Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.


Co je to Entropie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Entropie s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Entropie se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: slovo, slovník, význam, odborný výraz, názvosloví, Fyzika, přesný výraz, synonymum, heslo, význam slova, informace, přesný význam, termín, co znamená, popis, definice, co je to Entropie?, terminus technicus


Pojem Entropie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Entropie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entropie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Entropie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Entropie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Entropie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Entropie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Entropie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Entropie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Entropie? resp. jaký je přesný význam slova Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Avicenna? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.