Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nemoc. Co znamená slovo Nemoc z kategorie Lékařství?

Co je Nemoc?

Co znamená termín Nemoc? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.


Co je to Nemoc? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nemoc. Co znamená slovo Nemoc z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Nemoc) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Nemoc patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: význam, popis, názvosloví, informace, formulace, co je to Nemoc?, synonymum, význam pojmu, wiki, lékařství, heslo, Nemoc, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, lexikon


Pojem Nemoc je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nemoc? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Další informační zdroje o slovu Nemoc

Najít termín Nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Nemoc ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Nemoc na Google.cz

Vyhledat slovo Nemoc na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nemoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nemoc ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nemoc například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co znamená Nemoc? resp. co přesně znamená slovo Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Karel Slavoj Amerling? Znáte a víte kdo je Skvoter? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Nemoc v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.