Co je to?
Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená slovo Internát z kategorie Školství?

Co je Internát? Definice pojmu

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Internát?

Internát, úředně nazývaný domov mládeže, je označení pro ubytovací zařízení, které je určeno především studentům nebo žákům středních či vysokých škol. Běžně fungují internáty pouze v době školní výuky, některé školy však provozují internáty celoroční. Některé internáty jsou pouze ubytovnami, v jiných probíhá i výchovný proces.
Jsou zde vychovatelky, jejichž úlohou je dohled nad žáky a zajištění jejich bezpečnosti. Dívky a chlapci jsou zde odděleni. Některé internáty slouží více školám najednou a nabízejí také možnost stravován i dalším osobám. Slovo internát může mít i daší významy.


Co je to Internát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Internát. Co znamená slovo Internát z kategorie Školství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Internát) můžete sdílet s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Internát patří do kategorie Školství

Klíčová slova: význam, Internát, co je to Internát?, wiki, přesný význam, termín, co to je, odborné názvosloví, definice, slovo, synonymum, Školství, význam slova, formulace, informace, Školství, význam pojmu, lexikon


Pojem Internát je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Internát? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internát (v České republice v řeči úředních dokumentů častěji označovaný jako domov mládeže) je ubytovací zařízení pro žáky středních a někdy i vysokých škol. U běžných škol často funguje pouze v průběhu výuky (mimo prázdniny a často i mimo víkendy), u mezinárodně proslulých škol však jsou internáty často otevřeny po celý rok.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Internát ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Internát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Internát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Internát ve Wikislovníku

Hledat výraz Internát ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Internát ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Internát například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Internát? resp. co se skrývá pod slovem Internát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internát, odpověď na dotaz co je to Internát?. Víte např. kdo to je Ostuda? Znáte a víte kdo je Jan Urban? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Školství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.