Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Charakter. Co znamená pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Co to je Charakter? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Charakter

Charakter jednotlivce souvisí s temperamentem a strukturou osobnosti. Složka charakteru se podílí na chování a jednání člověka. Jedním z nejzásadnějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému. Ze sebepojetí vyplývají hlavní složky, kterými jsou sebevědomí, sebehodnocení a sebepoznání. V přeneseném významu lze slovo charakter spojit i s neživou krajinou.


Co je to Charakter? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Charakter. Co znamená pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Charakter? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Charakter patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, význam, Charakter, Psychologie, definice, terminologie, slovník, terminus technicus, význam slova, co je to Charakter?, synonymum, vysvětlení, popis, odborný výraz, slovo, formulace, co to je


Pojem Charakter je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Charakter? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Charakter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Charakter na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charakter ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charakter ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Charakter ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Charakter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charakter například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Charakter? resp. jaký je význam pojmu Charakter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charakter, odpověď na dotaz co je to Charakter?. Víte např. kdo to je Nicole Kidman? Znáte a víte kdo je Endokrinolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?