Co je to?
Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Co je to Internát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Internát?

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Internát můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Internát je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, co je to Internát?, odborné názvosloví, Internát, přesný výraz, co to je, popis, termín, vysvětlení, heslo, pojem, názvosloví, význam, Školství, wiki, Školství, slovník, přesný význam


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Internát dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Internát (v České republice v řeči úředních dokumentů častěji označovaný jako domov mládeže) je ubytovací zařízení pro žáky středních a někdy i vysokých škol. U běžných škol často funguje pouze v průběhu výuky (mimo prázdniny a často i mimo víkendy), u mezinárodně proslulých škol však jsou internáty často otevřeny po celý rok.

Pro další informace o termínu Internát zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Internát na Youtube

Najít termín Internát na Google.cz

Zkusit najít výraz Internát ve Wikislovníku

Vyhledat termín Internát ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Internát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Internát ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Internát? resp. jaká je definice termínu Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Šarlatán? Znáte a víte kdo je Saruman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.