Co je to?
Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Co je to Senča? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Senča?

Senča neboli sencha je nejoblíbenějším japonským druhem čaje. Bývá označován jako čaj pražený, protože se suší na přímém slunci. Hotový nápoj má světlezelenou barvu, chuť i vůně jsou velice silné, připomínají trávu. Čaj má nepatrnou příchuť také po rybách.
Čaje senča ve vyšší kvalitě se sbírají ručně a mají tmavé listy. Oxidace je u něj zastavena napařováním, podle času se pak jedná buď o čaj typu futsu nebo typu fukamuši.


Co je to Senča? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Senča. Co znamená odborný pojem Senča z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Senča? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Senča je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: wiki, informace, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, synonymum, přesný význam, formulace, slovo, popis, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, Senča, Nápoje, co je to Senča?, lexikon


Pojem Senča je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Senča píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený čaj Senča (japonsky: 煎茶, Sencha, pražený čaj – ve smyslu přímého vystavení slunci) je nejpopulárnějším čajem v Japonsku (až 80 % veškeré nabídky). Má velmi silné aroma a chuť, může mít travnatou až rybí příchuť, a světle zelený nálev. Jde o tmavší list, který je strojově sbíraný, u vyšších tříd však ručně.
Jako u každého japonského čaje je oxidace zastavena propařováním.

Japonský čaj Senča

Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay
Nejoblíbenější, japonský, pražený čaj Senča. Autor: nobumiumiu, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Senča

Vyhledat pojem Senča ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Senča ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Senča ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Senča ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Senča ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Senča na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Senča například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Senča? resp. co znamená Senča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Senča, odpověď na dotaz co je to Senča?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Velký bratr? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Senča hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.