Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odvaha. Co znamená odborný pojem Odvaha z kategorie Psychologie?

Co je to Odvaha? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Odvaha

Odvaha patří k základním ctnostem. Jinak se nazývá také hrdinství, statečnost či nebojácnost. Odvaha umožňuje překonávat strach a udržet si pevnou sílu a vytrvalost v obtížných situacích, kdy je hájeno dobro. Vrcholem odvahy může být i schopnost nasadit život při prosazování spravedlnosti.
Statečnost může být fyzická nebo morální. Lidský mozek se musí naučit vzdorovat strachu a kontrolovat emoce.


Co je to Odvaha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odvaha. Co znamená odborný pojem Odvaha z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Odvaha? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odvaha je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, lexikon, definice pojmu, co to je, přesný výraz, co je to Odvaha?, Psychologie, Psychologie, informace, Odvaha, slovník, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Odvaha je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Odvaha? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Statečnost, odvaha, nebojácnost či hrdinství (andreia, fortitudo) je jedna ze čtyř základních (kardinálních) ctností. Statečnost zajišťuje pevnost v obtížích a vytrvalost v úsilí o dobro, dává nám sílu překonat strach. Dospívá až ke schopnosti obětovat případně vlastní život pro spravedlivou věc.
Lze rozlišovat fyzickou statečnost, kterou člověk projevuje tváří v tvář bolesti či nebezpečí úrazu, smrti, a morální statečnost jít proti mínění jiných, riskovat zesměšnění a odsouzení.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Odvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Odvaha ve Wikislovníku

Najít pojem Odvaha na Google.cz

Najít výraz Odvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Odvaha ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Odvaha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Odvaha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Odvaha? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odvaha, odpověď na dotaz co je to Odvaha?. Víte např. kdo to je Harant? Znáte a víte kdo je Vilma Cibulková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Odvaha v jiné sekci než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.