Co je to?
Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená slovo Internát z kategorie Školství?

Co je Internát?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Internát?

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená slovo Internát z kategorie Školství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Internát patří do kategorie Školství

Klíčová slova: informace, význam pojmu, Školství, význam slova, co znamená, definice, wiki, Internát, vysvětlení, slovo, formulace, termín, pojem, přesný výraz, terminologie, terminus technicus, co to je, popis


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Internát? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Internát (v České republice v řeči úředních dokumentů častěji označovaný jako domov mládeže) je ubytovací zařízení pro žáky středních a někdy i vysokých škol. U běžných škol často funguje pouze v průběhu výuky (mimo prázdniny a často i mimo víkendy), u mezinárodně proslulých škol však jsou internáty často otevřeny po celý rok.

Pro další informace o termínu Internát zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Internát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Internát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Internát ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Internát na Google obrázcích

Hledat pojem Internát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Internát ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Internát? resp. co znamená výraz Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Hotentot? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Internát i v jiné sekci než v Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, mladý učitel, internát, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.