Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Co je to Entropie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Entropie

Entropie je ve fyzice míra neuspořádanosti, resp. neurčitosti systému.


Co je to Entropie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entropie. Co znamená odborný pojem Entropie z kategorie Fyzika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Entropie s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Entropie se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: formulace, význam, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, slovo, Entropie, co to je, termín, názvosloví, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, fyzika, co znamená, informace, slovník, terminologie


Pojem Entropie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Entropie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Entropie je jedním ze základních a nejdůležitějších pojmů ve fyzice, teorii pravděpodobnosti a teorii informace, matematice a mnoha dalších oblastech vědy teoretické i aplikované. Setkáváme se s ní všude tam, kde hovoříme o pravděpodobnosti možných stavů daného systému či soustavy.

Jiné informační zdroje o pojmu Entropie

Vyhledat slovo Entropie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Entropie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entropie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Entropie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Entropie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Entropie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Entropie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Entropie? resp. co přesně označuje termín Entropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entropie, odpověď na dotaz co je to Entropie?. Víte např. kdo to je Art Garfunkel? Znáte a víte kdo je Heidi Klum? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.