Co je to?
Výraz, termín, definice slova Charakter. Co znamená odborný pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Co je to Charakter? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Charakter?

Charakter jednotlivce souvisí s temperamentem a strukturou osobnosti. Složka charakteru se podílí na chování a jednání člověka. Jedním z nejzásadnějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému. Ze sebepojetí vyplývají hlavní složky, kterými jsou sebevědomí, sebehodnocení a sebepoznání. V přeneseném významu lze slovo charakter spojit i s neživou krajinou.


Co je to Charakter? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Charakter. Co znamená odborný pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Charakter? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Charakter se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: popis, wiki, co to je, názvosloví, definice, co je to Charakter?, odborný výraz, terminologie, psychologie, Charakter, formulace, informace, terminus technicus, slovník, psychologie, význam slova, lexikon, definice pojmu


Pojem Charakter je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Charakter? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Charakter ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Charakter na Youtube

Najít výraz Charakter ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Charakter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Charakter ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charakter ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Charakter například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Charakter? resp. co vlastně znamená slovo Charakter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charakter, odpověď na dotaz co je to Charakter?. Víte např. kdo to je Koumák? Znáte a víte kdo je Konduktér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Charakter v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?