Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Co znamená termín Entropie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.


Co je to Entropie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Entropie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Entropie je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co znamená, lexikon, Entropie, termín, synonymum, pojem, co je to Entropie?, Fyzika, Fyzika, formulace, popis, slovo, terminus technicus, co to je, definice pojmu, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník


Pojem Entropie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Entropie můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Entropie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Entropie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Entropie ve Wikislovníku

Najít heslo Entropie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Entropie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entropie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Entropie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Entropie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Tomáš Baldýnský? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.