Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charakter. Co znamená pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Co je Charakter? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Charakter?

Charakter jednotlivce souvisí s temperamentem a strukturou osobnosti. Složka charakteru se podílí na chování a jednání člověka. Jedním z nejzásadnějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému. Ze sebepojetí vyplývají hlavní složky, kterými jsou sebevědomí, sebehodnocení a sebepoznání. V přeneseném významu lze slovo charakter spojit i s neživou krajinou.


Co je to Charakter? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charakter. Co znamená pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Charakter patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam, co to je, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, psychologie, popis, terminologie, slovník, pojem, přesný význam, odborný výraz, Charakter, terminus technicus, formulace, synonymum, definice pojmu


Pojem Charakter je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Charakter?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.

Hledejte výraz Charakter v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Charakter ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Charakter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Charakter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charakter ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Charakter na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charakter ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Charakter například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Charakter? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Charakter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charakter, odpověď na dotaz co je to Charakter?. Víte např. kdo to je Jan Zahradil? Znáte a víte kdo je Konduktér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?