Co je to?
Definice výrazu, termínu Heroin. Co znamená odborný pojem Heroin z kategorie Chemie?

Co je Heroin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Heroin?

Heroin je silná a návyková droga, která patří do skupiny opioidů. Jde o látky, které ovlivňují centrální nervový systém a mohou způsobovat zmírnění bolesti, euforii a pocit uvolnění. Heroin je syntetická forma morfinu, což je přírodní opioid nacházející se v opiu získávaném z máku. Heroin byl původně používán v 19. století jako lék na kašel a bolest. Brzy však bylo zjištěno, že je extrémně návykový a má velmi silné psychoaktivní účinky. Dnes je jeho lékařské užívání v mnoha zemích zakázáno. Heroin je dostupný v různých formách, včetně prášku, krystalického prášku nebo hnědých či bílých granulí. Obvykle se užívá buď inhalací, injekcí, kouřením nebo šňupáním. Účinky heroinu nastupují rychle. Droga proniká do mozku a způsobuje rychlé pocity euforie a úlevy od bolesti. Uživatelé mohou zažívat pocit tepla, ospalosti, klidu a relaxace. Nicméně tyto efekty jsou často krátkodobé a brzy po nich následuje velmi silný abstinenční syndrom.
Heroin je jednou z nejvíce návykových látek. Pravidelné užívání rychle vede k fyzické a psychické závislosti. Uživatelé vyvíjejí toleranci a musí postupně zvyšovat dávky, aby dosáhli stejných efektů. Droga může způsobit řadu zdravotních problémů, včetně nákazy HIV nebo hepatitidou, pokud se užívá injekčně. Vedlejší účinky zahrnují zvracení, průjem, ospalost, ztrátu chuti k jídlu a zástavu dýchání. Důsledkem může být smrt. Většina zemí zakazuje výrobu, prodej a držení heroinu a trestá osoby, které se dopustí těchto trestných činů. Mnoho zemí však také nabízí programy pro léčbu a rehabilitaci pro osoby závislé na heroinu.


Co je to Heroin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Heroin. Co znamená odborný pojem Heroin z kategorie Chemie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Heroin s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Heroin je v kategorii chemie

Klíčová slova: heslo, co znamená, termín, co je to Heroin?, chemie, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, popis, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, pojem, přesný význam, chemie, formulace, terminologie, definice


Pojem Heroin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Heroin

Zkusit najít slovo Heroin na Google obrázcích

Hledat slovo Heroin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Heroin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Heroin na Google.cz

Hledat heslo Heroin ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Heroin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Heroin například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Heroin? resp. co znamená Heroin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heroin, odpověď na dotaz co je to Heroin?. Víte např. kdo to je Dick Francis? Znáte a víte kdo je Monika Selešová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.