Co je to?
Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Co to je Nemoc? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nemoc

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.


Co je to Nemoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Nemoc) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nemoc patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: termín, popis, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, informace, odborné názvosloví, definice, heslo, slovník, pojem, Lékařství, Nemoc, význam slova, přesný výraz, lexikon


Pojem Nemoc je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Nemoc?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Nemoc na Youtube

Hledat heslo Nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Nemoc na Google.cz

Zkusit najít výraz Nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Nemoc ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nemoc například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nemoc? resp. co přesně znamená slovo Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Maloměšťák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.