Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pučálka. Co znamená pojem Pučálka z kategorie Jídlo?

Co je to Pučálka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pučálka?

Staročeské jídlo připravené z naklíčeného hrachu, které se konzumovalo hlavně během velikonočního půstu, se nazývá pučálka. V dnešní době už se nejedná o příliš známý a připravovaný pokrm.
První zmínku o pučálce najdeme v postile významného husitského teologa Jana Rokycany. Základem přípravy jídla je nabobtnání hrachu díky působení vody (hrách ve vodě napučí, odtud tedy název). Pak se hrách nasucho pekl, pražil nebo smažil a podával se na sladko nebo na slano.


Co je to Pučálka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pučálka. Co znamená pojem Pučálka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pučálka s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pučálka se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co to je, definice, formulace, informace, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, Jídlo, odborný výraz, termín, synonymum, pojem, význam slova, wiki, definice pojmu, popis, odborné názvosloví


Pojem Pučálka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Pučálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pučálka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Pučálka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pučálka na Google.cz

Zkusit najít heslo Pučálka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Pučálka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pučálka například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pučálka? resp. jaký je přesný význam slova Pučálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pučálka, odpověď na dotaz co je to Pučálka?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Pučálka i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.