Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brutto. Co znamená odborný pojem Brutto z kategorie Různé?

Co je Brutto? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brutto

Brutto znamená "hrubý". Používá se v souvislosti s hmotností - hmotnost brutto je hmotnost výrobku včetně obalu. Hmotnost samotného obsahu je označována jako čistá hmotnost, netto. Můžeme se setkat i s pojmem brutto mzda, tj, hrubá mzda (částka před zdaněním).

Co je to Brutto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brutto. Co znamená odborný pojem Brutto z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Brutto? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Brutto je v kategorii různé

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, popis, informace, vysvětlení, co znamená, různé, Brutto, význam slova, formulace, názvosloví, význam pojmu, terminologie, co to je, lexikon, různé, slovník, synonymum


Pojem Brutto je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brutto? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Brutto (ital. brutto, nečistý, ošklivý), zkráceně btto, může znamenat:
brutto váha – včetně obalu; rozdíl brutto – netto = tara
brutto mzda – včetně daní, hrubá mzda[zdroj?]
brutto registrovaná tuna – zastaralá jednotka lodního objemu
brutto (obal)

Další informační zdroje o slovu Brutto

Hledat pojem Brutto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Brutto na Google.cz

Hledat frázi Brutto ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Brutto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Brutto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Brutto ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brutto například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Brutto? resp. jaký je přesný význam slova Brutto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brutto, odpověď na dotaz co je to Brutto?. Víte např. kdo to je Hippokratés? Znáte a víte kdo je Sandra Bullock? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?