Co je to?
Výraz, termín, definice slova Internát. Co znamená odborný pojem Internát z kategorie Školství?

Co je to Internát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Internát

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Internát. Co znamená odborný pojem Internát z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Internát s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Internát se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: terminus technicus, popis, wiki, odborný výraz, termín, přesný význam, synonymum, heslo, význam pojmu, informace, slovo, slovník, co to je, formulace, vysvětlení, Internát, odborné názvosloví, Školství


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Internát píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Internát (v České republice v řeči úředních dokumentů častěji označovaný jako domov mládeže) je ubytovací zařízení pro žáky středních a někdy i vysokých škol. U běžných škol často funguje pouze v průběhu výuky (mimo prázdniny a často i mimo víkendy), u mezinárodně proslulých škol však jsou internáty často otevřeny po celý rok.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Internát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Internát ve Wikimedia Commons

Najít výraz Internát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Internát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Internát na Youtube

Hledat výraz Internát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Internát? resp. co znamená výraz Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Marika Šoposká? Znáte a víte kdo je Boris Rösner? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.