Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pučálka. Co znamená odborný pojem Pučálka z kategorie Jídlo?

Co je to Pučálka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pučálka?

Staročeské jídlo připravené z naklíčeného hrachu, které se konzumovalo hlavně během velikonočního půstu, se nazývá pučálka. V dnešní době už se nejedná o příliš známý a připravovaný pokrm.
První zmínku o pučálce najdeme v postile významného husitského teologa Jana Rokycany. Základem přípravy jídla je nabobtnání hrachu díky působení vody (hrách ve vodě napučí, odtud tedy název). Pak se hrách nasucho pekl, pražil nebo smažil a podával se na sladko nebo na slano.


Co je to Pučálka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pučálka. Co znamená odborný pojem Pučálka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pučálka s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Pučálka se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, heslo, termín, odborný výraz, Pučálka, význam pojmu, jídlo, slovník, informace, wiki, terminologie, slovo, co to je, formulace, přesný význam, popis, vysvětlení, co je to Pučálka?


Pojem Pučálka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pučálka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pučálka nebo pálenec je staročeské jídlo z naklíčeného hrachu, které bylo konzumováno především o předvelikonočním půstu, na Moravě např. na Smrtnou neděli, neboli v den rituálu vynášení Morany. První zmínka o ní pochází z postily Jana Rokycany z 15. století. Základem přípravy je nabobtnání a naklíčení hrachu po několik dní ve vodě. Poté se nasucho pražil či pekl, později se i smažil na tuku, a podával na slano či na sladko. Pučálka se také pražila přímo na ulici a prodávaly ji tzv. pučálnice. Dále se po ní nazývala první postní neděle či počátek předvelikonočního půstu.

Jiné informační zdroje o pojmu Pučálka

Hledat termín Pučálka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pučálka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Pučálka na Google.cz

Zkusit najít výraz Pučálka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pučálka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pučálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pučálka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pučálka? resp. co je to Pučálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pučálka, odpověď na dotaz co je to Pučálka?. Víte např. kdo to je Rachel Platten? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.