Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Co je to Nemoc? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nemoc?

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.


Co je to Nemoc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Nemoc sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Nemoc je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, co znamená, význam pojmu, synonymum, názvosloví, slovo, Nemoc, popis, definice pojmu, lexikon, význam slova, pojem, heslo, termín, co je to Nemoc?, odborný výraz, informace, lékařství


Pojem Nemoc je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nemoc? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Nemoc ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nemoc ve Wikimedia Commons

Najít termín Nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Nemoc ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nemoc například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nemoc? resp. jaký je přesný význam slova Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Emil Zátopek? Znáte a víte kdo je Skvoter? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nemoc v jiné sekci než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.