Co je to?
Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Co je to Internát? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Internát?

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Internát? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Internát se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: definice, pojem, heslo, vysvětlení, termín, význam pojmu, informace, význam, popis, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, přesný význam, Školství, Školství, slovo, lexikon, názvosloví


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Internát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Internát ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Internát ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Internát na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Internát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Internát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Internát? resp. co označuje slovo Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Záletník? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.