Co je to?
Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Co to je Nemoc? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nemoc

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.


Co je to Nemoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nemoc? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nemoc se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, termín, Lékařství, názvosloví, přesný význam, informace, význam pojmu, heslo, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, synonymum, Lékařství, popis, slovník, odborný výraz, slovo


Pojem Nemoc je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nemoc? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Více informací o pojmu Nemoc lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nemoc ve Wikimedia Commons

Najít heslo Nemoc ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Nemoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Nemoc na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nemoc například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Nemoc? resp. co přesně označuje termín Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Pesimista? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.