zelený nálev. Jde o tmavší list, který je strojově sbíraný, u vyšších tříd však ručně.
Jako u každého japonského čaje je oxidace zastavena propařováním.

Japonský čaj Senča

Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay
Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Senča ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Senča ve Wikislovníku

Hledat výraz Senča ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Senča na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Senča ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Senča na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Senča například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Senča? resp. co znamená Senča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Senča, odpověď na dotaz co je to Senča?. Víte např. kdo to je Pavla Svrčinová? Znáte a víte kdo je Catherine Zeta-Jones? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.