Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antivirus. Co znamená pojem Antivirus z kategorie Software?

Co je Antivirus?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Antivirus?

Antivirus neboli antivirový program je druh počítačového software. Antivir se používá k identifikaci, odstranění a zničení počítačových virů a malware. Tyto činnosti lze zajistit buď prohlídkou souborů na disku, kdy se vyhledávají sekvence odpovídající databázi počítačových virů, nebo zaznamenáváním nedůvěryhodných činností počítačového programu, které by mohlo znamenat infekci. Antivir se soubor pokusí opravit odstraněním viru, umístěním souboru do karantény nebo infikovaný soubor i vir smaže.


Co je to Antivirus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antivirus. Co znamená pojem Antivirus z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antivirus s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Antivirus se nachází v sekci software

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, význam, heslo, informace, názvosloví, formulace, odborný výraz, přesný výraz, slovo, význam pojmu, software, wiki, terminus technicus, přesný význam, termín, co je to Antivirus?, definice


Pojem Antivirus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Antivirus?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Antivirový program (zkráceně antivir) je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (malware). K zajištění této úlohy se používají dvě odlišné techniky:

♦ prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi.
♦ detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Antivirus na Google obrázcích

Vyhledat termín Antivirus ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Antivirus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Antivirus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Antivirus ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Antivirus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antivirus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Antivirus? resp. co přesně znamená slovo Antivirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antivirus, odpověď na dotaz co je to Antivirus?. Víte např. kdo to je Pavlína Kafková? Znáte a víte kdo je Ewa Farna? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, obrazovka appky, antivirus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.