Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Co je to Reinkarnace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Reinkarnace

Reinkarnace čili převtělování nebo znovuvtělování je pojmenování náboženské a filozofické myšlenky, která říká, že se mysl nebo vědomí člověka po fyzické smrti těla znovu narodí v jiném těle, popřípadě vstoupí mezi nové bytosti při početí.
Reinkarnace je základem mnoha náboženství, především indických, uznávali ji i keltští druidové, je běžná i v některých částech Afriky a dalších zemích. Bývá spojována s karmou, příčinou a následkem, kdy to, co vykonáme v současném životě, předurčí náš osud v životě novém. Některá náboženství připouštějí reinkarnaci člověka ve zvíře nebo naopak, jde zase o zásluhy nebo hříchy jednotlivců. Většina vědců reinkarnaci neuznává, odmítána je i tam, kde převládá ateismus nebo křesťanství.


Co je to Reinkarnace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Reinkarnace sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Reinkarnace je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, heslo, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, odborný výraz, Náboženství, význam slova, co je to Reinkarnace?, Náboženství, terminus technicus, definice, informace, popis, význam, pojem


Pojem Reinkarnace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Reinkarnace?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Reinkarnace (doslovný překlad znovuvtělování, převtělování) je filosofický a náboženský koncept, který označuje znovuzrození vědomí či mysl člověka po fyzické smrti v novém těle. Reirkarnace je spjata se zákonem karmy, zákonem příčiny a následku.
V náboženských tradicích je popisována možnost reinkarnace lidské duše do zvířat, nebo naopak, duší zvířecích do lidských těl, případně lidských duší do různých mytologických nadpozemských či pekelných sfér, opět podle zásluh či hříchů konkrétní bytosti. Tyto verze však nejsou jednotné a všeobecně přijímané i v rámci jednotlivých tradic, patří spíše k lidové úrovni nauk a nezřídka jsou výsledkem smíšení různých filosofických a náboženských konceptů či snahy kněžstva zjednodušit filosofické koncepty pro běžné obyvatelstvo.

Buddhismus - reinkarnace

Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Reinkarnace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reinkarnace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Reinkarnace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Reinkarnace ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Reinkarnace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Reinkarnace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Reinkarnace například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Reinkarnace? resp. co vlastně znamená slovo Reinkarnace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reinkarnace, odpověď na dotaz co je to Reinkarnace?. Víte např. kdo to je Gregor Mendel? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.