Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antivirus. Co znamená pojem Antivirus z kategorie Software?

Co je Antivirus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Antivirus?

Antivirus neboli antivirový program je druh počítačového software. Antivir se používá k identifikaci, odstranění a zničení počítačových virů a malware. Tyto činnosti lze zajistit buď prohlídkou souborů na disku, kdy se vyhledávají sekvence odpovídající databázi počítačových virů, nebo zaznamenáváním nedůvěryhodných činností počítačového programu, které by mohlo znamenat infekci. Antivir se soubor pokusí opravit odstraněním viru, umístěním souboru do karantény nebo infikovaný soubor i vir smaže.


Co je to Antivirus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antivirus. Co znamená pojem Antivirus z kategorie Software?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antivirus s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Antivirus se nachází v sekci software

Klíčová slova: software, informace, co znamená, slovo, odborný výraz, termín, popis, lexikon, software, názvosloví, definice, co je to Antivirus?, význam slova, přesný význam, vysvětlení, terminologie, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Antivirus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Antivirus dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Antivirový program (zkráceně antivir) je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (malware). K zajištění této úlohy se používají dvě odlišné techniky:

♦ prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi.
♦ detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.

Pro další informace o termínu Antivirus zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Antivirus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Antivirus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Antivirus na Youtube

Najít slovo Antivirus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Antivirus na Google.cz

Hledat termín Antivirus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antivirus například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Antivirus? resp. co znamená Antivirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antivirus, odpověď na dotaz co je to Antivirus?. Víte např. kdo to je Martina Sáblíková? Znáte a víte kdo je Hana Hegerová? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.