Co je to?
Výraz, termín, definice slova Časové pásmo. Co znamená odborný pojem Časové pásmo z kategorie Věda?

Co je Časové pásmo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Časové pásmo?

Časové pásmo je taková oblast Země, ve které platí stejný čas. Jde o mezinárodně dohodnuté pásmo, jehož hranice vymezují poledníky. Na šířku má 15 stupňů geografické délky. Jedná se o 24 teoretických pásem, skutečných je však 40, protože se často řídí hranicemi států. Označení základního časového pásma je UTC, výchozím poledníkem je nultý neboli Greenwichský poledník, procházející Londýnem. Časová pásma, která se nacházejí na západě od UTC, čas odečítají, směrem na východ se čas přičítá. Pásmový čas v sousedních pásmech se liší o 1 hodinu, u výjimek o půl hodiny. Na zeměpisné šířce 180 stupňů se nachází pomyslná datová čára, mění se zde tedy datum. Pokud se místa nacházejí ve stejném časovém pásmu, znamená to, že všechna mají stejný čas.
Ve velkých státech může probíhat více časových pásem. Jde celkem o 23 států. Historicky lidé využívali sluneční čas, ten se však v různých místech odlišoval. S rozvojem dopravy rozdíly způsobovaly značné komplikace, proto byla stanovena právě časová pásma.


Co je to Časové pásmo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Časové pásmo. Co znamená odborný pojem Časové pásmo z kategorie Věda?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Časové pásmo můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Časové pásmo je v kategorii věda

Klíčová slova: terminologie, wiki, pojem, heslo, synonymum, vysvětlení, lexikon, věda, věda, co to je, přesný význam, popis, slovo, definice, Časové pásmo, odborné názvosloví, význam, význam pojmu


Pojem Časové pásmo je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Časové pásmo hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Časové pásmo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Časové pásmo na Google.cz

Hledat výraz Časové pásmo ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Časové pásmo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Časové pásmo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Časové pásmo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Časové pásmo například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Časové pásmo? resp. co znamená Časové pásmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Časové pásmo, odpověď na dotaz co je to Časové pásmo?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Chantal Poullain? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Časové pásmo hledat i v jiných kategoriích (než věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.