Co je to?
Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Co to je Nemoc? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nemoc

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.


Co je to Nemoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nemoc patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: význam, definice, pojem, terminus technicus, co to je, slovník, význam slova, terminologie, wiki, termín, definice pojmu, Lékařství, synonymum, informace, formulace, odborný výraz, heslo, popis


Pojem Nemoc je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nemoc? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Nemoc ve Wikizdrojích

Hledat termín Nemoc ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nemoc na Youtube

Najít heslo Nemoc ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nemoc například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Nemoc? resp. co znamená výraz Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Iva Pazderková? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.