Co je to?
Definice výrazu Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Co to je Rodina? Význam slova

Co znamená termín Rodina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rodina je skupina osob, která je navzájem spjata pokrevními svazky, manželstvím nebo i adopcí. Základ rodiny tvoří rodiče, kteří vychovávají své potomky.
Existuje několik kategorií rodiny. Mezi základní dělení patří rodina úplná a rodina neúplná. V prvém případě se rozumí oba dva rodiče a děti, ve druhé variantě potom pouze jeden rodič a děti. Neúplná rodina může vzniknout nejčastěji úmrtím jejího člena.
Rodina má hned několik základních funkcí (výchovná, sociální, nápomocná, reprodukční, ekonomická, kulturní apod.)


Co je to Rodina? Význam slova, termín, Definice výrazu Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rodina sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rodina patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: terminologie, informace, pojem, vysvětlení, popis, přesný význam, slovo, Psychologie, názvosloví, formulace, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, co je to Rodina?, termín


Pojem Rodina je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rodina? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rodina je v sociologii solidární skupina osob navzájem spjatých manželstvím, příbuzenstvím nebo adopcí, které spolu dlouhodobě žijí a jejíž dospělí členové jsou odpovědní za výchovu dětí. Z hlediska rodičů jde o rodinu prokreační, z hlediska dětí o rodinu orientační. Další definice vymezují rodinu prostřednictvím jejích funkcí: funkce reprodukční, sociálně ekonomické, kulturně výchovné, sociálně psychologické a emocionální.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Rodina ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Rodina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Rodina na Youtube

Najít pojem Rodina ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Rodina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Rodina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rodina například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Rodina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rodina, odpověď na dotaz co je to Rodina?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Nevolník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?