Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Co je to Reinkarnace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Reinkarnace?

Reinkarnace čili převtělování nebo znovuvtělování je pojmenování náboženské a filozofické myšlenky, která říká, že se mysl nebo vědomí člověka po fyzické smrti těla znovu narodí v jiném těle, popřípadě vstoupí mezi nové bytosti při početí.
Reinkarnace je základem mnoha náboženství, především indických, uznávali ji i keltští druidové, je běžná i v některých částech Afriky a dalších zemích. Bývá spojována s karmou, příčinou a následkem, kdy to, co vykonáme v současném životě, předurčí náš osud v životě novém. Některá náboženství připouštějí reinkarnaci člověka ve zvíře nebo naopak, jde zase o zásluhy nebo hříchy jednotlivců. Většina vědců reinkarnaci neuznává, odmítána je i tam, kde převládá ateismus nebo křesťanství.


Co je to Reinkarnace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Reinkarnace doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Reinkarnace se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, Reinkarnace, slovo, odborný výraz, co je to Reinkarnace?, názvosloví, terminologie, terminus technicus, význam, synonymum, slovník, Náboženství, význam slova, vysvětlení, termín, co znamená, definice, co to je


Pojem Reinkarnace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Reinkarnace?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Reinkarnace (doslovný překlad znovuvtělování, převtělování) je filosofický a náboženský koncept, který označuje znovuzrození vědomí či mysl člověka po fyzické smrti v novém těle. Reirkarnace je spjata se zákonem karmy, zákonem příčiny a následku.
V náboženských tradicích je popisována možnost reinkarnace lidské duše do zvířat, nebo naopak, duší zvířecích do lidských těl, případně lidských duší do různých mytologických nadpozemských či pekelných sfér, opět podle zásluh či hříchů konkrétní bytosti. Tyto verze však nejsou jednotné a všeobecně přijímané i v rámci jednotlivých tradic, patří spíše k lidové úrovni nauk a nezřídka jsou výsledkem smíšení různých filosofických a náboženských konceptů či snahy kněžstva zjednodušit filosofické koncepty pro běžné obyvatelstvo.

Buddhismus - reinkarnace

Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Reinkarnace

Hledat heslo Reinkarnace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reinkarnace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Reinkarnace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Reinkarnace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Reinkarnace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Reinkarnace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Reinkarnace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Reinkarnace? resp. co přesně označuje termín Reinkarnace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reinkarnace, odpověď na dotaz co je to Reinkarnace?. Víte např. kdo to je George Friedman? Znáte a víte kdo je Tomáš Etzler? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.