Co je to?
Definice výrazu, termínu Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.


Co je to Entropie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Entropie můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Entropie je v sekci fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, termín, co to je, terminus technicus, popis, co je to Entropie?, odborný výraz, pojem, vysvětlení, význam pojmu, fyzika, přesný význam, slovník, Entropie, přesný výraz, význam slova, lexikon


Pojem Entropie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Entropie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entropie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Entropie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Entropie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Entropie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Entropie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Entropie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Entropie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Entropie? resp. co znamená výraz Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Tramp? Znáte a víte kdo je Lucie Vondráčková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.