Co je to?
Výraz, termín, definice slova Charakter. Co znamená odborný pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Co je to Charakter? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Charakter?

Charakter jednotlivce souvisí s temperamentem a strukturou osobnosti. Složka charakteru se podílí na chování a jednání člověka. Jedním z nejzásadnějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému. Ze sebepojetí vyplývají hlavní složky, kterými jsou sebevědomí, sebehodnocení a sebepoznání. V přeneseném významu lze slovo charakter spojit i s neživou krajinou.


Co je to Charakter? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Charakter. Co znamená odborný pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Charakter se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: psychologie, definice, přesný výraz, co to je, slovník, formulace, lexikon, přesný význam, terminologie, význam, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, psychologie, terminus technicus, heslo, popis, slovo


Pojem Charakter je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Charakter? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Charakter na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charakter ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Charakter ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Charakter ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Charakter ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Charakter ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Charakter například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Charakter? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Charakter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charakter, odpověď na dotaz co je to Charakter?. Víte např. kdo to je Zdeněk Svěrák? Znáte a víte kdo je Monetarista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?