Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Co je to Rodina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rodina?

Rodina je skupina osob, která je navzájem spjata pokrevními svazky, manželstvím nebo i adopcí. Základ rodiny tvoří rodiče, kteří vychovávají své potomky.
Existuje několik kategorií rodiny. Mezi základní dělení patří rodina úplná a rodina neúplná. V prvém případě se rozumí oba dva rodiče a děti, ve druhé variantě potom pouze jeden rodič a děti. Neúplná rodina může vzniknout nejčastěji úmrtím jejího člena.
Rodina má hned několik základních funkcí (výchovná, sociální, nápomocná, reprodukční, ekonomická, kulturní apod.)


Co je to Rodina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rodina? s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Rodina je v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Rodina?, heslo, Rodina, slovník, psychologie, význam slova, význam, přesný význam, formulace, lexikon, přesný výraz, vysvětlení, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, termín


Pojem Rodina je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rodina? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rodina je v sociologii solidární skupina osob navzájem spjatých manželstvím, příbuzenstvím nebo adopcí, které spolu dlouhodobě žijí a jejíž dospělí členové jsou odpovědní za výchovu dětí. Z hlediska rodičů jde o rodinu prokreační, z hlediska dětí o rodinu orientační. Další definice vymezují rodinu prostřednictvím jejích funkcí: funkce reprodukční, sociálně ekonomické, kulturně výchovné, sociálně psychologické a emocionální.

Jiné informační zdroje o pojmu Rodina

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rodina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Rodina ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Rodina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Rodina na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rodina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Rodina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rodina například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Rodina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rodina, odpověď na dotaz co je to Rodina?. Víte např. kdo to je Walter Funk? Znáte a víte kdo je Nevolník? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?