Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antivirus. Co znamená odborný pojem Antivirus z kategorie Software?

Co je to Antivirus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Antivirus?

Antivirus neboli antivirový program je druh počítačového software. Antivir se používá k identifikaci, odstranění a zničení počítačových virů a malware. Tyto činnosti lze zajistit buď prohlídkou souborů na disku, kdy se vyhledávají sekvence odpovídající databázi počítačových virů, nebo zaznamenáváním nedůvěryhodných činností počítačového programu, které by mohlo znamenat infekci. Antivir se soubor pokusí opravit odstraněním viru, umístěním souboru do karantény nebo infikovaný soubor i vir smaže.


Co je to Antivirus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antivirus. Co znamená odborný pojem Antivirus z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antivirus? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Antivirus je v sekci software

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, co znamená, pojem, Antivirus, lexikon, co je to Antivirus?, software, terminologie, názvosloví, wiki, termín, význam, význam pojmu, heslo, synonymum, co to je, slovník


Pojem Antivirus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antivirus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Antivirový program (zkráceně antivir) je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (malware). K zajištění této úlohy se používají dvě odlišné techniky:

♦ prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi.
♦ detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.

Další informační zdroje

Najít termín Antivirus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Antivirus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antivirus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Antivirus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Antivirus na Youtube

Najít výraz Antivirus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antivirus například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Antivirus? resp. jaký je význam slova Antivirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antivirus, odpověď na dotaz co je to Antivirus?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.