Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antivirus. Co znamená odborný pojem Antivirus z kategorie Software?

Co je to Antivirus? Význam slova

Co znamená termín Antivirus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Antivirus neboli antivirový program je druh počítačového software. Antivir se používá k identifikaci, odstranění a zničení počítačových virů a malware. Tyto činnosti lze zajistit buď prohlídkou souborů na disku, kdy se vyhledávají sekvence odpovídající databázi počítačových virů, nebo zaznamenáváním nedůvěryhodných činností počítačového programu, které by mohlo znamenat infekci. Antivir se soubor pokusí opravit odstraněním viru, umístěním souboru do karantény nebo infikovaný soubor i vir smaže.


Co je to Antivirus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antivirus. Co znamená odborný pojem Antivirus z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Antivirus? Pak se o ní podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Antivirus je v kategorii software

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, definice pojmu, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, pojem, terminologie, formulace, co znamená, popis, slovo, heslo, přesný význam, terminus technicus, informace, vysvětlení


Pojem Antivirus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antivirus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Antivirový program (zkráceně antivir) je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (malware). K zajištění této úlohy se používají dvě odlišné techniky:

♦ prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi.
♦ detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.

Další informační zdroje o slovu Antivirus

Vyhledat termín Antivirus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antivirus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Antivirus na Youtube

Vyhledat heslo Antivirus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Antivirus na Google.cz

Najít slovo Antivirus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Antivirus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Antivirus? resp. jaká je definice termínu Antivirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antivirus, odpověď na dotaz co je to Antivirus?. Víte např. kdo to je Zbyněk Stanjura? Znáte a víte kdo je Věra Špinarová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.