Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.


Co je to Entropie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Entropie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Entropie je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, význam, synonymum, význam pojmu, definice, popis, přesný význam, co znamená, heslo, Entropie, Fyzika, co to je


Pojem Entropie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Entropie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Pro další informace o termínu Entropie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Entropie na Google.cz

Hledat slovo Entropie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Entropie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Entropie na Youtube

Najít slovo Entropie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Entropie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Entropie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Entropie? resp. co znamená Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Justin Timberlake? Znáte a víte kdo je Avicenna? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Entropie v jiné sekci než Fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.