Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Co je to Reinkarnace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Reinkarnace?

Reinkarnace čili převtělování nebo znovuvtělování je pojmenování náboženské a filozofické myšlenky, která říká, že se mysl nebo vědomí člověka po fyzické smrti těla znovu narodí v jiném těle, popřípadě vstoupí mezi nové bytosti při početí.
Reinkarnace je základem mnoha náboženství, především indických, uznávali ji i keltští druidové, je běžná i v některých částech Afriky a dalších zemích. Bývá spojována s karmou, příčinou a následkem, kdy to, co vykonáme v současném životě, předurčí náš osud v životě novém. Některá náboženství připouštějí reinkarnaci člověka ve zvíře nebo naopak, jde zase o zásluhy nebo hříchy jednotlivců. Většina vědců reinkarnaci neuznává, odmítána je i tam, kde převládá ateismus nebo křesťanství.


Co je to Reinkarnace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Reinkarnace se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Reinkarnace patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: informace, přesný výraz, náboženství, Reinkarnace, definice, formulace, slovník, význam, popis, co je to Reinkarnace?, termín, odborný výraz, lexikon, pojem, slovo, terminus technicus, heslo, synonymum


Pojem Reinkarnace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reinkarnace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Reinkarnace (doslovný překlad znovuvtělování, převtělování) je filosofický a náboženský koncept, který označuje znovuzrození vědomí či mysl člověka po fyzické smrti v novém těle. Reirkarnace je spjata se zákonem karmy, zákonem příčiny a následku.
V náboženských tradicích je popisována možnost reinkarnace lidské duše do zvířat, nebo naopak, duší zvířecích do lidských těl, případně lidských duší do různých mytologických nadpozemských či pekelných sfér, opět podle zásluh či hříchů konkrétní bytosti. Tyto verze však nejsou jednotné a všeobecně přijímané i v rámci jednotlivých tradic, patří spíše k lidové úrovni nauk a nezřídka jsou výsledkem smíšení různých filosofických a náboženských konceptů či snahy kněžstva zjednodušit filosofické koncepty pro běžné obyvatelstvo.

Buddhismus - reinkarnace

Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Reinkarnace zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Reinkarnace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Reinkarnace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Reinkarnace ve Wikizdrojích

Hledat pojem Reinkarnace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Reinkarnace ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Reinkarnace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Reinkarnace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Reinkarnace? resp. jaká je definice termínu Reinkarnace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reinkarnace, odpověď na dotaz co je to Reinkarnace?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Adamita? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.