Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Co je Rodina?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rodina

Rodina je skupina osob, která je navzájem spjata pokrevními svazky, manželstvím nebo i adopcí. Základ rodiny tvoří rodiče, kteří vychovávají své potomky.
Existuje několik kategorií rodiny. Mezi základní dělení patří rodina úplná a rodina neúplná. V prvém případě se rozumí oba dva rodiče a děti, ve druhé variantě potom pouze jeden rodič a děti. Neúplná rodina může vzniknout nejčastěji úmrtím jejího člena.
Rodina má hned několik základních funkcí (výchovná, sociální, nápomocná, reprodukční, ekonomická, kulturní apod.)


Co je to Rodina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rodina. Co znamená odborný pojem Rodina z kategorie Psychologie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Rodina můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Rodina je v kategorii psychologie

Klíčová slova: termín, význam slova, přesný výraz, přesný význam, slovo, definice, informace, pojem, definice pojmu, odborný výraz, co je to Rodina?, význam, terminologie, co to je, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, formulace


Pojem Rodina je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rodina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rodina je v sociologii solidární skupina osob navzájem spjatých manželstvím, příbuzenstvím nebo adopcí, které spolu dlouhodobě žijí a jejíž dospělí členové jsou odpovědní za výchovu dětí. Z hlediska rodičů jde o rodinu prokreační, z hlediska dětí o rodinu orientační. Další definice vymezují rodinu prostřednictvím jejích funkcí: funkce reprodukční, sociálně ekonomické, kulturně výchovné, sociálně psychologické a emocionální.

Další informace o pojmu Rodina hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Rodina ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Rodina ve Wikizdrojích

Hledat pojem Rodina ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Rodina ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Rodina ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rodina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rodina například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka již bezesporu víte co znamená Rodina? resp. jaký je význam pojmu Rodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rodina, odpověď na dotaz co je to Rodina?. Víte např. kdo to je Proletář? Znáte a víte kdo je Nevolník? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?