Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epidemiologie. Co znamená odborný pojem Epidemiologie z kategorie Lékařství?

Co je to Epidemiologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Epidemiologie?

Epidemiologie je odvětvím lékařství, které se zabývá zkoumáním činitelů, které ovlivňují zdraví i nemocnost obyvatel. Na základě výsledku epidemiologického sledování mohou být provedeny lékařské zásahy, které se dějí v zájmu prevence a zdraví veřejnosti. Epidemiologie je velmi ceněnou medicínskou oblastí, jedním ze základních kamenů zdravotnického výzkumu. Přispívá k odhalení rizikových faktorů, které vedou k přenosu nemocí. Je také zodpovědná za volbu nejvhodnějšího způsobu léčby. Epidemiologové se zabývají všemi nemocemi, jak přenosnými, tak nepřenosnými. Soustředí se na způsoby, jak dochází ke vzniku nemoci, vybírají se studie, sbírají se a analyzují data, sestavují se statistické modely, hypotézy a vyvozují se závěry.
Epidemiologie musí spolupracovat s dalšími obory, jako je biologie, sociologie a filozofie. Samotná epidemiologie se člení dále na obecnou, klinickou a speciální epidemiologii. Nemusí se týkat pouze člověka, existuje i veterinární a biologická epidemiologie.


Co je to Epidemiologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epidemiologie. Co znamená odborný pojem Epidemiologie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Epidemiologie s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Epidemiologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, co to je, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, slovo, definice, slovník, význam slova, heslo, pojem, informace, význam pojmu, lékařství, synonymum, popis, formulace, terminologie


Pojem Epidemiologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Epidemiologie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epidemiologie je lékařské odvětví, zabývající se studiem faktorů ovlivňujících zdraví a nemocnost obyvatelstva a slouží také jako podklad k opodstatnění lékařských zásahů, provedených v zájmu veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství. Epidemiologie je považována za základ metodologie výzkumu ve zdravotnictví a je vysoce ceněna v medicíně založené na důkazech, protože pomáhá rozpoznat rizikové faktory pro přenos nemocí a určuje optimální postup jejich léčby v klinické praxi.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Epidemiologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Epidemiologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epidemiologie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Epidemiologie na Youtube

Najít slovo Epidemiologie na Google.cz

Hledat termín Epidemiologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemiologie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Epidemiologie? resp. co znamená Epidemiologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemiologie, odpověď na dotaz co je to Epidemiologie?. Víte např. kdo to je Opolčenec? Znáte a víte kdo je Martin Dejdar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.