Co je to?
Definice výrazu Charakter. Co znamená odborný pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Co je Charakter?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Charakter?

Charakter jednotlivce souvisí s temperamentem a strukturou osobnosti. Složka charakteru se podílí na chování a jednání člověka. Jedním z nejzásadnějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému. Ze sebepojetí vyplývají hlavní složky, kterými jsou sebevědomí, sebehodnocení a sebepoznání. V přeneseném významu lze slovo charakter spojit i s neživou krajinou.


Co je to Charakter? Význam slova, termín, Definice výrazu Charakter. Co znamená odborný pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Charakter? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Charakter je v sekci psychologie

Klíčová slova: formulace, definice, heslo, odborné názvosloví, termín, informace, význam slova, slovník, terminologie, Charakter, lexikon, co je to Charakter?, psychologie, psychologie, co to je, význam pojmu, co znamená, definice pojmu


Pojem Charakter je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Charakter dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.

Zkuste zjistit více informací o slovu Charakter v následujících zdrojích

Najít výraz Charakter ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Charakter ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charakter ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Charakter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Charakter ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Charakter na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Charakter například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co znamená Charakter? resp. jaký je přesný význam slova Charakter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charakter, odpověď na dotaz co je to Charakter?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Konduktér? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Modro-oříškové oko, charakter, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?