Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.


Co je to Entropie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Entropie se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: definice, fyzika, co to je, přesný význam, lexikon, informace, definice pojmu, popis, fyzika, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, Entropie, slovník, synonymum, význam pojmu, názvosloví, heslo


Pojem Entropie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Entropie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Entropie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Entropie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entropie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Entropie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Entropie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Entropie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Entropie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Entropie? resp. jaká je definice termínu Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Gandalf? Znáte a víte kdo je Noam Chomsky? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.