Co je to?
Definice výrazu, termínu Antivirus. Co znamená odborný pojem Antivirus z kategorie Software?

Co je to Antivirus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Antivirus?

Antivirus neboli antivirový program je druh počítačového software. Antivir se používá k identifikaci, odstranění a zničení počítačových virů a malware. Tyto činnosti lze zajistit buď prohlídkou souborů na disku, kdy se vyhledávají sekvence odpovídající databázi počítačových virů, nebo zaznamenáváním nedůvěryhodných činností počítačového programu, které by mohlo znamenat infekci. Antivir se soubor pokusí opravit odstraněním viru, umístěním souboru do karantény nebo infikovaný soubor i vir smaže.


Co je to Antivirus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Antivirus. Co znamená odborný pojem Antivirus z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Antivirus sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antivirus patří do sekce Software

Klíčová slova: definice, terminus technicus, termín, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, wiki, pojem, slovník, informace, synonymum, co je to Antivirus?, lexikon, Software, popis, formulace, odborné názvosloví


Pojem Antivirus je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antivirus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antivirový program (zkráceně antivir) je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (malware). K zajištění této úlohy se používají dvě odlišné techniky:

♦ prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi.
♦ detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antivirus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Antivirus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Antivirus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Antivirus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Antivirus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Antivirus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antivirus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Antivirus? resp. jaký je význam slova Antivirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antivirus, odpověď na dotaz co je to Antivirus?. Víte např. kdo to je Uvaděč? Znáte a víte kdo je Petr Čech? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antivirus v jiné sekci než Software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.