Co je to?
Definice výrazu Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Co to je Rodina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rodina?

Rodina je skupina osob, která je navzájem spjata pokrevními svazky, manželstvím nebo i adopcí. Základ rodiny tvoří rodiče, kteří vychovávají své potomky.
Existuje několik kategorií rodiny. Mezi základní dělení patří rodina úplná a rodina neúplná. V prvém případě se rozumí oba dva rodiče a děti, ve druhé variantě potom pouze jeden rodič a děti. Neúplná rodina může vzniknout nejčastěji úmrtím jejího člena.
Rodina má hned několik základních funkcí (výchovná, sociální, nápomocná, reprodukční, ekonomická, kulturní apod.)


Co je to Rodina? Význam slova, termín, Definice výrazu Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rodina? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rodina je v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, odborný výraz, pojem, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, přesný význam, informace, význam slova, názvosloví, definice, Psychologie, popis, definice pojmu, význam, Psychologie, Rodina


Pojem Rodina je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rodina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rodina je v sociologii solidární skupina osob navzájem spjatých manželstvím, příbuzenstvím nebo adopcí, které spolu dlouhodobě žijí a jejíž dospělí členové jsou odpovědní za výchovu dětí. Z hlediska rodičů jde o rodinu prokreační, z hlediska dětí o rodinu orientační. Další definice vymezují rodinu prostřednictvím jejích funkcí: funkce reprodukční, sociálně ekonomické, kulturně výchovné, sociálně psychologické a emocionální.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Rodina ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Rodina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rodina ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Rodina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rodina na Youtube

Vyhledat heslo Rodina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rodina například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rodina? resp. co přesně znamená slovo Rodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rodina, odpověď na dotaz co je to Rodina?. Víte např. kdo to je Vězeň? Znáte a víte kdo je Nacista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?