Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rodina. Co znamená slovo Rodina z kategorie Psychologie?

Co je Rodina? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rodina

Rodina je skupina osob, která je navzájem spjata pokrevními svazky, manželstvím nebo i adopcí. Základ rodiny tvoří rodiče, kteří vychovávají své potomky.
Existuje několik kategorií rodiny. Mezi základní dělení patří rodina úplná a rodina neúplná. V prvém případě se rozumí oba dva rodiče a děti, ve druhé variantě potom pouze jeden rodič a děti. Neúplná rodina může vzniknout nejčastěji úmrtím jejího člena.
Rodina má hned několik základních funkcí (výchovná, sociální, nápomocná, reprodukční, ekonomická, kulturní apod.)


Co je to Rodina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rodina. Co znamená slovo Rodina z kategorie Psychologie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Rodina) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Rodina patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, lexikon, wiki, informace, formulace, význam slova, co to je, definice, co je to Rodina?, význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, slovník, co znamená


Pojem Rodina je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rodina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rodina je v sociologii solidární skupina osob navzájem spjatých manželstvím, příbuzenstvím nebo adopcí, které spolu dlouhodobě žijí a jejíž dospělí členové jsou odpovědní za výchovu dětí. Z hlediska rodičů jde o rodinu prokreační, z hlediska dětí o rodinu orientační. Další definice vymezují rodinu prostřednictvím jejích funkcí: funkce reprodukční, sociálně ekonomické, kulturně výchovné, sociálně psychologické a emocionální.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Rodina na Google.cz

Vyhledat heslo Rodina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Rodina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Rodina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Rodina ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rodina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rodina například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Rodina? resp. jaká je definice termínu Rodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rodina, odpověď na dotaz co je to Rodina?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Nevolník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Rodina hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?