Co je to?
Definice výrazu Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Co to je Reinkarnace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Reinkarnace?

Reinkarnace čili převtělování nebo znovuvtělování je pojmenování náboženské a filozofické myšlenky, která říká, že se mysl nebo vědomí člověka po fyzické smrti těla znovu narodí v jiném těle, popřípadě vstoupí mezi nové bytosti při početí.
Reinkarnace je základem mnoha náboženství, především indických, uznávali ji i keltští druidové, je běžná i v některých částech Afriky a dalších zemích. Bývá spojována s karmou, příčinou a následkem, kdy to, co vykonáme v současném životě, předurčí náš osud v životě novém. Některá náboženství připouštějí reinkarnaci člověka ve zvíře nebo naopak, jde zase o zásluhy nebo hříchy jednotlivců. Většina vědců reinkarnaci neuznává, odmítána je i tam, kde převládá ateismus nebo křesťanství.


Co je to Reinkarnace? Význam slova, termín, Definice výrazu Reinkarnace. Co znamená odborný pojem Reinkarnace z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Reinkarnace? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Reinkarnace se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam, co je to Reinkarnace?, formulace, slovo, náboženství, Reinkarnace, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, termín, definice, pojem, slovník, terminus technicus, názvosloví, význam slova, co to je, wiki


Pojem Reinkarnace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Reinkarnace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reinkarnace (doslovný překlad znovuvtělování, převtělování) je filosofický a náboženský koncept, který označuje znovuzrození vědomí či mysl člověka po fyzické smrti v novém těle. Reirkarnace je spjata se zákonem karmy, zákonem příčiny a následku.
V náboženských tradicích je popisována možnost reinkarnace lidské duše do zvířat, nebo naopak, duší zvířecích do lidských těl, případně lidských duší do různých mytologických nadpozemských či pekelných sfér, opět podle zásluh či hříchů konkrétní bytosti. Tyto verze však nejsou jednotné a všeobecně přijímané i v rámci jednotlivých tradic, patří spíše k lidové úrovni nauk a nezřídka jsou výsledkem smíšení různých filosofických a náboženských konceptů či snahy kněžstva zjednodušit filosofické koncepty pro běžné obyvatelstvo.

Buddhismus - reinkarnace

Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Buddhisté věří v reinkarnaci. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Reinkarnace

Zkusit najít termín Reinkarnace na Google.cz

Vyhledat pojem Reinkarnace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reinkarnace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reinkarnace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Reinkarnace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Reinkarnace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Reinkarnace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Reinkarnace? resp. co znamená Reinkarnace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reinkarnace, odpověď na dotaz co je to Reinkarnace?. Víte např. kdo to je Ivana Stráská? Znáte a víte kdo je Antivaxer? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Reinkarnace v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.