Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Charakter. Co znamená pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Co to je Charakter? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Charakter

Charakter jednotlivce souvisí s temperamentem a strukturou osobnosti. Složka charakteru se podílí na chování a jednání člověka. Jedním z nejzásadnějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému. Ze sebepojetí vyplývají hlavní složky, kterými jsou sebevědomí, sebehodnocení a sebepoznání. V přeneseném významu lze slovo charakter spojit i s neživou krajinou.


Co je to Charakter? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Charakter. Co znamená pojem Charakter z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Charakter? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Charakter je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: pojem, slovník, co znamená, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, co to je, terminus technicus, formulace, názvosloví, lexikon, Psychologie, Charakter, význam slova, wiki, odborný výraz


Pojem Charakter je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Charakter? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Charakter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charakter ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Charakter na Youtube

Najít termín Charakter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Charakter na Google.cz

Zkusit najít heslo Charakter ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Charakter například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Charakter? resp. co vlastně znamená slovo Charakter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charakter, odpověď na dotaz co je to Charakter?. Víte např. kdo to je Eva Holubová? Znáte a víte kdo je Čecháček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Charakter v jiné sekci než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?