Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Co to je Internát? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Internát?

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Internát s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Internát patří do kategorie Školství

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, heslo, informace, význam, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, Školství, formulace, terminus technicus, lexikon, Školství, slovo, odborný výraz, synonymum, co znamená


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Internát? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internát (v České republice v řeči úředních dokumentů častěji označovaný jako domov mládeže) je ubytovací zařízení pro žáky středních a někdy i vysokých škol. U běžných škol často funguje pouze v průběhu výuky (mimo prázdniny a často i mimo víkendy), u mezinárodně proslulých škol však jsou internáty často otevřeny po celý rok.

Jiné zdroje informací o pojmu Internát

Hledat výraz Internát ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Internát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Internát ve Wikizdrojích

Najít slovo Internát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Internát ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Internát ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Internát? resp. jaký je přesný význam slova Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Radegast? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.