Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odvaha. Co znamená odborný pojem Odvaha z kategorie Psychologie?

Co je to Odvaha? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Odvaha?

Odvaha patří k základním ctnostem. Jinak se nazývá také hrdinství, statečnost či nebojácnost. Odvaha umožňuje překonávat strach a udržet si pevnou sílu a vytrvalost v obtížných situacích, kdy je hájeno dobro. Vrcholem odvahy může být i schopnost nasadit život při prosazování spravedlnosti.
Statečnost může být fyzická nebo morální. Lidský mozek se musí naučit vzdorovat strachu a kontrolovat emoce.


Co je to Odvaha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odvaha. Co znamená odborný pojem Odvaha z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Odvaha? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Odvaha patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: význam, definice, lexikon, synonymum, terminologie, Psychologie, Odvaha, termín, definice pojmu, slovo, přesný význam, Psychologie, vysvětlení, význam slova, wiki, slovník, popis, odborné názvosloví


Pojem Odvaha je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Odvaha? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Statečnost, odvaha, nebojácnost či hrdinství (andreia, fortitudo) je jedna ze čtyř základních (kardinálních) ctností. Statečnost zajišťuje pevnost v obtížích a vytrvalost v úsilí o dobro, dává nám sílu překonat strach. Dospívá až ke schopnosti obětovat případně vlastní život pro spravedlivou věc.
Lze rozlišovat fyzickou statečnost, kterou člověk projevuje tváří v tvář bolesti či nebezpečí úrazu, smrti, a morální statečnost jít proti mínění jiných, riskovat zesměšnění a odsouzení.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Odvaha ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Odvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Odvaha ve Wikizdrojích

Najít výraz Odvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odvaha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Odvaha ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Odvaha například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Odvaha? resp. co znamená výraz Odvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odvaha, odpověď na dotaz co je to Odvaha?. Víte např. kdo to je Semetrika? Znáte a víte kdo je Vilma Cibulková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.