Co je to?
Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Co je to Internát? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Internát?

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená pojem Internát z kategorie Školství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Internát s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Internát se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: wiki, Internát, synonymum, popis, vysvětlení, lexikon, pojem, odborný výraz, slovník, názvosloví, termín, přesný význam, co znamená, informace, význam pojmu, význam, heslo, terminus technicus


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Internát? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internát (v České republice v řeči úředních dokumentů častěji označovaný jako domov mládeže) je ubytovací zařízení pro žáky středních a někdy i vysokých škol. U běžných škol často funguje pouze v průběhu výuky (mimo prázdniny a často i mimo víkendy), u mezinárodně proslulých škol však jsou internáty často otevřeny po celý rok.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Internát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Internát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Internát na Google.cz

Najít pojem Internát ve Wikislovníku

Hledat heslo Internát ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Internát ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Internát? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Tlučhuba? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.