Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odvaha. Co znamená odborný pojem Odvaha z kategorie Psychologie?

Co je to Odvaha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Odvaha?

Odvaha patří k základním ctnostem. Jinak se nazývá také hrdinství, statečnost či nebojácnost. Odvaha umožňuje překonávat strach a udržet si pevnou sílu a vytrvalost v obtížných situacích, kdy je hájeno dobro. Vrcholem odvahy může být i schopnost nasadit život při prosazování spravedlnosti.
Statečnost může být fyzická nebo morální. Lidský mozek se musí naučit vzdorovat strachu a kontrolovat emoce.


Co je to Odvaha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odvaha. Co znamená odborný pojem Odvaha z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Odvaha doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Odvaha se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, lexikon, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, terminus technicus, synonymum, formulace, význam pojmu, význam, co to je, Odvaha, informace, přesný význam, psychologie


Pojem Odvaha je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Odvaha?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Statečnost, odvaha, nebojácnost či hrdinství (andreia, fortitudo) je jedna ze čtyř základních (kardinálních) ctností. Statečnost zajišťuje pevnost v obtížích a vytrvalost v úsilí o dobro, dává nám sílu překonat strach. Dospívá až ke schopnosti obětovat případně vlastní život pro spravedlivou věc.
Lze rozlišovat fyzickou statečnost, kterou člověk projevuje tváří v tvář bolesti či nebezpečí úrazu, smrti, a morální statečnost jít proti mínění jiných, riskovat zesměšnění a odsouzení.

Pro další informace o termínu Odvaha zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Odvaha ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Odvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Odvaha ve vyhledávači Yandex

Najít termín Odvaha ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Odvaha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odvaha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Odvaha například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Odvaha? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odvaha, odpověď na dotaz co je to Odvaha?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je Petra Pecková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.