Co je to?
Výraz, termín, definice slova Časové pásmo. Co znamená odborný pojem Časové pásmo z kategorie Věda?

Co je to Časové pásmo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Časové pásmo?

Časové pásmo je taková oblast Země, ve které platí stejný čas. Jde o mezinárodně dohodnuté pásmo, jehož hranice vymezují poledníky. Na šířku má 15 stupňů geografické délky. Jedná se o 24 teoretických pásem, skutečných je však 40, protože se často řídí hranicemi států. Označení základního časového pásma je UTC, výchozím poledníkem je nultý neboli Greenwichský poledník, procházející Londýnem. Časová pásma, která se nacházejí na západě od UTC, čas odečítají, směrem na východ se čas přičítá. Pásmový čas v sousedních pásmech se liší o 1 hodinu, u výjimek o půl hodiny. Na zeměpisné šířce 180 stupňů se nachází pomyslná datová čára, mění se zde tedy datum. Pokud se místa nacházejí ve stejném časovém pásmu, znamená to, že všechna mají stejný čas.
Ve velkých státech může probíhat více časových pásem. Jde celkem o 23 států. Historicky lidé využívali sluneční čas, ten se však v různých místech odlišoval. S rozvojem dopravy rozdíly způsobovaly značné komplikace, proto byla stanovena právě časová pásma.


Výraz, termín, definice slova Časové pásmo. Co znamená odborný pojem Časové pásmo z kategorie Věda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Časové pásmo s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Časové pásmo se nachází v sekci věda

Klíčová slova: přesný výraz, popis, terminologie, wiki, termín, význam, odborný výraz, slovo, heslo, přesný význam, definice, pojem, definice pojmu, co je to Časové pásmo?, informace, vysvětlení, věda, názvosloví


Pojem Časové pásmo je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Časové pásmo v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Časové pásmo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Časové pásmo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Časové pásmo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Časové pásmo na Youtube

Vyhledat heslo Časové pásmo na Google.cz

Zkusit najít slovo Časové pásmo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Časové pásmo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Časové pásmo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Časové pásmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Časové pásmo, odpověď na dotaz co je to Časové pásmo?. Víte např. kdo to je Daniela Kolářová? Znáte a víte kdo je Šmejdíř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.